aA
Daugiau nei trisdešimt metų renginių versle besisukęs amerikietis Andy King net negalėjo pagalvoti, kad vienas nepasisekęs festivalis jį išgarsins pasaulyje. „Negaliu niekur praeiti nepastebėtas ar neužkalbintas“, – sako itin greit išpopuliarėjęs renginių prodiuseris. Birželį jis atvyksta į Vilniuje vyksiančią „Loginkonferenciją, kurios metu papasakos apie vieną svarbiausių jo gyvenimą pakeitusių pamokų.
Andy King ir Fyre Festival
© DELFI

Tai turėjo būti vienas sėkmingiausių muzikos festivalių, pritraukusių garsias muzikos grupes, populiariausius modelius ir sėkmingiausius influencerius. 2017 m. „Fyre Festival“ patraukė visos žiniasklaidos dėmesį žadėdamas unikalią patirtį saloje Bahamuose už kelis tūkstančius dolerių kainuojančius bilietus. Jachtos, spalvoti kokteiliai, gražūs kūnai, vilos ir balto smėlio paplūdimiai turkio spalvos jūros apsuptyje. Tokią pasaką festivalio kūrėjai žadėjo visiems nepagailėjusiems kelių tūkstančių dolerių festivalio bilietui. Deja, festivalis tapo didžiuliu fiasko dėl laiko ir einamųjų lėšų trūkumo, o pagrindinis festivalio organizatorius nuteistas kalėti šešeriems metams už didelio masto apgavystes.

A. King buvo vienas iš festivalio organizatorių, kuris prie komandos prisijungė jau tik likus keletui savaičių iki didžiojo renginio. Šiuo metu kalėjime už sukčiavimą sėdintis Billy McFarland pasikvietė pažįstamą jam padėti, kai suprato, kad reikalai sukasi blogąja linkme. Vis dėlto ilgametė A. King patirtis renginių versle nepadėjo išgelbėti fiasko tapusio „Fyre Festival“.

Andy King
Andy King
© Asmeninins albumas

Nepaisant to, į Lietuvą atvyksiantis renginių prodiuseris pasaulinį žinomumą užsitraukė ne po nepasisekusio festivalio. A. King įžymybės dalia užpuolė po to, kai jis pasidalino savo istorija viename iš žiūrimiausių visų laikų „Netflix“ dokumentiniame filme „Fyre: geriausias vakarėlis, kuris neįvyko“.

Filmo kūrėjams renginių prodiuseris, netikėdamas, kad tai bus panaudota filme, papasakojo, kaip B. McFarland pavadino jį „nuostabiu gėjumi lyderiu“ ir paprašė kai ką padaryti dėl komandos. Minėtu metu Bahamuose buvo sulaikytas festivalio krovinys su mineraliniu vandeniu ir A. King buvo paprašytas atlikti oralinį seksą muitinių vadui, kad būtų išspręsta vandens užlaikymo problema.

A. King dokumentiniame filme pasakoja, kaip grįžo į savo kambarį, nusiprausė duše ir nuvyko į muitinę pasiryžęs padaryti tai, ko jo paprašė už sukčiavimą nuteistas B. McFarland. Tiesa, amerikietis istoriją pasakojo su šypsena, kadangi to jam daryti neprireikė ir su muitinės vadu pavyko susitarti atidedant muitinės mokesčių sumokėjimą po festivalio.

Billy McFarland
Billy McFarland
© AP / Scanpix

Po šio prisipažinimo dokumentiniame filme A. King tapo įžymybe: kavinėje nebegali ramiai pavalgyti, nuolat skambinantys žurnalistai, nesibaigiantys pasiūlymai dalyvauti laidose ir net pačiam jas kurti. Vis dėlto patyręs renginių prodiuseris prisipažįsta, kad pagrindinė pamoka, kurią jis išmoko šioje istorijoje – socialinių tinklų įtaka, kuri gali sukurti nuostabų miražą, tačiau nebūtinai būti įgyvendinta realybėje. Būtent su tokia žinute į Lietuvą žada atvykti per vieną naktį išgarsėjęs amerikietis, o prieš savo vizitą A. King dalijasi su portalu DELFI mintimis apie socialines medijas ir influencerių bumą.

– Turite daug patirties organizuojant renginius, tačiau „Fyre“ festivalis tikriausiai jums bus pats įsimintiniausias. Jei galėtumėte šią patirtį palyginti su visomis turėtomis anksčiau, kuo skyrėsi „Fyre“ festivalis?

– Organizuojant „Fyre“ festivalį bandėme viską paruošti per šešias savaites, kas iš tiesų pasirodė esant neįmanoma. Laiko trūkumas buvo didžiausias iššūkis. Taip pat problemų buvo su infrastruktūra, kai bandyta surengti išskirtinį muzikos festivalį mažoje saloje Bahamuose.

– Kai prisijungėte prie renginio darbų, ar iškart supratote, kad laukia nesėkmė?

