„Delfino patelės turimas klitoris išsiskiria daugybe specifinių savybių, o tai leidžia daryti išvadą, jog funkcija tokia pati kaip ir moterų turimo – suteikti malonumą“, – sako tyrimo autorė ir Masačiusetso „Mount Holyoke“ koledžo biologijos mokslų profesoriaus asistentė Patricia Brennan.

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad delfinai itin socialūs sutvėrimai. Seksu jie užsiima visus metus, ir ne tik giminei pratęsti, bet dėl malonumo ir socialinių ryšių stiprinimo. Jau seniai skelbta, kad delfinų patelės turi klitorį, kuris sueities metu stimuliuojamas. Taip pat būta publikacijų, esą, delfinų patelės stimuliuoja viena kitos klitorį pelekais ir plaukmenimis.

Delfinių kūnus ištyrinėję mokslininkai aptiko funkcionuojantį klitorį. Patricia Brennan/Dara Orbach nuotr.

Naujo tyrimo autoriai nusprendė detaliai patyrinėti delfino patelių klitorį. Buvo analizuojami vienuolikos dėl natūralių priežasčių nugaišusių delfino patelių klitoriai.

Ekspertai atkreipė dėmesį į jo buvimo vietą, formą ir erekcinio audinio išsidėstymą, mokslininkus domino ir tai, kaip minėtame audinyje išsidėstę neuritai. Tai, ką pavyko nustatyti, pagrindžia prielaidą, kad delfinų patelės turi savo funkciją atliekantį klitorį.

„Delfino patelių – kaip ir moterų – klitoris turi gana dideles erekcinio audinio teritorijas, kurios susijaudinus priplūsta kraujo“, – teigia P. Brennan.

Mokslininkai ištyrė delfinių kūnus ir aptiko stebėtinų panašumų su moterų fiziologija.

Erekcinio audinio forma delfinui subrendus pasikeičia, pridūrė mokslininkė ir pridūrė, kad būtent tada jis įgauna funkcinį vaidmenį.

Tyrimo metu nustatyta, kad klitoris turi didelių nervų ir daugybę laisvų nervų galūnėlių iškart po oda, kuri čia žymiai plonesnė nei aplinkui. Be to, mokslininkai aptiko ir genitalinių kūnelių, praktiškai identiškų žmogaus klitoryje ir penio galvutėje esantiems, kurie, kaip jau žinoma, atlieka svarbų vaidmenį patiriant malonumą.

Anot P. Brennan, delfinų erekcinis audinys „stebėtinai panašus“ į žmonių kūne esantį.

Delfinių kūnus ištyrinėję mokslininkai aptiko funkcionuojantį klitorį. Patricia Brennan/Dara Orbach nuotr.

„Kadangi delfinų dubuo labai skiriasi nuo žmonių, buvo labai keista ten išvysti bendrumų“, – sako mokslininkė, kuri teigia, kad tiek ją, tiek jos komandą nustebino delfino patelės klitorio nervų dydis, kai kurių diametras net didesnis nei pusė milimetro.

P. Brennan sako, kad delfinų klitorio tema susidomėjo studijuodama delfinų vaginas.

„Kaskart išpjovę delfino vaginą, matėme didžiulį klitorį, buvo smalsu, ar kas nors jį detaliau tyrinėjo, panorėjome išsiaiškinti, ar jis veikia taip pat kaip moterų klitoris. Žinojome, kad delfinai seksu užsiiminėja ne tik giminei pratęsti, bet taip stiprina socialinius ryšius, taigi, galima teigti, kad ir klitoris yra funkcionalus,“ – pažymi mokslininkė.

Mokslininkai ištyrė delfinių kūnus ir aptiko stebėtinų panašumų su moterų fiziologija.

Ekspertai akcentuoja, kad iš esmės tyrimų apie moterų klitorį ir moterų seksualinį malonumą labai mažai. Tiesą sakant, klitoris detaliai aprašytas tik XX amžiaus paskutinį dešimtmetį.

„Mokslinis aplaidumas moters seksualumui užkirto kelio susidaryti aiškų tikrosios seksualinės elgsenos prigimties paveikslą. Studijuojant ir perprantant seksualinį elgesį gamtoje galima geriau suvokti gyvūnų seksualinę patirtį ir galbūt netgi tuo pasinaudoti medicinoje ateityje“, – sako P. Brennan.

Delfinių kūnus ištyrinėję mokslininkai aptiko funkcionuojantį klitorį. Patricia Brennan/Dara Orbach nuotr.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės