-
Vakar

Labiausiai nustebinusios parodos CES 2019 naujienos: nuo saule įkraunamų laikrodžių iki suvyniojamų TV (2) 9 val.

Kiekvienų metų sausį Las Vegase (JAV) įvyksta viena didžiausių technologijų parodų CES (Consumer Electronics Show). Tai – viena tų parodų, kurios diktuoja naujausias pasaulio technologijų madas.

Teismas deda tašką: „Linkomanija“ turi būti užblokuota (624) 12 val.

Dvejus metus trukusi byla dėl interneto svetainės „Linkomanija“ draudimo pagaliau baigta. Lietuvos apeliaciniame teisme paskelbtas sprendimas įpareigoti interneto paslaugų tiekėjus uždrausti savo klientams pasiekti „Linkomanijos“ interneto svetainę.

Naujas žaislas turtuoliams: dronas, kuris gali gabenti žmogų DELFI iš Las Vegaso (14) 13 val.

Pirmieji dronai galėjo geriausiu atveju pakelti tik foto kamerą, vėlesni galėjo atgabenti nedidelę siuntą, bet pagaliau sukurtas ir toks, kuris gali pakelti žmogų. Tiesa, kol kas tokį malonumą galės sau leisti tik galintys plačiai atverti piniginę.

Sukūrė garais varomą zondą (1) 14 val.

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių kosminės misijos turi baigtis, yra kuro trūkumas. Zondams nuolatos reikia manevruoti, o kuro atsargos – baigtinės, todėl kažkuriuo metu manevravimo galimybės nebelieka ir misiją tenka nutraukti.

Lietuvių kuriami kibernetinio saugumo sprendimai užkariauja JAV telekomunikacijų rinką 15 val.

„CUJO AI“ teikia kibernetinio saugumo sprendimus dviems didžiausioms telekomunikacijų kompanijoms: „Charter Communications“ ir „Comcast“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Singapūre po didelės kibernetinės atakos skirta 645 tūkst. eurų baudų 15 val.

Singapūro privatumo apsaugos tarnyba antradienį skyrė iš viso 1 mln. Singapūro dolerių (645 tūkst. eurų) baudų vienam sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui ir vienai informacinių technologijų bendrovei dėl kibernetinės atakos, per kurią buvo pavogti beveik ketvirtadalio...

Mokslininkai perspėja: Antarktidos ledynai tirpsta šešiskart sparčiau (7) 20 val.

Dėl pasaulio klimato atšilimo Antarktidos ledynai šiuo metu tirpsta apie šešiskart sparčiau negu prieš 40 metų, o šis procesas didina pasaulinio vandenyno lygį, pirmadienį perspėjo mokslininkai .

Jau greitai – paskutinis visiškas Mėnulio užtemimas iki 2022-ųjų (9) 20 val.

Šiaurės ir Pietų Amerikoje, didelėje Europos ir Afrikos dalyje dangaus stebėtojai naktį iš sausio 20 į 21 dieną galės išvysti visišką Mėnulio užtemimą, kuris bus paskutinis iki 2022 metų.

Iranas skelbia paleidęs orbitos nepasiekusį palydovą 21 val.

Iranas antradienį paskelbė, kad nepaisydamas JAV kritikos paleido kosminį palydovą, bet pripažino, jog aparatas nepasiekė orbitos.

Mėnulyje nusileidusiame Kinijos zonde pirmąkart atliktas biologinis eksperimentas (10) 22 val.

Kinijos kosminiame zonde „Chang'e 4“, nusileidusiame iš Žemės nematomoje Mėnulio pusėje , buvo sėkmingai atliktas pirmasis biologinis eksperimentas per mūsų planetos gamtinio palydovo tyrimų istoriją, antradienį pranešė Kinijos valstybinė žiniasklaida.

Įkrauti kompiuterį ar telefoną bus paprasčiau – pakaks padėti ant stalo DELFI iš Las Vegaso (26) 23 val.

