-
Vakar

NASA paskelbė apie reikšmingą atradimą (48) 8 val.

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos laiku NASA mokslininkai tiesioginės konferencijos metu pranešė apie svarbų atradimą: nustatyta planetų sistema, kuri labai panaši į mūsų Saulės sistemą.

Bitkoiną vadina purvina valiuta (50) 11 val.

Bitkoinus, kaip atsiskaitymo priemonę, naudoja gal tik vienas kitas, tačiau už poveikį aplinkai, kurį sukelia šios valiutos „kasimas“, mokame visi. Ar tikrai kriptovaliutoms „kasti“ suvartojama daugiau energijos, negu jos reikia, pavyzdžiui, Airijai?

Rusijos, Europos ir JAV astronautai sėkmingai grįžo iš TKS (11) 12 val.

Rusijos kosminė kapsulė „ Sojuz “ su misiją Tarptautinėje kosminėje stotyje ( TKS ) baigusiais trimis astronautais ketvirtadienį sėkmingai nusileido Kazachstane.

Rusijos, Europos ir JAV astronautai sėkmingai grįžo iš TKS (1) 12 val.

Rusijos kosminė kapsulė „ Sojuz “ su misiją Tarptautinėje kosminėje stotyje baigusiais trimis astronautais ketvirtadienį sėkmingai nusileido Kazachstane.

Draugių sugalvota programėlė sulaukė sėkmės (2) 13 val.

Artėjant žiemos šventėms daugelis rūpinasi ne tik dovanomis, vaišėmis, darbų užbaigimu, bet ir namų ruoša. Pastebima, kad vis daugiau gyventojų šventinių ir buitinių rūpesčių maratoną trumpina ir dalį darbų, pavyzdžiui, namų tvarkymą patiki profesionalams.

Kovoje dėl interneto neutralumo – lemiama akimirka (2) 15 val.

Arši kova dėl interneto neutralumo Amerikoje ketvirtadienį pasiekė lemiamą tašką. Federalinė ryšių komisija (FCC) balsuos, ar panaikinti prieš dvejus metus nustatytas taisykles, kurioms siekiama užkirsti kelią „dviejų greičių“ internetui.

Pasaulį sukrėtusio filmo autoriams pažėrė klausimų: ar tikrai lokys merdėjo dėl alkio? (10) 15 val.

Fotografo Paulo Nickleno kartu su kolegomis užfiksuotas išsekęs baltasis lokys, vos pavelkantis kojas, sugraudino daugelį. Šis liūdnas vaizdas buvo nufilmuotas šią vasarą Kanados Baffin saloje.

Į Lietuvą atvyksta žymiausia pasaulyje humanoidė Sofija (90) 16 val.

Pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę ir jau kalbinta daugelio didžiųjų pasaulio žiniasklaidos priemonių, atvyksta į Lietuvą.

Kodėl išsipučia kai kurios planetos? Tyrėjai jau rado paaiškinimą (4) 17 val.

Dujinės planetos , esančios labai arti savo žvaigždžių – vadinamieji „karštieji jupiteriai“ – dažnai yra gerokai didesnės už mūsų Jupiterį ar Saturną, tuo tarpu toli esančios analogiškos planetos yra tokio paties spindulio, kaip Jupiteris.

Kaip gali „pasielgti“ prarasti duomenys? 17 val.

Tiek gyventojai, tiek jų duomenis tvarkančios įmonės dar nepakankamai rūpinasi duomenų saugumu, pranešime žiniasklaidai pastebi IT bendrovės „Squalio Lietuva“ vadovas Martynas Bieliūnas. Nors daug kas girdėjo apie tapatybės vagystes ir nutekintus klientų duomenis , tačiau...

Kai neįmanoma tampa įmanoma: bręsta revoliucija, kuri negrįžtamai pakeis pasaulį (19) 17 val.

Dar visai neseniai daugelis mūsų sunkiai galėjo įsivaizduoti, kaip stipriai patobulės technologijos. Kas galėjo pagalvoti, jog šiandien pakaks spustelėti vieną telefono mygtuką, kad užsisakytume bilietus į kiną, o norint gauti gydytojo konsultaciją, pakaks leisti savo išmaniajam...

Krokuvos gyventojas nufilmavo sniego tornadą (3) 17 val.

