aA
Rūpestis darbuotojais, klientais ir aplinka, kurioje veiki – trys paprastos taisyklės, kurios verslui padeda likti socialiai atsakingam tiek įprastomis veiklos sąlygomis, tiek pandemijos ar kitų išbandymų laikotarpiu. Kaip tai pritaikyti savo veikloje, priklauso ir nuo verslo filosofijos.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock

Tyrimų bendrovės „Ipsos“ 2020 m. vykdytos globalios apklausos duomenimis, net 86 proc. respondentų nori, kad pasaulis negrįžtų į ikipandeminį lygį ir gerokai pasikeistų – taptų tvaresne ir teisingesne vieta gyventi. Prie teigiamų pokyčių prisideda auganti verslo socialinė atsakomybė, kuri jau seniai nebėra vien madingas terminas – konsultavimo įmonės KPMG duomenimis, net 77 proc. Europos įmonių visuomenei pateikia socialinės atsakomybės ataskaitas.

Draudimo bendrovės BTA Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovo Boriso Kuzmo teigimu, norint būti socialiai atsakingu, nepakanka rūpintis tik darbuotojais, klientais ar aplinka – didesnę naudą atneša visų šių aspektų sinergija. Jis džiaugiasi, kad Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group“ priklausanti draudimo bendrovė BTA savo veikloje sėkmingai taiko atsakingo verslo filosofiją.

Rūpestis darbuotojais

Dauguma įmonių per karantiną susidūrė su mažėjančia namuose dirbančių darbuotojų motyvacija. Konsultacijų bendrovės „Lane4“ užsakymu Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad 44 proc. jaunesnių nei 35 m. amžiaus ir 22 proc. 45-54 m. amžiaus darbuotojų buvo sunkiau dirbti dėl motyvacijos trūkumo.

Pasak BTA Personalo skyriaus vadovės Eglės Radeckienės, reguliariai bendrovės viduje atliekamų apklausų rezultatai rodo, kad darbuotojams svarbu ne tik karjeros galimybės, atlyginimas ir papildomi priedai, bet ir geri santykiai su kolegomis, įdomus ir prasmingas darbas, asmeninis ir profesinis augimas.

Eglė Radeckienė
Eglė Radeckienė
© Organizacijos nuotr.

„Pastebėjau, kad pandemijos metu pradėjome labiau vertinti komandos ir santykių su kolegomis svarbą – net 55 proc. bendrovės darbuotojų šiemet tai nurodė kaip motyvacijos šaltinį. Lyginant su 2019 m. apklausos rezultatais, komandos ir santykių su kolegomis svarba augo 5 procentiniais punktais.

Atsižvelgdami į tai stengiamės daugiau dėmesio skirti nuotoliniams komandos formavimo renginiams, neformaliam bendravimui, raginame vadovus komandų darbotvarkėje skirti laiko ir pokalbiui prie kavos puodelio, kad ir nuotoliniu būdu. Vis dėl to suprantame, jog nuotolinis bendravimas pilnai nepakeičia gyvo susitikimo, tad nemažai darbuotojų laukia galimybės greičiau sugrįžti į įprastą režimą“, – komentuoja E. Radeckienė.

Tarp papildomų naudų pandemijos laikotarpiu išaugo dėmesys sveikatai - darbuotojams daugiau dėmesio skiriant savo sveikatai, atitinkamai augo ir noras, kad darbovietė taip pat rūpintųsi jų gera savijauta, fizine ir emocine sveikata.

Rūpestis klientais

Pandemijos metu išaugęs rūpestis darbuotojais augino ir rūpestį klientais – jiems dėmesį galima parodyti ir visuomenei skirtomis iniciatyvomis. BTA vykdomas socialinis-edukacinis projektas „Be streso“ skirtas visiems Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su stresu, kuris specialistų vis garsiau vadinamas XXI a. epidemija.

„Prieš kelerius metus „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad net 90 proc. Lietuvos gyventojų dažnai patiria stresą. Manome, kad per pandemiją streso patyrėme kur kas daugiau – nerimas dėl savo ir artimųjų sveikatos, darbo namuose rūpesčiai ir kiti iššūkiai tikrai nepagerino emocinės sveikatos. Dalindamiesi patarimais, kaip įveikti stresą ir gerinti savijautą, prisidedame prie šalies visuomenės emocinės būklės gerinimo“, – pasakoja B. Kuzmas.

Boris Kuzmas
Boris Kuzmas
© Organizacijos nuotr.

Kampanijos „Be streso“ metu bendrovė dalijasi naujausia informacija ir specialistų patarimais, kaip kovoti su stresu, atlikti skaitmeninę detoksikaciją, ir kviečia atrasti antistresines vietas Lietuvoje. Taip pat planuojami įvairūs renginiai bei užsiėmimai, gerinantys emocinę savijautą.

Rūpestis aplinka

Praėjusiais metais „PwC“ paskelbto Pasaulio vartotojų nuomonių tyrimo duomenimis, 43 proc. Europos vartotojų tikisi, kad įmonės bus atsakingos už savo poveikį aplinkai. BTA bendrovė, diegdama tvarumo kriterijus savo veikloje, ėmėsi iniciatyvos „biuras be popieriaus“, tokiu būdu skatindama savo pavyzdžiu sekti ir įmonės verslo klientus bei partnerius.