Las Vegase vykusioje technologijų parodoje „ CES 2019“ prancūzų komandos „Energy Square“ pristatytas produktas sulaukė įvertinimo. Už inovatyvumą apdovanotas įrenginys – dar vienas žingsnis link laidų atsisakymo.

sausio 14 d., 2019

Paslaptingas povandeninių laivų pasaulis: jūreivių vakarėliai ir dugno pavojai? (7) 1 d.

Ant dugno nusileidęs povandeninis laivas tarsi susilietų su natūraliu vandenyno reljefu ir taptų nematomas priešui. Taip jis galėtų palaukti, kol pavojus praeis, ir tuomet išstūmęs balastinį vandenį pakilęs tęstų kelionę. Bet ar tai įmanoma? Ar povandeninis laivas gali saugiai...

Apdovanojo geriausių disertacijų autorius (8) 1 d.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė padėkas jauniesiems mokslininkams – 2017 metų geriausios disertacijos konkurso laimėtojams.

NASA ir Kinija nutarė vėl bendradarbiauti 1 d.

Kinijos kosmoso agentūra pranešė, kad apsikeitė duomenimis su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija ( NASA ), ruošdamasi nutupdyti savo zondą iš Žemės nematomoje Mėnulio pusėje.

Lietuvos mokslininkas Japonijoje kurs naujus kaulų implantus (5) 1 d.

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto (VU CHGF) profesorius habil. dr. Aivaras Kareiva vasario mėnesį metams išvyksta į Kiūšiū universitetą, esantį Fukuokos mieste – šiaurinėje Japonijoje esančios Kiūšiū salos pakrantėje.

100 išradimų autorius: jei nori ko nors pasiekti moksle, turi elgtis ne pagal įprastą algoritmą 1 d.

Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys , savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais.

Patarimai, kaip išsirinkti vaizdo plokštę (13) 1 d.

Monitoriaus skiriamoji geba, procesoriaus galia ir kiti kriterijai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

„SpaceX“ krovinių kapsulė „Dragon“ sėkmingai nusileido Ramiajame vandenyne 1 d.

JAV bendrovės „ SpaceX “ kosminė kapsulė sekmadienį vėlai vakare sėkmingai nusileido Ramiajame vandenyne netoli Meksikos Pietų Kalifornijos valstijos krantų, praėjus kelioms valandoms po atsiskyrimo nuo Tarptautinės kosminės stoties, pranešė pareigūnai.

Keistos betoninės lėkštės Anglijoje vis dar primena baisius laikus (10) 1 d.

Angliją prieš daugiau nei šimtą metų nusėjo daugybė įvairaus dydžio betoninių lėkščių. Šie keisti statiniai šiek tiek primena palydovines antenas, tačiau, kaip žinote, panašių technologijų tais laikais nebuvo. Nebuvo ir radarų, televizijos ar kitokių technologijų, kurios...

sausio 13 d., 2019

Mokslininkai atkūrė, koks pragaras Žemėje prasidėjo iš karto po dinozaurus pražudžiusio asteroido smūgio (46) 2 d.

Prieš daugiau nei 65 milijonus metų į Žemė trenkėsi dinozaurus išnaikinęs asteroidas . Neseniai mokslininkai išsiaiškino, kad tą naktį Meksikos įlankoje pakilo cunamis su beveik 1,5 km aukščio bangomis ir sukėlė chaosą pasaulio vandenynuose.

Aliaskos eksperimentas: iš geriamojo vandens pašalino fluoridą, tačiau jau netrukus pajuto pasekmes sveikatai (25) 2 d.

Nepaisant to, ką dantų gydytojai pasakoja apie apsauginį fluorido poveikį dantims, vis dėlto gyvuoja mitai apie jo keliamą grėsmę sveikatai. Šie mitai greičiausiai ir padarė įtaką Aliaskos gyventojams, todėl jie nutarė atsisakyti fluorido, rašo sciencealert.com .

„Mokslo ekspresas": povandeninės archeologijos siurprizai (1) 2 d.

Ką mums gali pasakyti tūkstantmečiai medžiai Baltijos pakrantėse, kuriuos Lietuvos archeologai atrado jūros dugne netoli Juodkrantės? Kokiais būdais mokslininkai atkuria geologinės epochos, prasidėjusios prieš 11000 metų, kraštovaizdžius ir to meto žmonių gyvenimo...

sausio 12 d., 2019

„Huawei“ pasivijo naujas skandalas (12) 3 d.

Kinijos telekomunikacijų milžinė „ Huawei “ atleido savo darbuotoją kiną, suimtą Lenkijoje dėl įtariamo šnipinėjimo, pareiškusi, kad jis pakenkė bendrovės tarptautinei reputacijai, šeštadienį pranešė valstybinis dienraštis „ Global Times “.

Mokslininkų tyrimas sukrečia: riebalai ant pilvo kenkia smegenims (77) 3 d.

Riebalai ant pilvo siejami su daugelio ligų rizika. Tiesa, pastaruoju metu imta vis garsiau kalbėti apie pilvo riebalų poveikį smegenims, rašo sciencealert.com .

Žiemos „malonumai“: kodėl palietus kai kuriuos žmones trenkia elektra? (25) 3 d.

Ar pastebėjote, kad šaltuoju metų laiku padaugėja silpnų, bet vis dėlto krūptelėti priverčiančių elektros smūgių – palietus metalinę durų rankeną, vilnonį megztinį ar kitą žmogų?

„Mokslo sriuba": ar ateityje valgysime vabzdžius? (4) 3 d.

„Pasaulyje didėjant žmonių skaičiui, vabzdžių įtraukimas į valgiaraštį yra reali išeitis sprendžiant žmonijos maisto iššūkį. Prognozuojama, kad iki 2050 pasaulio gyventojų skaičius paaugs daugiau nei dviem milijardais ir sieks beveik 10 milijardų. Todėl ieškoma...

sausio 11 d., 2019

Didžiausią pasaulyje technologijų parodą supurtė skandalas dėl vibratoriaus: atėmė apdovanojimą ir uždraudė demonstruoti DELFI iš Las Vegaso (61) 4 d.

Kasmet Las Vegase (JAV) vykstančioje didžiausioje pasaulio technologijų parodoje „ CES “ progos parodyti naujoves nevengia ir sekso reikmenų ar pornoindustrijos atstovai. Pernai tai buvo sekso robotas skirtas vyrams, šiemet pažiba turėjo tapti pažangiausiu pasaulio vibratoriumi...

„SpaceX“ raketa iškėlė į kosmosą 10 ryšio palydovų (2) 4 d.

Kalifornijoje įsikūrusios bendrovės „ SpaceX “ raketa „ Falcon 9 “ penktadienį iškėlė į orbitą virtinę ryšių milžinės „Iridium“ palydovų.

CES parodoje pristatytas lengviausias nešiojamasis kompiuteris pasaulyje 4 d.

Elektronikos parodoje CES Kinijos kompanijos demonstruoja naujausius technologinius pasiekimus Daugelis Kinijos technologijų kompanijų demonstruoja naujausius technologijų produktus kasmetinėje elektronikos parodoje „ Consumer Electronics Show “ (CES), didžiausiame pasaulyje...

Ekspertas pakomentavo panoramines „Chang’e-4“ nuotraukas (7) 4 d.

Panoraminėse Kinijos mėnulio zondo užfiksuotose nuotraukose matyti kraštovaizdis tolimojoje Mėnulio pusėje, pasakė ekspertas. Kinijos „Chang’e-4“ zondas, kuris pirmasis istorijoje švelniai nusileido iš Žemės niekada nematomoje Mėnulio pusėje, užfiksavo panoramines Mėnulio...