Praėjusį sekmadienį mėgėjas vaikščioti po kalnus Lenkijos Tatrų nacionaliniame parke nufilmavo retą gamtos reiškinį – sniego tornadą.

Kinija renka milijonų žmonių DNR mėginius 18 val.

Kinija , pasak žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW), savo neramioje Sindziango provincijoje renka milijonų žmonių DNR mėginius, pirštų atspaudus, akies rainelės skenavimo ir kitus bioduomenis.

Naujienų agentūros ragina priversti „Facebook“ ir „Google“ susimokėti už naujienas (2) 19 val.

Devynių Europos šalių naujienų agentūros trečiadienį paragino priversti interneto milžines „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir kitus stambius žaidėjus susimokėti už naujienų turinį, iš kurio jie gauna ne mažo pelno.

Neįtikėtina: vaikas neturi regos kontroliavimo smegenyse, bet vis tiek mato (18) 19 val.

Australas berniukas be vaizdą apdorojančio smegenų centro suglumino gydytojus savo beveik normalia rega.

gruodžio 13 d., 2017

NASA ir Google ketvirtadienį ruošia staigmeną (11) 1 d.

Per savo gyvenimą nežemiškos gyvybės atradimo besitikintys žmonės dabar lauks ketvirtadienio. NASA paskelbtas pranešimas spaudai nurodo, kad kartu su „Google“ organizacija ketvirtadienį surengs spaudos konferenciją, kurios metu pasidalins naujais didžiais atradimais, susijusiais...

Kaip savamokslė fosilijų medžiotoja padėjo iššifruoti Žemės praeitį (5) 1 d.

Mary Anning labai gerai pažinojo paplūdimius – visą savo gyvenimą ji praleido Anglijos pietinėje pakrantėje, garsėjusioje uolingais skardžiais ir juose besislepiančiomis fosilijo mis.

Australijoje atrasta nauja išnykusių liūtų rūšis (16) 1 d.

Australijos mokslininkų komanda atrado naują sterblinių liūtų rūšį, kuri išnykusi mažiausiai 19 milijonų metų.

4K arba UHD raiškos televizija atėjo į Lietuvą (20) 1 d.

Naujos kartos 4K ( UHD ) raiška transliuojantys TV kanalai jau prieinami Vilniaus gyventojams. Pirmasis ir vienintelis šios paslaugos teikėjas – kompanija „Fastlink”, teikianti išmaniosios skaitmeninės televizijos ir spartaus šviesolaidinio interneto paslaugas sostinėje.

Šį vakarą pakelkite akis į dangų – žada nepamirštamą reginį (20) 1 d.

Kasmet gruodžio mėnesį danguje galima stebėti vieną įspūdingiausių astrologinių reginių – į Žemę krintantį geminid ų lietų.

Sėkmingas startas – raketa „Ariane 5“ iškėlė keturis palydovus (2) 1 d.

Raketa „ Ariane 5 “ antradienį sėkmingai iškėlė keturis Europos kuriamos navigacijos sistemos „ Galileo “ palydovus, pranešė bendrovė „Arianespace“.

Tik 6 studentams pasisekė kaip Kornelijai: atvykus pirmiausia nustebino karinė atmosfera (21) 1 d.

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) biofiziką studijuojančios Kornelijos Vitkutės stažuotė JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos ( NASA ) Ameso mokslinių tyrimų centre jau eina į pabaigą. Ketvirtakursė buvo viena iš šešių studentų, atrinktų...

Nauji tyrimai parodė, kaip ir kur reikėtų ieškoti nežemiškos gyvybės požymių (11) 1 d.

Vienas iš gyvybė s pėdsakų, kuriuos galėtume aptikti egzoplanet ose, yra įvairūs junginiai jų atmosferose, bylojantys apie biocheminius procesus paviršiuje.

Ekonomistai: bitkoinas yra burbulas, kuris galiausiai sprogs (138) 1 d.

Bitkoino kursas šiais metais nesustabdomai auga ir vos per praėjusią savaitę padidėjo nuo 11 tūkst. iki daugiau nei 17 tūkst. JAV dolerių. Šių metų pradžioje jis kainavo mažiau nei tūkstantį dolerių.

gruodžio 12 d., 2017

Mokslininkai tyrinėjo sapnus: ką reiškia, jei sapne krentate ar bėgate? (24) 2 d.

Po nemažai streso kėlusios dienos daugeliui bent naktį norėtųsi atrasti ramybę. Deja, neseniai Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis, dieną patirtas stresas gali vėl mus aplankyti – tik jau per sapnus, žurnale „Live Science“ straipsnį pradeda mokslo ir technologijų...

Teroristų pamėgta „Telegram“ neparduodama „už jokius pinigus“ (8) 2 d.

Susirašinėjimams ir pokalbiams skirta programa „ Telegram “ neparduodama „už jokius pinigus“, pareiškė jos sukūrėjas Pavelas Durovas.

Daugiau nei prieš 20 metų aptiktose kapavietėse Egipte – vertingi reliktai 2 d.

Šeštadienį, gruodžio 9 dieną, Egipto pareigūnai oficialiai pristatė kelis artefaktus ir į lino audinį įvyniotą mumifikuotą, kaip įtariama, garbaus pareigūno, kūną. Šie vertingi radiniai buvo aptikti dvejuose kapavietėse, prieš du dešimtmečius atrastose Luksoro mieste. Nors...

Oficialu: „Apple“ už maždaug 400 mln. JAV dolerių perka „Shazam“ (2) 2 d.

JAV technologijų milžinė „ Apple “ perka muzikos kūrinių atpažinimo programėlę „ Shazam “, tai pirmadienį patvirtino abi kompanijos. Tokiu būdu „Apple“ siekia įtvirtinti savo pozicijas internetinės muzikos srityje.

Pirmąją prekybos Čikagos biržoje dieną bitkoinas gerokai „palingavo“, tačiau jo kursas išaugo (4) 2 d.

Pirmąją prekybos Čikagos pasirinkimo sandorių birža CBOE dieną bitkoino kursas gerokai pasvyravo, tačiau galiausiai išaugo. Tuo tarpu JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) perspėjo investuotojus dėl virtualių valiutų.

Mokslininkai: pastebėtas milžiniškas cigaro formos objektas gali būti nežemiškos gyvybės įrodymas (165) 2 d.

Prieš porą mėnesių kosmose pastebėtas cigaro formos asteroidas gali būti visai ne asteroidas , o nežemiškos gyvybės kosminis laivas, skelbia mokslininkai.

Perspėja dėl dviejų kenksmingų programėlių (1) 2 d.

Programėlių parduotuvėje „ Google Play “ buvo nustatytos kenksmingos programėlės, imitavusios legalias aplikacijas su tikslu išvilioti duomenis iš konkrečių Lenkijos bankų klientų.

Guangdžu mieste - 1180 dronų pasirodymas ore 2 d.

Pietinėje Kinijos Guangdongo provincijoje ketvirtadienio vakarą Guangdžu miesto dangų papuošė specialus pasirodymas su 1180 bepiločių skraidyklių – taip miestas pasveikino daugiau kaip 1 tūkst. tarptautinių svečių, atvykusių į 2017 metų Pasaulinį turto forumą, vykusį nuo...

Žmogaus smegenų riba, apie kurią perspėjo ir Albertas Einsteinas (37) 2 d.

Neurobiologai skatina skaityti geras knygas. Kiekybės vaikymasis išsekina psichologinius išteklius.

gruodžio 11 d., 2017

Bitkoinui prognozuoja gražią ateitį su liūdna pabaiga (124) 3 d.

Vadinamąsias šokiruojančias prognozes jau daugiau kaip dešimtmetį rengiantis Danijos investicinis bankas „Saxo Bank“ 2018 metams prognozuoja staigų bitkoino kurso augimą, o paskui ir kritimą.

Inovacijas kursiantiems mokslininkams – beveik 28 mln. eurų (6) 3 d.

Lietuvos mokslininkai dar šiais metais galės gauti finansavimą aukšto lygio taikomiesiems tyrimams, iš kurių galėtų gimti nauji rinkai aktualūs produktai. 47 tiksliniams sumanios specializacijos projektams Švietimo ir mokslo ministerija skiria 27,8 mln. eurų ES investicijų.

Telefonas, kuriuo galėsite kalti vinis (24) 3 d.

