Šis objektas yra už 10 tūkst. šviesmečių nuo Žemės. Jo skersmuo siekia maždaug 9 šviesmečius. Vandenilio dujų debesis itin domina mokslininkus, nes jį galima laikyti daugybės jaunų žvaigždžių lopšiu – būtent tokiuose debesyse veikiami savo pačių gravitacijos formuojasi dangaus šviesuliai.

Ši dujų kokono nuotrauka buvo gauta apdirbus fotografijas, padarytas keturiuose skirtinguose diapazonuose – trys iš jų buvo optiniai, o ketvirtas – vadinamasis H-alfa filtras. Pastarasis dar vadinamas jonizuoto vandenilio spinduliavimo diapazonu. Jonizacijos šaltiniu yra jaunų žvaigždžių spinduliavimas.

Veikiami šio spinduliavimo, vandenilio atomai netenka elektronų apvalkalo. Kai elektronai grįžta į vietą, atomas spinduliuodamas atsikrato energijos pertekliaus. Tokio spinduliavimo piko metu bangos ilgis spektre siekia 6562,8 angstremo.

Mokslininkų teigimu, dangaus stebėjimas per H-alfa filtrą yra pats paprasčiausias būdas aptikti intensyvaus žvaigždžių formavimosi regionus. Šis diapazonas taip pat naudojamas Saulės chromosferos tyrimams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)