Juodas dangus penktadienio naktį sužibo alyvine, rožine, žalia ir violetine spalvomis. Tai pastebėję vilniečiai ir kauniečiai, o vėliau ir kitų Lietuvos miestų gyventojai, ėmė dalytis nuotraukomis. Tai, ką mato gyventojai – Šiaurės pašvaistė.

Kiek anksčiau feisbuko grupė „Orai ir klimatas Lietuvoje“ paaiškino, ką šiąnakt galėsime pamatyti: „Žemę pasiekė įelektrintų dalelių pliūpsnis. Rodikliai ypač palankūs ryškiai pašvaistei. Kp indeksas staigiai nuo 2-3 pakilo iki 7, o dabar jau ir 8, Hemispheric Power nuo 13 iki >150 GW. Saulės vėjo greitis šoktelėjo nuo 460 iki 700 km/s. Bz – neigiamas. Prasideda stipri audra. Gali būti, kad visiškai neteks nusivilti ir gerą reginį turėsim jau šią naktį (nors ir prognozės audros piką žada tik šeštadienį ryte). Pakankamai sutems apie 23 val. Užtektinai tamsus laikotarpis tęsis beveik iki 4 val. ryto.“

Delfi dalijasi skaitytojų nuotraukomis:

Delfi jau skelbė, kad NOAA kosminių orų prognozių centras įspėja, kad šį savaitgalį Žemę pasieks itin galinga – G4 kategorijos geomagnetinė audra. NOAA duomenimis, į Žemę lekia penkiaguba vainikinės Saulės masės išsiveržimų serija, dar vadinama „kanibaliniu plazmos išsiveržimu“, kai greitesni ir stipresni išsiveržimai kosmoso erdvėje aplenkia prieš tai buvusius pliūpsnius.

Delfi fotografas taip pat užfiksavo Lietuvoje pasirodžiusią Šiaurės pašvaistę:

Skaičiuojama, kad Žemėje geomagnetinė audra prasidės jau penktadienį ir tęsis iki gegužės 12 dienos, sekmadienio. Didžiausia tikimybė, jog stipriausias smūgis Žemei klius gegužės 11 dieną, šeštadienį, praneša swpc.noaa.gov. Prieš kelias dienas buvo užfiksuoti keli galingi (X2.2 kategorijos) Saulės žybsniai, lydimi mažiausiai penkių vainikinės masės išsiveržimų. Magnetiniu požiūriu sudėtingas Saulės dėmių telkinys AR 3664 yra toks didelis, kad jo skersmuo yra net 16 kartų didesnis už Žemės skersmenį, t. y. apie 200 000 km.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)