Nesunaikinamas telefonas už labai gerą kainą – taip trumpai būtų galima apibūdinti vieną iš naujausių „ Doogee “ kūrinių, ką tik Lietuvą pasiekusį atsparųjį telefoną S60, rašoma panešime spaudai.

Prancūzija leis prekiauti vertybiniais popieriais naudojant „blockchain“ technologiją 3 d.

Prancūzijos finansų ministras pristatė potvarkį, pagal kurį šalis pirmoji Europoje leis prekiauti tam tikrais į biržos prekybos sąrašus neįtrauktais vertybiniais popieriais naudojant „ blockchain “ technologiją.

Širdį veriantis vaizdas: išbadėjęs lokys pravirkdė tūkstančius (107) 3 d.

Fotografas Paulas Nicklenas kartu su kolegomis užfiksavo širdį veriantį vaizdą. Bado iškankintas ir sulysęs baltasis lokys vos pavilkdamas kojas iš paskutinių jėgų ieško maisto.

Marse būna tokios griūtys, kad apie jas būtų galima sukurti išskirtinį veiksmo filmą (7) 3 d.

Įvairios nuošliaužos Žemėje juda dešimčių, kartais net šimtų kilometrų per valandą greičiu. Greičiausios iš jų – piroklastinės tėkmės – ugnikalnių šlaitais lekia iki 240 km/h greičiu. Tačiau tai yra visai nedaug, palyginus su nuošliaužomis Marse .

Nobelio premiją atsiėmusi moteris iš Hirošimos: vis dar atsimenu tą siaubingą rytą (6) 3 d.

85 metų Setsuko Thurlow buvo 13 metų, kai ji 1945-ųjų rugpjūčio 6 dieną buvo išgelbėta iš Hirošimos – pirmojo branduolinį bombardavimą patyrusio pasaulio miesto – griuvėsių.

Kalėdinių eglučių valstybiniuose miškuose ieškos su mobiliąja programėle (2) 3 d.

Estijos gyventojai galės pasinaudoti specialia programėle išmaniesiems telefonams, kad galėtų nusikirsti kalėdinių eglučių valstybiniuose miškuose, savo tinklalapyje pranešė šalies valstybinių miškų valdyba RMK.

Bitkoinas debiutavo Čikagos biržoje (5) 3 d.

Čikagos pasirinkimo sandorių birža CBOE sekmadienį pirmoji iš didžiųjų pasaulio biržų pradėjo prekybą bitkoinais – prieštaringai vertinama skaitmenine valiuta, kurios kursas šiemet pakilo į rekordines aukštumas.

Pasiruoškite: nanomedžiagos tuoj taps kasdienybe (2) 3 d.

Dėl smarkaus natūralių išteklių panaudojimo pramonės reikmėms gamtoje atsirado medžiagų deficitas. Todėl šviesiausi pasaulio protai ėmė plėtoti naują mokslo sritį – nanotechnologijas, kurias pasitelkus kuriamos medžiagos, turinčios unikalių ypatybių.

Teisininkė: kaip ateityje susiformuos žmonių ir robotų santykiai? (4) 3 d.

Šių metų spalio pabaigoje Saudo Arabijai suteikus pilietybę dirbtinio intelekto prietaisui – humanodinei robotei Sophia, pirmą sykį žmonijos istorijoje robotas teisiškai buvo prilygintas asmeniui.

Prieštaringas tyrimas: rado būdų dirbtinai patalpinti informaciją smegenyse (11) 3 d.

Senos fantastinės prognozės apie ateitį visuomet pabrėždavo, kad ateityje mokysimės visiškai kitaip. Prie mūsų smegenų bus prijungtos specialios mašinos, kurios leis mokytis greičiau ir efektyviau.

gruodžio 10 d., 2017

„Apple“ perka muzikos atpažinimo programėlę „Shazam“ (16) 4 d.

Informacinių technologijų kompanija „Apple“ už maždaug 400 mln. dolerių perka muzikos atpažinimo programėlę „Shazam“.

Sukurtas idealiai fotografuojantis dronas (3) 4 d.

Panašu, kad svajonė apie tobulą nuotrauką darosi ranka pasiekiama, o ją išpildyti jau netrukus padės Singapūre sukurtas specialus dronas .