Pasak B. Kuzmo, norint būti socialiai atsakingu verslu, svarbu sukurti rėmimo politiką. BTA savo pagrindine rėmimo kryptimi pasirinko menų ir kultūros rėmimą.

Valdovų rūmai
Valdovų rūmai
© Valdovų rūmų muziejaus (Vytauto Abramausko) nuotr.

BTA yra pirmoji draudimo bendrovė Lietuvoje, daugiau kaip prieš dešimtmetį pradėjusi remti Valdovų rūmų ir Lietuvos dailės muziejaus rengiamas tarptautines parodas tiek finansiškai, tiek draudimo paslaugomis. Per visą bendradarbiavimo laikotarpį apdraustų parodų eksponatų bendra vertė viršija 300 mln. eurų. Parama taip pat vykdoma kitais būdais, pavyzdžiui, bendrovė prisidėjo prie šiuo metu MO muziejuje vykstančios parodos „Sunkus amžius: Vilnius, 1939 – 1949“, išduodama laidavimo muitinei garantiją.

„Remdami Lietuvai svarbias kultūros institucijas prisidedame prie kultūros sklaidos šalyje, nes be draudimo dauguma parodų negalėtų įvykti – tai yra būtina sąlyga tiek atsivežant eksponatus, tiek juos išvežant į kitų šalių galerijas. Tuo pačiu prisidedame prie paramos menui, kuriam ji visada reikalinga“, – pasakoja B. Kuzmas.

Taip pat draudimo bendrovė kaupia nuosavą meno kūrinių kolekciją – prieš kelerius metus pradėtas projektas „BTA Art“ šiuo metu turi sukaupęs daugiau nei 60 Baltijos šalių dailininkų paveikslų kolekciją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaip legaliai sukčiauti versle? (10)

Jei galvojate, kad sukčiavimas susijęs tik su įstatymų pažeidimu ir mokesčių vengimu, klystate....

Simona Nainė – apie „Nunu“ sėkmę, kuklumą ir taisykles, kurios nelaužomos (24)

Drabužių kūrėja ir „Nunu“ prekės ženklo įkūrėja Simona Nainė , net būdama garsia ir...

Tarptautiniuose „Moterims moksle“ apdovanojimuose pagerbta dr. Ieva Plikusienė: tikras mokslas neturi sienų (4)

Šiemet dr. Ievos Plikusienės vardas viešoje erdvėje skambės ne kartą. Vilniaus universiteto (VU)...

Z kartos pasirinkimas studijuoti: dažnai atgraso didelė kaina (4)

Kol universitetai varžosi dėl studentų, dalis jų svarsto, ar apskritai verta nerti į studijas. Z...

Hibridinis darbo modelis „Girteka Logistics“: daugiau lankstumo ir dėmesio emocinei savijautai (3)

Didžiausią nuosavų vilkikų parką valdanti bendrovė Europoje, „Girteka Logistics“, neseniai...

Top naujienos

D+Kalbino Vytautas Bruveris, parengė Laura Tarandaitė

Seimo narys Nausėdos kritiką siūlo įvertinti prokuratūrai: gal tai yra veikimas prieš valstybę (8)

Įtampa tarp prezidentūros ir Vyriausybės auga: Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Keli pagrindiniai simptomai, kurie padės atskirti COVID-19 ir gripą, jei esate pasiskiepiję

Spalio pabaiga ir lapkričio pabaiga – pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo , mat taip...

D+Roma Macijauskaitė

Neregys Andžejus be darbo nebuvo nė dienos: man sunku suprasti, kaip žmonės jo neranda – vienu metu dirbau net dviejose darbovietėse

Diplomuotas masažuotojas, socialinio darbo bakalauro specialistas, be kelių mėnesių magistras. Gal...

Sunku patikėti: policija net netyrė turtingos vilnietės nužudymo, nes manė, jog tai – savižudybė (108)

Vilniaus policijos pareigūnai ilgą laiką net nebandė aiškintis turtingos vilnietės nužudymo ,...

Keturios kvepalų pasirinkimo taisyklės: ekspertė įvardijo, kas padės pasirinkti tinkamiausią sau aromatą (2)

Kvepalai turi didelę galią: jie suteikia drąsos, atskleidžia charakterį, kuria nuotaiką ir...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus: naujam savo eksperimentui Jakilaitis pasitelkė kartuves

Šįkart Edmundas Jakilaitis ir lietuviško pusiau automatinio karabino „Vytis“ kūrėjas...

Etikos skandalų purtomas ir techninių problemų krečiamas „Facebook“ džiūgauja: skaičiuoja milijardinį pelną (1)

Socialinį tinklą „ Facebook “ valdanti bendrovė pirmadienį paskelbė per vėliausią ketvirtį...

Veryga kritikuoja siūlymą rezidentus įpareigoti atidirbti: arba visi, arba niekas (107)

Valdantieji siūlo, kad valstybės lėšomis rezidentūros studijas baigę medikai turėtų kelerius...

Britų pora surado neįprastą būdą seksui paįvairinti – moteris žindo savo vaikiną ir tikina, kad tai nėra keistenybė (3)

Viena dviejų vaikų motina, kuri ilgėjosi maitinimo krūtimi , pradėjo žindyti savo vaikiną ir...

Mano vaikinas priklausomas nuo sekso ir tai griauna mūsų santykius: ką daryti? (6)

Mano vaikinas turi stiprią priklausomybę pornografijai, tai jį žlugdo. Liūdniausia, kad jis...