Rusų kosmoso agentūros „Roskosmos“ duomenimis, pilotuojamas erdvėlaivis „Sojuz“ vidurdienį Lietuvos laiku atsiskyrė nuo raketos nešėjos ir maždaug po trijų valandų nuo starto turi susijungti su TKS.

Erdvėlaivis „Sojuz“ su juostos „Iššūkis“ (Vyzov) filmavimo grupe – režisieriumi Klimu Šipenka, aktore Julija Peresild ir įgulos vadu Antonu Škaplerovu – pakilo 11 val. 55 val. Maskvos (ir Lietuvos) laiku iš Baikonuro kosmodromo.

Pasak „Roskosmos“, įgula į Žemę sugrįš spalio 17 dieną.

Jei iniciatyva bus sėkminga, rusų įgula pralenks Holivudo projektą, apie kurį anksčiau šiais metais paskelbė filmo „Neįmanoma misija“ (Mission: Impossible) žvaigždė Tomas Cruise'as su NASA ir Elono Musk bendrove „SpaceX“.

„Roskosmos“ atskleidė, kad filmo siužetas – kuris, kaip ir projekto biudžetas, daugiausia buvo laikomas paslaptyje – vaizduoja chirurgę, siunčiamą į TKS gelbėti kosmonauto.

Per išvakarėse surengtą virtualią spaudos konferenciją skafandrą apsivilkęs K. Šipenka filmą pavadino „eksperimentu“.

Rusijos kino kūrėjai išskrido į kosmosą

„Kai kas pavyks, kai kas – ne“, – pripažino jis.

Skrydis surengtas iššūkių kupinu metu Rusijos kosmoso pramonei: jai sunkiai sekasi užsitikrinti valstybės finansavimą, nes Kremlius pirmenybę teikia karinėms išlaidoms.

Palyginti su sovietmečiu, kai Maskva paleido pirmąjį palydovą „Sputnik“ ir į kosmosą pasiuntė pirmąjį žmogų Jurijų Gagariną, Rusija šiuo metu ne taip sėkmingai diegia naujoves.

Šiuo metu TKS dirba balandį atvykę rusų kosmonautai Olegas Novickis ir Piotras Dubrovas, JAV astronautas Markas Vande Hei. Vėliau prie jų prisijungė NASA astronautai Megan McArthur ir Shane'as Kimbrough, Europos kosmoso agentūros (ESA) astronautas Thomas Pesquet ir japonų astronautas Akihiko Hoshide.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (98)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės