Atidarymo metu Vilniuje – filmo „Gyvasis vandenynas“ seansas ir pokalbis apie grėsmes mūsų planetos biologinei įvairovei bei jos išsaugojimo svarbą. Pokalbyje dalyvaus vienas žymiausių Lietuvos menininkų Saulius Vaitiekūnas, Klaipėdos universiteto mokslininkai ir Lietuvos UNESCO komisijos atstovai.

Vilniuje, kaip ir kasmet įvairiapusę programą siūlo VU Gamtos fakulteto mokslininkai, kurią koordinuoja prof. Osvaldas Rukšėnas. Susipažinsite su naujausia informacija apie klimato kaitos procesus ir juos sukeliančias priežastis; išgirsite apie augalų nervų sistemos tyrimus, gyvūnų ir žmonių miego panašumus bei skirtumus ir t.t.

VU Centrinių rūmų Teatro salėje – intriguojančios paskaitos apie Lietuvoje kažkada ugnį spjaudžiusius ugnikalnius, 3D pasaulio kūrimo instrumentus; naujas lazerių technologijas; apie tai, ar Visatoje gali egzistuoti pasauliai, panašūs į Pandoros planetą filme „Įsikūnijimas“. Žinomas biofizikas, mokslinės fantastikos mėgėjas Kastytis Beitas pasidalins savo mintimis apie nežemišką fiziką ir biologines sistemas planetose prie kitų saulių. Informacinių technologijų raidos tendencijos – iš „Microsoft Lietuva“ specialistų lūpų. O meteorologijos centre dr. Audronė Galvonaitė papasakos, kaip galima nustatyti orą artimiausioms dienoms ir apie tai, kas sukelia orų kaprizus.

Jūsų laukia daug praktinės veiklos: chemijos ir fizikos eksperimentai VU Chemijos ir Fizikos fakultetuose; žvilgsnis į sparčiai besiplečiančios biofarmacijos kompanijos „Sicor Biotech“ laboratorijas, kuriose po kelerių metų galbūt teks darbuotis ir šiuo metu baigiantiems mokyklą moksleiviams arba studentams.

Kaip bus naudojami genetikos metodai, diagnozuojant įvairias, ypač sunkias ligas? Kokios kamieninių ląstelių naudojimo medicinoje perspektyvos? Ar pavyks iš anksto demaskuoti vėžinių genų aktyvumo pokyčius? Į šiuos klausimus jums atsakys geriausi šalies genetikos, proteomikos, molekulinės biologijos specialistai.

Kaune -  puiki proga aplankyti muziejus, paruošusius naujas įdomias ekspozicijas. Vytauto Didžiojo karo muziejus, Lietuvos aviacijos ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejai, Kauno zoologijos sodas ir pan. Viena diena, rugsėjo vienuoliktoji, bus skirta KTU. Šio universiteto mokslininkai paruošė jums net keliasdešimt įdomių demonstracijų ir eksperimentų iš chemijos ir maisto pramonės, statybos ir architektūros, inžinerijos ir fizikos, elektronikos ir dizaino sričių.

Visi norintys tą dieną nuo 10 val. ryto laukiami KTU studentų miestelyje. Ypač kviečiame atvykti šeimomis, kadangi ir suaugę, ir vaikai ras ką veikti. Kepsime duoną, konstruosime robotus, kursime naujus audinių raštus ir saulės gardeles, išbandysime protingas lašelines vaistams leisti ir ultragarso instrumentą, kuriuo galima išvalyti kraujagyslių sieneles nuo susikaupusio cholesterolio.
Mokslas – šalies ekonomikos ir visuomenės pažangos pagrindas. Todėl kartu su LR Ūkio ministerija, KTU ir konsultacinės kompanijos „Chmieliauskas ir Ramonas“ specialistais pakviesime vyresniųjų klasių moksleivius ir studentus į seminarus Vilniuje ir Kaune, skirtus skatinti jų inovatyvumą, verslumą, daugiau sužinoti apie projektų valdymą ir verslo pradmenis XXI amžiuje.

Klaipėdoje – šio miesto mokslininkų paskaitos apie Baltijos jūros dugne slypinčias paslaptis, apie atėjūnus iš kitų jūrų – invazines rūšis. Na, o šių metų Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. A. Girininkas paruošė paskaitą apie mūsų protėvių baltų gyvenimą Lietuvos teritorijoje, apie jų kultūrą ir ekonomiką.

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ – naujausi Lietuvos mokslininkų išradimai, technologijos, pritaikomos medicinoje, pramogų pasaulyje, pramonėje, ekonomikoje ir kitur. Ir naujausios pasaulio technologijų bei mokslo tendencijos.

Išsamią programą rasite festivalio svetainėje www.mokslofestivalis.eu

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją