aA
Perspektyviausi Lietuvos ir užsienio startuoliai rugsėjo 25 dieną technologijų ir inovacijų konferencijoje LOGIN susirungs tarptautiniame konkurse „Startup Fair Pitch Battle“. Renginyje investavimo galimybių ieškos Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“, Koinvesticinis fondas ir rizikos kapitalo fondas „70 Ventures“. Taip pat piniginius prizus teisinėms paslaugoms įsteigė verslo teisės advokatų kontora TRINITI, o „Cloudvisor“ dovanos debesų kompiuterijos paslaugų nemokamų kreditų, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Login
Login
© Organizatorių

„Kasmet Lietuvoje vykstantis „Startup Fair Pitch Battle“ konkursas – tai vieta, kur tiek pradedantys, tiek jau pažengę inovatyvūs verslai gali pristatyti savo idėją ir pasitikrinti, kiek ji domina investuotojus, ar siūlomas sprendimas yra aktualus ir ar verta jį plėtoti toliau. Džiaugiamės, kad šio konkurso metu iš karto galima gauti investiciją idėjos įgyvendinimui, konkurso partneriai įsteigia papildomų prizų verslo vystymui, o sėkmingas pasirodymas garantuoja žinomumą ir daugiau dėmesio iš visos startuolių ekosistemos dalyvių“, – sako Roberta Rudokienė, „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot R. Rudokienės, konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ investavimo galimybių ieškantys investuotojai pasižymi gerų verslo idėjų įžvalgumu ir daug dėmesio skiria startuolių vystymosi potencialo įvertinimui.

„Stebėdami į ką renkasi investuoti investuotojai šiame konkurse, galime pasakyti, kad labai svarbu aiškiai įvardinti problemą ir sprendimą, paaiškinti, koks yra produktas ir trumpai pristatyti, kaip jis veikia, įvardinti konkurencinį pranašumą, parodyti rinkos ir globalų potencialą, verslo plano modelį, planuojamus žingsnius bei komandos patirtį“, – teigia „Startup Lithuania“ vadovė.

Svarstys kiekvieną startuolį individualiai

Šiemet geriausiai savo verslo idėją pristatęs startuolis galės pasinaudoti net iki 70 tūkst. Eur vertės investicija, kurią skiria Lietuvos verslo angelų tinklo LitBAN nariai, Koinvesticinis fondas ir rizikos kapitalo fondas „70Ventures“.

Justinas Pašys, LitBAN vykdantysis direktorius, pažymi, kad jų tinkle esantys verslo angelai yra iš skirtingų veiklos sričių, tad formuojamas investicinis sindikatas rinksis daugiausiai žadantį ankstyvosios stadijos startuolį. „Bus vertinama ne tik pasiūlyta idėja, tačiau ir komanda, konkurencinė aplinka, patirtis. Labiausiai verslo angelams patikę konkurso startuoliai gaus progą tęsti derybas su investuotojais. Šis „Pitch Battle“ konkursas suteiks galimybę greitai ir efektyviai atkreipti į save dėmesį“, – teigia J. Pašys.

O ir investuotojams tai gera vieta vienoje vietoje sutikti investicijų ieškančių įmonių kūrėjus ir įvertinti jų brandą, pasiruošimą priimti investicijas. „Pagal praeitų metų rezultatus, matome, kad startuolių pasirinkimas būna didelis, tad didėja tikimybė atlikti investiciją į sėkmingą įmonę“, – sako jis.

Paklaustas, kokios startuolių verslo idėjos šiuo metu turi didžiausias perspektyvas sulaukti investuotojų dėmesio, J. Pašys atskleidžia, kad iš LitBAN verslo angelų narių matomas padidėjęs susidomėjimas gyvybės mokslų, dirbtinio intelekto ir žaliųjų inovacijų srities įmonėmis. Visada populiarūs „Software as a Service“ (SaaS) programinės įrangos nuomos sprendimai ir B2B verslai. Tačiau sindikatas neapsiriboja tik paminėtomis sritimis ir svarstys kiekvieną startuolį individualiai.

„Verslo angelus itin domina siūloma strategija bei koks rezultatas bus pasiektas su gauta investicija. Visada rekomenduoju idėjos pristatyme eiti tiesiai prie esmės, nes laiko būna ne daug, dažniausiai jo neužtenka net pristatyti verslo idėjos kertinių detalių. Taip pat siūlau būti nuoširdžiam ir neprisižadėti to, ką pats žinai, jog nepavyks įgyvendinti. Išlaikyti patikimo įkūrėjo reputaciją mūsų mažoje ekosistemoje yra labai svarbu. Didžiausio susidomėjimo sulaukia startuoliai, kurie jau kai ką pasiekę, turi veikiantį produktą, yra investavę savo laiko ir lėšų bei sudaro solidžių įkūrėjų įspūdį. Verslo angelai investuoja savo asmeninius pinigus, tad nori patikėti juos žmonėms, su degančiomis akimis, kurie tiki savo idėja“, – dėsto J. Pašys.