– Tikrai ne. Visi, kiek galėjome, dirbome, kad renginys pavyktų. Ironiška, tačiau per 30 metų mano karjeros tai buvo pirmas projektas, kuris nenusisekė. Nepaisant to, savaites dirbome be poilsio, kad „Fyre“ festivalis įvyktų. Deja, laikas, infrastruktūra ir oras buvo mums nepalankūs.

– Kokia pagrindinė pamoka, kurią išmokote prisijungęs prie „Fyre“ festivalio organizatorių komandos?

– Visada turi užsitikrinti, kad turi pakankamai laiko ir reikiamą infrastruktūrą renginiui. Surengti prabangų muzikos festivalį neužtenka vien gražių kalbų ir mažos salos Bahamuose.

– Jei jus pakviestų dirbti prie „Fyre“ festivalio dabar. Ką darytumėte kitaip?

– Visų pirma reikėtų bent 6–9 mėnesių laiko renginiui paruošti. Taip pat reikėtų jį rengti tokioje vietoje, kuri turėtų bent vandenį, elektrą, apsaugą ir pakankamai apgyvendinimo vietų. Žinoma, ir tinkamas finansavimas ir piniginiai srautai būtini.

Fyre Festival
Fyre Festival
© AP / Scanpix

– Praėjo beveik dveji metai po festivalio. Ar jaučiate, kad gyvenimas grįžo į senas vėžes?

– Po renginio tikrai patyriau potrauminio streso sindromą. Kaip galite pamatyti dokumentiniame filme, tai tikrai buvo traumuojanti patirtis. Bet dabar mano gyvenimas yra visiškai pasikeitęs. Esu vienas iš populiariausių populiariosios kultūros žmonių ir tik dėl mano pasirodymo dokumentiniame filme. Kad ir kur eičiau – kavines, restoranus, gatvėmis – mane visuomet pastebi ir atpažįsta.

– Tai gal galima sakyti, kad visgi tai buvo bloga gerai pasibaigusi patirtis?

– Į viską, kas nutiko, žiūriu kaip į teigiamą potyrį. Tai nuostabi galimybė man paskatinti teigiamą pokyti tarp tūkstantmečio kartos atstovų. Mano tikslas šiuo metu yra skirti daugiau dėmesio socialinėms medijoms ir paskatinti teigiamą pokytį.

Be to, greitai pradėsiu kurti savo televizijos laidą. Žadu prisijungti prie skirtingų projektų ir bendradarbiauti su prekių ženklais, kurie taip pat prisidės prie teigiamo pokyčio tarp tūkstantmečio kartos žmonių.

– Prieš „Fyre“ festivalį visiškai nesinaudojote socialinėmis medijomis, bet dabar puolėte į šią virtualią erdvę. Ar tai matote daugiau kaip sunkų darbą ar žaidimą?

– Iš pradžių buvo sunku, nes niekada anksčiau nedalyvavau socialinių medijų gyvenime ir man nepatiko apie ką jos sukasi. Būtent socialinės medijos ir yra vienas svarbiausių priežasčių, kodėl „Fyre“ festivalis buvo sumaltas į miltus.

Iš kitos pusės matau, kaip „Instagram“ socialiniame tinkle pasidalinęs viena nuotrauka sulaukiu ir 20 tūkst. patikimo paspaudimų. Tai neįtikėtina. Todėl dabar žadu įdarbinti žmogų, kuris man padėtų sukuti mano socialinių tinklų strategiją, su kuria siekčiau teigiamo proveržio.


– „Fyre“ festivalis taip pat parodė, kaip socialiniai tinklai ir influenceriai gali sukurti miražą ir pažadą, kuris gali suvilioti daug žmonių, tačiau taip ir likti gražiomis vaizdo reklamomis socialiniame tinkle. Kaip manote, ar tūkstantmečio karta, kurią palietė festivalis, išmoko savo klaidą?

– Tikiuosi, kad jaunimas mokosi iš tokių klaidų. Tačiau mano tikslas, misija ir strategija yra ta, kad įtaka žmonėms per socialinius tinklus būtų daroma padėti jiems keistis į gerąją pusę.

Andy King
Andy King
© Asmeninins albumas

– Kaip manote, ar influencerio darbas yra stabilus ir tvarus?

– Apie daugelį influencerių girdime šiandien, bet pamiršime rytoj. Jie nekelia pasitikėjimo ir jie neturi reikiamų žinių ar patirties. Kartais jie tik turi tam tikru laiku reikalingą energiją. Vis dėlto, manau, kad ilgai nuomonės lyderiais išliks tie, kurie bus nuoširdūs, atviri ir padės pasauliui keistis į gerą pusę.

– Jūs vis dar nepamiršote gyventojų Bahamuose, kurie sunkiai dirbo, kad festivalis įvyktų, tačiau taip ir nesulaukė atlyginimų. Kaip bandote jiems padėti?

– Sukūrėme dvi „GoFundMe“ kampanijas. Viena renkame pinigus verslininkei, kuri ilgas savaites rūpinosi festivalio darbuotojų maitinimu. Jai pavyko surinkti 250 tūkst. dolerių, kas yra nuostabu. Antroji kampanija skirta vietos gyventojams, kurie dirbo statybose. Čia kol kas surinkta apie 50 tūkst. dolerių, bet planuose – 450 tūkst., todėl dar laukia ilgas kelias.

Fyre Festival
Fyre Festival
© AP / Scanpix

– Birželį lankysitės Lietuvoje „Login“ konferencijoje. Kokią pagrindinę žinutę planuojate pranešti konferencijos dalyviams?

– Žadu papasakoti apie „Fyre“ festivalį ir kaip viskas gali pasisukti. Noriu pasakyti žmonėms, kad šiandieniame pasaulyje nėra nieko blogo, jei nepasiseka, nes iš nesėkmės gali išsirutulioti geri dalykai.

– Atrodytų, kad sėkmę ar žinomumą šiandien galima pasiekti ir labai lengvai, neįdedant daug pastangų. Ar tiesa?

– Manau, kad vis dar pasaulyje labai reta, kad žmogus išpopuliarėja per naktį. Mano atveju, manau, tai buvo nuostabus dokumentinio filmo kūrėjų darbas. Filmas tapo vienu žiūrimiausiu „Netflix“ dokumentiniu filmu. Būtent socialiniai tinklai ir po visą pasaulį paplitusi internetinė televizija atvedė mane ten, kur dabar esu.

Birželio 6–7 dienomis vyksiantis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN 2019 šiais metais sugrįžta į „Litexpo“ erdves. Daugiau informacijos: www.login.lt

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.6667

Robotizacijos amžiuje daugiau nei pusė pasaulio žmonių turės persikvalifikuoti (1)

„Dauguma žmonių mano, kad IT sritis nedarys jokios įtakos jų profesijai, tačiau realybė...

LOGIN 2019 festivalis: „Išmanios energetikos“ hakatoną laimėjo neįprastas elektromobilių panaudojimas

Birželio 6-7 dienomis vykusio inovacijų ir technologijų festivalio LOGIN metu „Lietuvos...

LOGIN 2019: kas įvyko per dvi technologijų ir inovacijų festivalio dienas?

Birželio pirmąją savaitę „Litexpo“ parodų rūmuose buvo įsikūręs technologijų ir...

Greitu metu visi Lietuvos gyventojai turės galimybę elektrą pasigaminti patys (8)

Norint Lietuvoje pastatyti saulės jėgainę, kurios energiją išdalinus visiems šalies gyventojams,...

Ar būti kultūringam apsimoka: startuoliška mąstysena korporacijoje (1)

Organizacijos kultūra nėra tik skambūs žodžiai – tai esminis elementas, leidžiantis įmonei...

Top naujienos

Unikalią progą temdo fiasko nuojautos: pasirengimas – karikatūra, apsijuoksime prieš pasaulį (8)

„Atrodo, tarsi ruoštumėmės ne pasaulio čempionatui, o gamyklos sporto šventei“, –...

Plaučių vėžys – pagrindinė mirties nuo vėžio priežastis Lietuvoje: tiek daug sergama ne tik dėl rūkymo (22)

Ankstyvųjų mirtinos ligos – plaučių vėžio – simptomų nėra, sako Nacionalinio vėžio...

Rusijos gyventojai įvardijo didžiausius priešus: penketuke – ir Lietuva (400)

Kasmet populiariausia Rusijoje nepriklausomų rinkos ir sociologinių tyrimų agentūra Jurijaus...

Koalicinę sutartį ketinama pasirašyti kitą antradienį: keisis bent du ministrai papildyta 19:27 val.  (54)

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Tvarka ir...

Užkalnis. Man neskauda dėl prezidentės pensijos (93)

Kažkaip čia visiems panižo piktintis viskuo, kas susiję su baigiančia kadenciją prezidente.

Karštis vėl pareikalavo aukų: žuvo moteris ir vyras

Trečiadienio popietę Kupiškio rajone esančiame Noriūnų kaime tvenkinyje nuskendo moteris.

Europa spėlioja, kas atsitiko Merkel: gydytojai pateikė savo versijas (59)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paneigė nuogąstavimus dėl jos sveikatos, atsiradusius po to,...

Trumpui gresia iki šiol didžiausias ekonomikos išbandymas (16)

Prezidento Donaldo Trumpo artimiausiais mėnesiais laukia daug svarbių prekybos ir biudžeto...

Kaip povandeniniai laivai išgyvena audras?

Audros metu pasišiaušia visas vandenynas. Aukštos bangos išjudina nemažai vandens, dalis jo...

Vyras pateikė 6 priežastis, kodėl nereikia vesti moters su vaikais (12)

Išsiskyrusi ar neištekėjusi moteris, kuri turi vaiką arba vaikų, yra nuostabi, ji rūpinasi...