„Apple“ 2019 metais pristatys tris naujus „iPhone“ modelius (11) 4 d.

JAV technologijų milžinė „Apple“ planuoja šių metų rudenį pristatyti tris naujus išmaniojo telefono „iPhone“ modelius, įskaitant alternatyvą pigesniam modeliui XR su skystųjų kristalų (LCD) ekranu, kurio pardavimai nepateisino bendrovės lūkesčių, rašo JAV verslo...

Naujas konkurentas „Instagram“, „Snapchat“ ir kitoms populiariausioms programėlėms (5) 4 d.

Viskas apie socialinį tinklą, kuris yra neįtikėtinai populiarus ne tik tarp jaunimo.

Iš prabangiausių restoranų – į namus: blogai paruošti maistą praktiškai neįmanoma DELFI iš Las Vegaso (19) 4 d.

Sous-vide , arba vakuumavimas , daug metų buvo išskirtinai tik profesionalių virtuvės šefų naudojamas maisto gamybos būdas, bet paskutiniais metais vis dažniau pasiekia ir namų virtuves. Las Vegase vykstančioje „ CES 2019“ technologijų parodoje amerikiečių „Anova“...

Faktai apie smegenis: kodėl jos mažėja ir kodėl svarbu gerti pakankamai vandens (32) 4 d.

Žmogaus smegenys yra sudėtingas mechanizmas. Mokslininkai jas tyrinėja jau daugybę metų, bet turbūt net ir šiuolaikinės technologijos nesugeba atskleisti visų mūsų svarbiausio organo paslapčių.

sausio 10 d., 2019

Nauja technologijų era: šiemet skelbiama 5G telefonų ir 8K televizorių pradžia DELFI iš Las Vegaso (68) 5 d.

Sausio 8-11 dienomis Las Vegase (JAV) vyksta didžiausia pasaulyje vartotojų technologijų (consumer technology) paroda „ Consumer Electronics Show “ ( CES ). Vos per kelias dienas tūkstančiai startuolių bei rinkos senbuvių pažers naujovių ir parodys, ką sukūrė per metus.

VU mokslininkai pagamino 50 kartų už aguonos grūdą mažesnį Vytį (12) 5 d.

Vilniaus universiteto ( VU ) mokslininkai atspausdino apie 50 kartų už aguonos grūdą mažesnę Vyčio skulptūros kopiją.

Vilniaus danguje pastebėjo retą reiškinį (45) 5 d.

Trečiadienio vakarą ar ankstyvą ketvirtadienio rytą, kai Lietuvoje spaudė tikras šaltukas, akyliausieji galėjo stebėti ypatingą reiškinį – tarsi į dangų ištįsusias šviesas.

Modernūs dėvimi robotai saugo sveikatą (7) 5 d.

Parodoje „CES 2019“, „LG Electronics“ (LG) pristatė naujausią „CLOi SuitBot“ dėvimo roboto versiją ir kitus patobulintus aptarnaujančius robotus , kurie vis sparčiau artėja prie komercializavimo, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Pristatytas bene geriausias žaidimų monitorius už daugiau kaip 4 tūkst. eurų DELFI iš Las Vegaso (30) 5 d.

Las Vegase (JAV) „ Consumer Electronics Show 2019“ ( CES 2019) parodoje ne vieno praeivio akį traukė išties įspūdingas „ nVidia “ kūrinys – bene vienintelis savo klasėje, premium kokybės (ir kainos) žaidimams skirtas monitorius „ HP OMEN X Emperium 65“.

Užfiksuoti paslaptingi signalai iš tolimojo kosmoso (71) 5 d.

Teleskopas Kanadoje užfiksavo paslaptingus signalus, atklydusius iš tolimos galaktikos, praneša BBC.

Kosmoso ekonomika 2019 m.: verslas atranda mažuosius palydovus (2) 5 d.