Startuoti – tik teisiškai pasikausčius

Sėkmingam startuolio vystymui labai svarbus teisinis pasiruošimas, todėl verslo teisės advokatų kontora TRINITI startuolių konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ įsteigė tris prizines vietas, kurioms suteiks teisinių paslaugų už atitinkamas sumas: 3 tūkst. Eur, 2 tūkst. Eur ir 1 tūkst. Eur.

Giedrė Čiuladienė, TRINITI asocijuota partnerė, pažymi, kad inovacijos lemia reikiamų teisinių žinių pobūdį. „Viena svarbiausių užduočių tiek pačiai įmonei, tiek ir investuotojams – tinkamai sureguliuoti intelektinės nuosavybės klausimus. Kita svarbi užduotis startuolio steigėjams – pasirinkti tinkamą įmonės teisinę formą ir pasirengti reikiamus dokumentus sėkmingai startuolio veiklai bei investicijai“, – sako G. Čiuladienė.

Nemokamų teisinių paslaugų prizus „Startup Fair“ startuolių konkurse TRINITI įsteigia jau ne pirmą kartą. Ankstesnių metų patirtis su laimėtojais parodė, kad tai padeda startuoliui susitvarkyti steigėjų tarpusavio santykius, įsteigti įmonę. Taip pat identifikuojamos teisinės sritys, kurias reikia sutvarkyti, kad veikla būtų stabili ir kad startuolis būtų patrauklus investuotojams. „Pastebime, kad paprastai mūsų prizą gavę startuoliai gana greitai gauna investiciją, o suteiktos teisinės paslaugos padeda padaryti geresnį įspūdį investuotojams ir lengviau priimti sprendimą suteikti reikiamo dydžio lėšas. Žvelgiant į ateitį, tinkamai sureguliuotos teisinės rizikos užkerta kelią ginčams, o net jei jie ir kyla, sprendimas būna gana greitas ir lengvai nuspėjamas“, – sako G. Čiuladienė.

Todėl ir renkantis, kuriems konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ startuoliams suteikti teisines paslaugas, TRINITI atstovai vertins startuolių potencialą tolimesnei sėkmingai plėtrai. „Turime lūkestį, kad startuolis turėtų aiškų verslo planą, kad būtų įsivardinęs savo kuriamo produkto ar teikiamų paslaugų išskirtinumą, tikslinius klientus, numatęs augimo galimybes ir pajamų šaltinius, taip pat, kad steigėjai būtų aiškiai pasidalinę vaidmenimis, kas už kurią sritį atsakingas. Tokie startuoliai yra pasirengę

investicijos gavimui, todėl jiems itin svarbu būti susitvarkius teisinę dalį“, – sako ji ir priduria, kad svarbiausia yra pačių steigėjų tikėjimas savo idėja ir užsidegimas, atsispindintis jų akyse.

Pastiprinimui – debesų kompiuterijos galimybės
Oficialus AWS (Amazon Web Services) partneris „Cloudvisor“ vienam iš startuolių konkurse „Startup Fair Pitch Battle| dalyvaujančiam startuoliui, kuris nebūtinai bus pirmosios vietos ir didžiosios investicijos laimėtojas, įsteigė 10 tūkst. JAV dolerių vertės AWS kreditų.

„AWS yra pasaulyje daug metų pirmaujantis debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjas, kurio paslaugų pagrindu veikia tokie technologiškai pažangūs startuoliai kaip „Uber“, „AirBnB“, „Stripe“ ir daugybė kitų. Tad daugiausiai naudos iš šio prizo gaus startuolis, kuris savo verslo modelyje intensyviai naudoja technologijas bei turi ambicijų intensyviam augimui. Rinkdami šio prizo laimėtoją vienareikšmiškai ieškosime stipriausio startuolio ne tik iš verslo idėjos pusės, bet ir technologijų naudojimo intensyvumo bei inovatyvumo. Tad daug dėmesio tikrai sulauks startuoliai savo veikloje naudojantys dirbtinį intelektą, mašininio mokymosi algoritmus, duomenų analitiką ir pan.“, – sako Augustinas Vilkelis, „Cloudvisor“ verslo vadovas Lietuvai ir vienas iš konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ komisijos narių.

