Kaip sudominti išmaniąją individualistų, kitaip vadinamą, – Z kartą? Kodėl dabartiniams darbdaviams tai sukelia daug iššūkių ir kaip juos spręsti?
© DELFI / Karolina Pansevič

Apie tai „Login 2017“ konferencijoje diskutavo „Master Class Lietuva“ partnerė Laura Duksaitė-Iškauskienė, karjeros mentorystės platformos „idialogue” vienas iš įkūrėjų ir jos vystytojų Saulius Alksnevičius, „Kesko Senukai Digital“ personalo vadovė Viktorija Janavičiūtė. Diskusiją moderavo „Mokilizingas“ personalo vadovė Virginija Pipirė.

Prieš pradedant diskusiją moderatorė V. Pipirė auditorijai uždavė klausimą: kiek metų yra vyriausiam Z kartos atstovui?

Auditorijoje pasigirdo įvairūs spėjimai – aštuoniolika, devyniolika metų. „Dvidešimt vieneri“, – patikslino V. Pipirė, pabrėždama, kad tai jauni žmonės, netrukus ateisiantys į darbo rinką.

„Jeigu įvestume į google, kas yra ta karta, pamatytume daug skambių antraščių: narcizų, tinginių karta, ta, kuri nori daug užsidirbti, bet nenori daug dirbti. Tai kaip yra?“ – kreipėsi ji į diskusijos pašnekovus.

Laura Duksaitė-Iškauskienė, Saulius Alksnevičius, Viktorija Janavičiūtė
Laura Duksaitė-Iškauskienė, Saulius Alksnevičius, Viktorija Janavičiūtė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Girdėjau, kad tai dar yra ir selfių karta, – pajuokavo S. Alksnevičius. – Esminis dalykas, kad tai karta, gimusi ir užaugusi IT amžiuje, skirtingai nuo mūsų. Kitas aspektas: jų dėmesį išlaikyti labai sunku. Jeigu mokslininkai nemeluoja, turime 8 sekundes, kad juos kažkas sudomintų ir priverstų klausytis.

Be to, jie betarpiški, nėra „Gerb. direktoriau“, „Pone Ministre“, yra aš ir tu – du lygūs žmonės. Ir, aišku, jie išsiskiria kūrybiškumu, turi globalias vizijas. Vienareikšmiškai.“

V. Janavičiūtė visiškai sutiko su Sauliumi ir atkreipė dėmesį, kad pasikeitė ne tik karta, bet ir darbo pokalbiai: „Tie, kurie ateina pas mus, juos žavi kad vadovas yra lyderis, kad jis yra inovatyvus. Visai kitokie būna darbo pokalbiai. Darbuotojų klausiama: koks tu kaip žmogus.

Jie yra užaugę su technologijomis, jiems reikia iššūkių, jie jau yra talentai. Stengiamės, kad jie jaustų, kad šioje įmonėje turės galimybes augti, o mes tą skatinsime suteikdami ne tik priemones, bet ir keldami iššūkius, kad jie galėtų išeiti iš komforto zonos ir tobulėti.“

Viktorija Janavičiūtė
Viktorija Janavičiūtė
© DELFI / Karolina Pansevič

L. Duksaitė – Iškauskienė neslėpė, kad tokie darbuotojai kelia didelį nerimą darbdaviams: „Daug nerimo, nes šitų žmonių būdas ir požiūris labai smarkiai pakito, jų tėvų suformuoti lūkesčiai jiems yra didžiuliai.“

Ji pasiūlė atkreipti dėmesį į tai, kaip save reklamuoja aukštosios mokyklos. „Jos sako: mes auginame lyderius. Tuo tarpu, kai jie ateina į darbo rinką auginti kaip lyderiai – jie ir elgiasi kaip lyderiai, kaip lygiaverčiai partneriai.

20-metei mergina gali drąsiai pasakyti, kad jūsų įmonė man nepatraukli. Arba – šitame darbe išmokau tiek, kad galiu išeiti kitur. Tą vadovams priimti sunku, bet jie tą daro drąsiai ir gerai jaučiasi.“

S. Alksnevičius patarė kuo daugiau kalbėti su Z karta, bandyti suprasti, kadangi betarpišką bendravimą jie itin vertina.

V. Janavičiūtė sako, kad tokius darbuotojus motyvuoja galimybės: konferencijos, tarptautinės konferencijos, į kurias gali būti siunčiami, be to, ji pritarė, kad kalbėtis yra labai svarbu.

„Anksčiau mes buvome įpratę turėti metinius pokalbius. Jiems nereikia to, jiems reikia jausmo, kad jie yra šeimoje. Ką aš darau – nuolat rengiu pokalbius. Netgi kartą per savaitę reikia klausti: kaip tu jautiesi. Arba jie patys ateis ir pasakys, kad su manim nekalbėjai dar.

Jiems svarbu, kaip jis jaučiasi kaip asmuo ir kad vadovas jį vertina, nurodo viziją, kur reikia eiti“, – sakė ji.

Laura Duksaitė-Iškauskienė
Laura Duksaitė-Iškauskienė
© DELFI / Karolina Pansevič

Anot pašnekovų, svarbiausia girdėti šios kartos lūkesčius ir į juos reaguoti. Tokie darbuotojai taip pat turi jausti, kad įmonėje turės potencialą augti.

Moderatorei paklausus, tai kokie gi tie būdai pasiekti Z kartą, su ja kalbėtis. L. Duksaitė – Iškauskienė juokavo: „Per coffee in'ą“. Bent jau didžiuosiuose miestuose, – juokėsi ji.

Iš tikrųjų šitie žmonės yra iššūkis ne tik darbdaviams, bet ir organizacijoms. Ir jie paprastai renkasi užsienio kapitalo bendroves arba technologines, inovatyvias bendroves. Kuo ji turi daugiau inovacijų – tuo ji atrodo patrauklesnė.“

Ji tvirtino, kad darbdaviams svarbiausia išlaikyti šituos žmones, o ne orientuotis į į naujus. „Žinoma, visos organizacijos turi natūralią kaitą, reikia prisitraukti iš kitur žmonių, bet svarbiausi žmonės turėtų būti turimi, reikia juos išlaikyti, o ne orientuotis į persamdą“, – sakė ji.

„Tu turi būti suinteresuotas, kaip jis gyvena. Vyresniems tai yra puiki galimybė susipažinti su šita karta ir iššokti tas 8 sekundes, kad tos kartos darbuotojas pas tave ateitų“, – pridūrė S. Alksnevičius.

Saulius Alksnevičius 
Saulius Alksnevičius 
© DELFI / Karolina Pansevič

V. Janavičiūtė pabrėžė, kad Z kartos jaunuolis nėra materialistas, jo tikslas – auginti save patį, o didžiausia vertybė – patirtys.

„Darbdavys turi sukurti galimybę jam padėti. Iš vienos pozicijos leisti pabandyti dirbti kitoje pozicijoje. Tai žavi darbuotojus, nes taip auginama jų patirtis, ir jie gali spręsti, kas jiems patinka“, – teigė ji.

„Šitie žmonės meta pirštinę vadovui. Aš pas jus dirbsiu metus, o po metų ateina ir sako: na, tai ką jūs man galite pasiūlyti. Ir vadovo reakcijos yra dvi: gali sakyti, vaikeli, aš tai 10 metų dirbau, tai ką tu per metus čia... Ir vaikelis sako: supratau. Ir jis labai greit rinkoje susiras kitą darbą. Arba vadovas sako: supratau, tuoj mes viską sutvarkysime“, – kalbėjo l. Duksaitė – Iškauskienė.

Baigdamas diskusiją S. Alksnevičius apibendrino: „Įdomiausia, kad iš tiesų tų fundamentalių skirtumų, kas mus skiria nuo jų, – nėra. Jie tiesiog labiau drąsūs nei mes. Apie savo poreikius skelbia garsiau, ir tas mus trikdo“, – sakė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

LOGIN 2017 pasibaigus: kas labiausiai įstrigo šiais metais (1)

Daugiau nei 6 500 dalyvių, beveik 200 vizionierių – nuo žaidimų, startuolių, verslo atstovų...

Papasakojo apie šnipus Lietuvoje: kaip jie verbuoja įspėja apie „medaus spąstus“ užsienyje (498)

Kaip ir kodėl Lietuvoje šnipai verbuoja žmones? Išsamiai apie tai kalbėjo žvalgybininkė,...

Liūdnas Lietuvos vaizdas: palyginus su kitomis šalimis – nykstanti (437)

Lietuva yra viena rečiausiai apgyvendintų Europos Sąjungos valstybių, prie to prisideda ir...

Specialusis JAV agentas Vilniuje: trūksta žodžių, koks blogis buvo P. Escobaras leido bombarduoti namą su žmona ir 5 m. dukra (70)

Pirmą kartą viešėdamas Lietuvoje JAV pareigūnas, kovos su narkotikų prekyba agentas,...

Papasakojo, kaip tapo kiborgu: mūsų daugės (13)

Kiborgai – kas jie yra? Atrodo, kad jais gali tapti žmonės, kurie patyrė rimtų sužalojimų,...

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (55)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (66)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (82)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (18)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (1)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (4)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (344)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (4)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...