Dvidešimt nepaprastų faktų apie Albertą Einsteiną (20) 4 d.

Alberto Einsteino gravitacijos teorijos buvo įrodytos praėjus 61 metams po jo mirties. Tačiau ekscentriškasis vokiečių kilmės fizikas nebuvo stereotipinis nuoboda mokslininkas.

gruodžio 09 d., 2017

Skamba juokingai, bet tai tikra liga: kodėl vyrams po sekso atsiranda keisti simptomai (38) 5 d.

Žmonės gali būti alergiški daugeliui dalykų – yra žmonių, kurių kūnai neigiamai reaguoja net į vandenį. O kaip seksas? Ar vyras gali būti alergiškas seksui?

Radiniai Antarktidoje atskleidžia nežemiškos gyvybės paslaptį (40) 5 d.

Mokslininkai aptiko iki šiol nežinotą mikrobų sugebėjimą, kuris gali būti būdingas ir nežemiškoms gyvybės formoms.

gruodžio 08 d., 2017

Štai kodėl nereikėtų mikrobangėje šildyti kiaušinių (17) 6 d.

Jei šiandien teko naršyti internete, galbūt pastebėjote perspėjimus dėl kiaušinių kaitinimo mikrobangėje. Kodėl to nereikėtų daryti?

Penki išmanūs patarimai gyvūnų augintojams (4) 6 d.

Išmanūs sprendimai jau kurį laiką padeda ir gyvūnų mylėtojams – jie ne tik ateina į pagalbą šeimininkams, bet ir džiugina pačius keturkojus. Išmanios programėlės ir įrenginiai padeda sekti gyvūnų sveikatą, planuoti pasivaikščiojimus, matyti, ką keturkojai veikia ir žaisti...

Keista „Voyager“ ir „Juno“ zondų anomalija: vyksta kažkas, ko mokslas negali paaiškinti (31) 6 d.

Dar prieš 40 metų, kai „ Voyager “ zondai skrido pro didžiąsias planetas ir pasinaudodami jų gravitacija įgaudavo greičio, pastebėta „praskridimo anomalija“ – jų greitis pasikeisdavo šiek tiek skirtingai, nei prognozavo tiksliausi modeliai.

Dėmesį prikaustęs bitkoinas: „flirtavo“ su 17 tūkst. JAV dolerių riba, bet paskui smuko (68) 6 d.

Bitkoino kursas ketvirtadienio vakarą priartėjo prie 17 tūkst. JAV dolerių ribos, kriptovaliutai ir toliau nenumaldomai brangstant ir skatinant nerimą dėl galimo burbulo.

Australijos akcijų birža ketina pereiti prie bitkoinų technologijos apdoroti sandorius (1) 6 d.

Australijos pagrindinė vertybinių popierių birža pranešė ketinanti pradėti naudoti šiuo metu bitkoinų naudojamą „blockchain“ technologiją apdoroti prekybos vertybiniais popieriais sandorius.

Lietuvoje sukurtas žaidimas maisto tema sudomino šimtus milijonų žmonių (1) 6 d.

Laikas, leidžiamas žaidžiant žaidimus kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu, gali virsti rimtu darbu, o žaidimų išmaniesiems telefonams kūrimas – nemenką pelną nešančiu verslu, pritraukiančiu šimtus milijonų klientų visame pasaulyje.

Sukūrė prietaisus ir jutiklius, kurie prie interneto jungiasi be jokios elektronikos (4) 6 d.

Įsivaizduokite, kaip turėtų atrodyti prietaisas, kuris jums automatiškai užsakytų naują skalbiklio butelį vos jam pasibaigus. O kokiu principu veiktų vėjo greičio matuoklis, kuris informaciją pateiktų jūsų telefono ekrane?

15 geriausių jūsų gyvenimo metų – po to pajusti tikrą laimę darosi tik sunkiau (93) 6 d.

Mintis, kad ateityje kažkas bus geriau mus motyvuoja ir užveda. Sunku net įsivaizduoti, kaip jaustumėmės galvodami, kad savo viršūnę jau išgyvenimo. Visgi, psichologai teigia, kad daugelis žmonių didžiausią laimę išgyvena maždaug tuo pačiu gyvenimo metu.