Jo vertinimu, norint startuoliams sėkmingai pasirodyti šiame konkurse, svarbiausia būti savimi ir aiškiai parodyti savo ambicijas augti globaliu mastu. „Lietuva niekada nebuvo ir nebus pakankamai didelė, kad pasitenkinant vien šia rinka būtų galima užauginti solidų startuolį, tad į ją reikėtų žiūrėti tik kaip į vietą savo pirminių idėjų bei prielaidų ištestavimui“, – pažymi A. Vilkelis.

Inovatyvių verslų konkursas yra didžiausio Lietuvoje startuolių renginio „Startup Fair“ dalis, kurį jau 8 metus iš eilės organizuoja „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup Lithuania“. Dėl kilusios pasaulinės COVID-19 pandemijos „Startup Fair“ renginio veiklos: pranešimai, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės startuoliams aktualiomis temomis bei B2B susitikimai su investuotojais, persikėlė į virtualią erdvę, o startuolių konkursas šiemet organizuojamos konferencijos LOGIN metu. Daugiau informacijos apie „Startup Fair“: https://startupfair.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Profesija, verta milijono: nuo jų priklauso kompanijos sėkmė (3)

Vienas svarbiausių žmonių įmonėse tampa CTO (technologijų vadovas), kurio darbas jau seniai...

Jūratė Žuolytė | D+

Liudas Rimkus: pajutę technologijų galią, pamiršome žmogų

Socialiniai tinklai, kitos interneto technologijos tiek rinkodaros, komunikacijos profesionalams, tiek...

Verslai vis aktyviau neria į augančio populiarumo socialinį tinklą: kaip pritraukti sekėjų (4)

Pandemijos metu išryškėjusi tendencija, kad vis daugiau laiko žmonės praleidžia internete, o...

Lietuviško koboto prototipą pristatę kūrėjai: tikrųjų kobotų pasaulinėje rinkoje dar trūksta (3)

Gyvybės mokslų startuolių gretose jau žinomas jaunas startuolis „Cumulatis“ gegužės...

Ekspertas: kas trukdo verslams Lietuvoje tapti sėkmingiems (2)

Kai kalbame apie sėkmingą verslą, neišvengiamai turime omenyje inovatyvias skaitmenines sistemas....

Top naujienos

Prie Gariūnų kylanti „Lidl“ siutina vietos verslininkus: tikina, kad kils didžiuliai kamščiai savivaldybė tikina – problemos nebus

Prie Gariūnų turgavietės kylanti nauja „ Lidl “ parduotuvė kelia vietos verslo parko...

Po anoniminio skambučio – nemalonumai pareigūnei: įkliuvo su įkalčiais, bet tai – ne įrodymas (144)

Anoniminis skambutis pakeitė Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) dirbančios vyresniosios...

Jogintė Užusienytė | D+

Paaiškino, kodėl kartais sunku pamiršti pirmąją meilę: kitos moters grožis tokiu atveju nepadės

Dažniausiai girdime apie tokias meilės istorijas, kai vyresnis vyras įsimyli gerokai jaunesnę ir...

Kaip atsikratyti alergijos visam gyvenimui? Pasirodo, tai lengviau nei galvojote (14)

Žodžiai „jums alergija “ skamba kaip nuosprendis visam gyvenimui. Dėl jos tenka atsisakyti...

Palangoje poilsiaujanti kauniečių šeimynėlė: savaitgaliui atsidėjome 500 eurų, bet jau matome, kad neužteks (735)

Dar vienas savaitgalis, kai vasaros sostine vadinamas kurortas Palanga banguoja nuo žmonių minios:...

Euro 2020 – Austrijos rinktinės pareiškimas: trys įvarčiai ir pergalė (10)

Europos futbolo čempionate į kovą įsitraukė dar dvi komandos. Rumunijos sostinėje Bukarešte...

Karantino metu fotografuoti pradėjusi žinomo palangiškio anūkė Aistė: atradau visą puokštę naujų malonumų (8)

Aistė Gustė-Jančiukienė mėgavosi darbu savo įkurtoje mankštų studijoje, rengė midfulness...

Populiariausia vasaros tendencija – spalvotas prancūziškas manikiūras (24)

Šią vasarą klasikinis prancūziškas manikiūras įgavo naują žaismingesnį dizainą –...

Fosilijose iš jūros dugno – ženklas apie masinį ryklių išnykimą: prieš 19 mln. metų įvyko kažkas baisaus (4)

Rykliai mūsų planetoje gyvuoja jau pusę milijardo metų. Sunku patikėti, bet ryklių čia buvo...

Kaunas įsirengė kameras ir žadėjo sekti visus, tačiau susidūrė su nematytais trukdžiais sistema įdiegta prieš metus, bet ir šiol neveikia (22)

Specialiomis sekimo kameromis apjuostas miestas, stebimos ne tik pagrindinės transporto arterijos,...