Iš kosmoso atskriejusiame 5 cm skersmens akmenyje britas aptikęs mikroskopinių mūsų planetoje gyvenančius jūros dumblius primenančių organizmų liekanų.

„Šis atradimas yra triuškinantis argumentas, kad žmogiškoji gyvybė prasidėjo ne Žemėje, -pareiškė profesorius, išgarsėjęs savo teorijomis , kuriose postuluojama, jog gyvybė Žemėje buvo „pasėta“, o ne susiformavo pati. - Mes - ateiviai, mūsų protėviai - kažkur kosmose. Į naujas planetines sistemas kometomis atskrieja po keletą bakterijų. Nukritusios į kurią nors iš planetų, jos pradeda daugintis ir taip pasėja gyvybės sėklą. Pastarasis atradimas meteorite yra tik dar vienas argumentas, patvirtinantis stulbinamą tiesą - Žemės gyvybė prasidėjo kituose pasauliuose. Mūsų pirminė versija - kad gyvybės sėkla Žemėn atskriejo su kometa.“

„Akmuo atrodo labai neįprastas, yra porėtas, nedidelio tankio - mažesnio už bet ką, kas aptinkama Žemėje“, - tęsia C. Wickramasinghe'as, kurio pareiškimą publikuoja laisvai prieinamas internetinis leidinys „Journal of Cosmology“.

Kardifo universiteto mokslininko žodžiais tariant, „cheminės sudėties analizės metu aptikti keli procentai anglies rodo, kad meteoritas yra anglingas“. Tiesa, naujausiame savo pranešime britas pripažino, jog tiriant akmenį nebuvo išsiaiškinta, ar tas meteoritas nebuvo „užterštas“ žemiškais organizmais.

„Tai buvo skubi publikacija - mes siekėme išprovokuoti susidomėjimą, tačiau straipsnius apie savo atradimą publikuosime ir recenzuojamuose analogiškuose leidiniuose. Tiesa, kuriame - dar neapsisprendėme, - neslepia C. Wickramasinghe'as. - Tikimės, kad įrodymų galėsime pateikti jau artimiausiomis savaitėmis.“

Tiesa, ne vienas ekspertas brito pareiškimą išvadino „juokingu“, argumentuodami, kad neva „nežemiškos gyvybės fosilijos“ tame meteorite yra ne kas kita, o „užteršimo“ žemiškais organizmais pasekmė. Kiti mokslininkai pažymi, jog dar reikia įrodyti, ar tas akmuo apskritai atkeliavęs iš kosmoso.

„Išjuokimas - natūrali reakcija. Tai - tradicinis požiūris į visas naujoves ir atradimus. Kol nebus užbaigti visi testai, kritika nenuslūgs“, - nesistebi C. Wickramasinghe'as.

Jo vadovaujama tyrėjų grupė teigia, kad "mikroskopinės titnagdumblių (angl. - diatom) fosilijos rastos fragmente meteorito, kuris nukrito 2012 m. gruodį Šri Lankoje." Šis radinys, anot jų, yra labai tvirtas kometinės panspermijos teorijos argumentas. Šios teorijos pagrindinė idėja - gyvybė po visatos planetas plinta keliaudama tokiais kosminiais kūnais kaip meteoritai, asteroidai, kometos.

Mokslininkai tvirtinta, kad dar šiltus meteorito fragmentus centrinėje Šri Lankos dalyje rado netoli Polonaruvos (Polonnaruwa) miesto esančio kaimelio gyventojai, matę, kaip žemėn nukrito ugnies kamuolys. Radinio fragmentai buvo tiriami Kardifo universiteto Žemės mokslų mokykloje (Cardiff University's School of Earth Sciences) - fragmentuose buvo rasta dumblių liekanų. Pranešime teigiama, kad fosilijos yra analogiškos mikroorganizmų liekanoms, kurios aptinkamos dinozaurų eroje (maždaug prieš 55 mln. metų susiformavusiose nuosėdose.

Iš Šri Lankos kilęs 74-erių metų matematikos profesorius Č. Vikramasinghas tiki, kad gyvybę Žemėje prieš 3,8 mlrd. metų pasėjo kometos ir asteroidai. Mokslininkas taipogi įsitikinęs, kad tokie patogenai kaip SARS virusas taip pat atkeliavę iš kosmoso gelmių. Kadaise jis vadovavo Kardifo universiteto Astrobiologijos centrui, tačiau prieš dvejus metus jis buvo uždarytas dėl finansavimo stokos ir mokslininkas buvo atleistas iš pareigų.

Prieštaringai vertinamas profesorius - vienintelis mokslininkas pasisakęs prieš evoliuciją garsiajame 1981 m. kreacionistų suvažiavime Arkanzase - nuo tada rūpinosi įsteigtos privačios kompanijos reikalais ir labdara.

„Tos dumblių organizmų liekanos yra praktiškai tokios pat, kaip ir Žemėje randamos fosilijos, tačiau tame akmenyje radome ir kitų, dar neidentifikuotų organizmų liekanų“, - pridūrė C. Wickramasinghe'as.

Populiarus astronomas Philas Plate'as, kurio veidas dažnai matomas dokumentiniuose mokslo populiarinimo filmuose, tinklaraščio „Slate“ skiltyje „Bad Astronomy“ rašo, jog C. Wickramasinghe'o atlikto tyrimo cheminė analizė „neįrodo, kad akmuo yra anglingas chondritas ir apskritai, kad tas akmuo - meteoritas“, todėl „nėra jokio pagrindo tikėti, kad jie tyrinėjo meteoritą“.

P. Plate'as taipogi cituoja ekologijos ir evoliucinės biologijos profesorių Patricką Kocioleką, jog nėra jokių požymių, kad tyrime minimi titnagdumbliai buvo fosilijos ir kad daugelis iš jų priskiriamos rūšims, kurios „akivaizdžiai liudija, kad mėginiai užteršti gėlu vandeniu“.

Atvirojo universiteto (Open University) Mokslo fakulteto planetologijos profesorė Monica Grady tokius kolegos iš Kardifo universiteto pareiškimus pavadino „juokingais“.

„Straipsnyje yra rimtų nenuoseklumų ir prieštaravimų, - teigia ji. - Svarbiausia - dar reikia įrodyti, kad jų rastas akmuo tikrai yra meteoritas. Kol tai neįrodyta, negali būti nė kalbos apie atradimus, ypač kai tyrimo rezultatai publikuojami ne kuriame nors iš pagrindinių mokslo periodikos leidinių.“

Profesorius C. Wickramasinghe'as su dabar jau velioniu kolega, seru Fredu Hoyle'u „iš kosmoso atkeliavusios gyvybės“ teoriją išpažįsta jau nuo XX a. septintojo dešimtmečio.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės