aA
„Pažadu, kad šios kalbos pabaigoje, jūs viską suprasite. Bet pirmiausia, aš jums turiu papasakoti vieną istoriją“, – tokiais žodžiais inovacijų festivalyje „Login 2018” kalbą apie darbo metimą pradeda Dave Tomkins.
Dave Tomkins
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kalbėjo tik apie šlapimo surinkimo maišelį

Marketingo ekspertas iš Australijos tikina, kad jo istorija – pavyzdys, kaip susikurti laimingesnį profesinį gyvenimą. D. Tomkins pasakoja, kad jo senelis buvo nuostabus ir labai kuklus žmogus. „Tikriausiai, panašiai elgiasi ir jūsų seneliai: jie nori žinoti viską apie jus, o apie save nieko nesako. Todėl apie savo senelį žinau nedaug”, – sako D. Tomkins.

Pranešėjas tikina, kad dėl to ypač gaila pasidarė, kai jo senelis persikėlė gyventi į slaugos namus. „Jis visą laiką kalbėjo apie savo šlapimo surinkimo maišelį. Situacija buvo bloga, nes jis tik apie tai ir kalbėjo, nenorėjo klalbėti apie save, kas būtų buvę nuostabu. Jis norėjo kalbėti apie tai, kas jį šiandien maudys. Man buvo liūdna, norėjau pavogti automobilį, jį ten įsisodinti ir nešdintis kuo toliau nuo slaugos namų“, – tikina pašnekovas.

Dave Tomkins
Dave Tomkins
© DELFI / Kiril Čachovskij

Situacija pasikeitė, kai D. Tomkins tvarkydamas senus senelio namus rado fotografijų. „Taip sužinojau, kad mano senelis apkeliavo pasaulį. Aš dirbu reklamos srityje ir viena iš mano pareigybių – vertinti nuotraukas. Mano senelio nuotraukos spalviškai, kompozisiškai – nuostabios. Ir kai žmogus kažką daro gerai, dažniausiai jis nori apie tai kalbėti. Juk naudotis senu fotoparatu yra itin sudėtinga, aš tai pats bandžiau. Bet jam tai nerūpėjo“, – pamena D. Tomkins.

„Išklausinėjau savo mamą, senelio dukrą. Pasirodo senelis buvo viename iš pirmųjų teroristinių išpuolių Sidnėjuje, jam pavyko išgyventi. Antrojo pasaulinio karo metu jis buvo navigatorius ir bombardavo nacius. Pasaulį apkeliavo dirbdamas su juvelyrika. Pasirodo, jis turėjo krūvą įstabių istorijų ir niekam jų nepasakojo“, – sako D. Tomkins.

Kalbėjo, tačiau nieko nedarė

Vyras pamena, kad buvo įsitikinęs, jog nuotraukos padės seneliui atsigauti, pralinksmėti, todėl jas visas surinkęs nuvyko į slaugos namus. Tačiau čia jis vėl atsitrenkė į sieną, anot jo, seneliui itin nepatiko, kad jį vadino geru fotografu. Be to, jis vargiai atsiminė, kur buvo darytos nuotraukos ir apie jas kalbėti nebuvo itin linkęs.

Skrisdamas namo, D. Tomkins dar sykį peržiūrėjo nuotraukas. Tą kartą, tikina jis, pavyko atpažinti vieną iš vietų, kur buvo daryta nuotrauka. „Aš žiūrėjau į tas nuotraukas ir man kilo idėja. Mes visi turime idėjų, kiekvieną dieną mums kyla visokios idėjos ir jos yra puikios idėjos. Tiesiog reikia pradėti jas įgyvendinti.

Mano idėja buvo, kad kažkas tikrai žinos, kur buvo darytos kitos 49 nuotraukos iš 50. Man tereikia tas nuotraukas parodyti pasauliui ir tuoj išsiaiškinsime viską. Tada galėsiu grįžti pas senelį ir sakyti, va, šitas nuotrauka buvo daryta Šveicarijoje, kas nutiko, kai tu buvai ten? Maniau, kad taip padėsiu jam pasveikti nuo senatvės“, – sako pranešėjas.

Another great family photo by Grandpa. #grandpa #35mm #filmphotography #pool #summer

A post shared by Dave Tomkins (@grandpasphotos) on Jul 7, 2017 at 5:30am PDT

Bėda ta, teigia D. Tomkins, kad jis pats pradėjo patirti nuotykius, susirado darbą Niujorko mieste. Anot D. Tomkins, visi turime idėjų, tačiau jų neįgyvendiname. Pranešėjas pasakoja, kad tapo tuo vaikinu, kuris kalba apie idėjas, bet nieko nedaro. „Sakiau padarysiu, padarysiu, padarysiu ir nieko nedariau. Nelaukite. Mes girdime daug dalykų apie blockchain, kitus sudėtingus dalykus, bet jūsų idėja neprivalo būti kita „Apple“ idėja“, – tikina D. Tomkins.

Metė perspektyvų darbą

Kartą, pasak D. Tomkins, pavyko senelio fotografijas parodyti parodoje Niujorke. „Senelis išliko kuklus, tačiau aš žinojau, kad visi slaugos namuose žino apie parodą. Jis patikėjo, kad nuotraukos tikrai geros, buvo laimingas. Jis net papasakojo istoriją: karo metais jis buvo Niujorke, jam buvo atostogos. Policija jį sulaikė besišlapinantį „Time“ skvere Naujųjų metų naktį. Tai istorija, kurios senelis šiaip niekada nebūtų pasakojęs“, – emocionaliai pasakoja pranešėjas.

Ir aišku, pamena jis, nutiko blogiausia – mirė senelis. Šeima neturėjo jokių kitų istorijų, tik jo nuotraukas.

„Turėjau puikų darbą Niujorke. Mečiau jį. Sukūriau internetinį puslapį ir jame patalpinau 50 geriausių senelio nuotraukų, paprašiau pasaulio pagalbos: jei žinote, kur darytos šios nuotraukos, parašykite man.

Per savaitę išsiaiškinau, kur buvo padarytos 90 proc. nuotraukų. Žmonės man padėjo tiesiog ieškodami vietų per „Google street view“, – teigia D. Tomkins.

Ragina nelaukti

Vėliau, sako jis, nusprendė, kad patalpinti nuotraukų neužtenka: reikia aplankyti tas vietas ir atkurti nuotraukas. „Neturėjau pinigų, turėjau tik vieną lagaminą. 7 šalys, 20 mietų, 4 kameros ir vienas laimingas kvailys. Pusę kelionės miegojau nuomotame automobilyje. Šveicarijoje maudžiausi upėje. Sukūriau antrą internetinio puslapio dalį. Aprašiau savo kelionę. Žmonėms tai patiko“, – savo nuotykį ramiai pasakoja D. Tomkins.

Vyras tikina, kad viską padarė be jokios įmonės pagalbos. „Dar nespėjus pabaigti kelionės, turėjau atsisakyti 3 darbo pasiūlymų, vienas jų – iš „Facebook“.

Šis projektas buvo pats geriausias dalykas, kuris nutiko mano profesiniam gyvenimui. Įmonė, kurioje dabar dirbu, net nežiūrėjo į mano gyvenimo aprašymą. Jie pažiūrėjo į senelio nuotraukas ir pasakė, imk šį darbą, imk kalną pinigų. Nedvejokite, išpildykite savo svajones. Jei manote, kad tai bus įdomu, daugybė žmonių irgi taip manys. Pažadu, kad tapsite laimingesni. Nelaukite, kol jūsų senelis numirs“, – kalbą pabaigia D. Tomkins.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Blockchain“ reikia ir viešajame sektoriuje (1)

Sutelktinis finansavimas ir „Blockchain“ technologija, pritaikyta viešajame sektoriuje, padėtų...

Apie mus norima žinoti viską: ateityje už privatumą dar ir susimokėsime (19)

Šiuolaikinėje visuomenėje mūsų privatumas – jau nebe mūsų rankose. Esame nuolat stebimi...

Kuo važiuoja jūsų internetas: „vabalu“, „Priusu“ ar „Hyperloop“ tuneliu?

Ar žinote, kad jūsų rankoje laikomas išmanusis telefonas naudoja labai skirtingų kartų ryšio...

Suskirstė socialinių tinklų vartotojus: ar atpažįstate save? (18)

Inovacijų festivalyje LOGIN pranešimą skaitęs agentūros „ The Chocolate “ partneris Tomas...

7 šalys, 20 miestų, 4 kameros ir vienas laimingas kvailys (11)

„Pažadu, kad šios kalbos pabaigoje, jūs viską suprasite. Bet pirmiausia, aš jums turiu...

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (27)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (297)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (8)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (32)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (8)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (25)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (8)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...

Kitas aktoriaus Nicolo Cage'o veidas: 54-erių aktorius demonstravo sugebėjimus lovoje (3)

Dramoje „Between Worlds“ vieną iš pagrindinių personažų įkūnijusiam Nicolui Cage‘ui...

Psichologų patarimai, kaip palikti žmogų, suteikiant jam kuo mažiau skausmo (6)

Vienas iš nemaloniausių dalykų gyvenime – būti paliktam. Tiesa, būti tuo, kuris nutraukia...

Užklupusi liga parodė Lietuvos institucijų grimasas: ar ten sėdintys jaučiasi nuo visko apsaugoti? (10)

Oi kaip neretai man norisi pakartoti tą garsiąją AtA Bobelio frazę – mūsų Seimas bukas. Ir...