Pasitelkęs mažuosius palydovus, verslas imasi užkariauti kosmosą: šiuo metu komerciniams tikslams naudojama kiek daugiau nei pusė mažųjų palydovų, o jau 2022 m. jie sudarys 70 proc. rinkos.

Kas yra 5G ryšys ir kaip ši technologija pakeis mūsų gyvenimą? (78) 5 d.

Neseniai viena telekomunikacijų bendrovė Lietuvoje pristatė 5G ryšį. Ką suteiks vartotojams naujos kartos mobiliojo ryšio technologija ir ar verta būtent dabar pirkti išmanųjį telefoną su 5G ryšio palaikymu?

Pingvinų paslaptis: kaip gyvendami ant Antarktidos ledo jie nenušąla pėdų? (3) 6 d.

Pingvinai mėnesių mėnesius praleidžia ant Antarktidos ledynų. Jų pėdos neatrodo kaip nors ypatingai – jos nėra apaugusios pūkais ar storu riebalų sluoksniu. Tačiau jie ne šiaip vaikštinėja bandydami nesušalti – dažnai jie valandų valandas tiesiog stovi vietoje basomis ant...

sausio 09 d., 2019

Kodėl negyvų žmonių kūnai būdavo apibraukiami kreida? (19) 6 d.

Tikriausiai filmuose, o galbūt ir senose nuotraukose esate matę nusikaltimų scenas, kuriose nužudytų žmonių kūnai yra apibraukti kreida. Ar kada susimąstėte, kodėl taip buvo daroma? Ar kreida vis dar naudojama ir šiais laikais tiriant nusikaltimus?

Didžiausioje pasaulio technologijų parodoje „Samsung“ pristatė naujoves 6 d.

Sausis technologijų gerbėjams – tikra šventė. Kasmet didžiausioje pasaulyje technologijų parodoje „CES“ daugiau nei 4000 IT kompanijų ir startuolių pristato naujausius ir inovatyviausius produktus. Būtent jie rodo tendencijas, kaip gyvensime ateityje.

Susivyniojantys televizoriai ir robotų gausa: prasidėjo didžiausia pasaulyje technologijų paroda (7) 6 d.

Kasmetinė elektronikos paroda „Consumer Electronics Show“ (CES), didžiausias pasaulyje technologijų ir technikos naujovių renginys, atvėrė duris antradienį, sausio 8 dieną. Tūkstančiai technologijų entuziastų plūsta į Las Vegasą, kad susipažintų su naujausiais išradimais....

Virš „Apple“ susikaupė tamsūs debesys: įmonė priversta mažinti „iPhone“ gamybą (84) 6 d.

JAV technologijų milžinė „Apple“ šių metų pirmąjį ketvirtį dešimtadaliu sumažins trijų naujųjų išmaniojo telefono „iPhone“ modelių – XS, „XS Max“ ir XR – gamybą, rašo verslo leidinys „The Nikkei Asian Review“.

Nauja įranga KTU mokslininkams padės geriau diagnozuoti vėžį 6 d.

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai , taikantys dirbtinio intelekto ir matematinius metodus vėžio diagnostikos srityje, turės geresnes galimybes atlikti tyrimams.

Sukūrė Z kartos įkvėptą išmanųjį telefoną (6) 6 d.

Kiekviena karta turi atributų, be kurių neįsivaizduoja gyvenimo. Štai XXI amžiuje gimę jaunuoliai, vadinamoji Z karta, nė dienos neištveria be savo išmaniojo telefono. Šis įrenginys Z kartai nėra tik ryšio priemonė – jis atstoja fotoaparatą, nešiojamąjį kompiuterį, žaidimų...

Mūsų galaktikos laukia susidūrimas su Magelano debesimi (29) 6 d.

Jau kurį laiką žinome, kad maždaug po 3,5-4 milijardų metų Paukščių Takas susijungs su kaimynine Andromedos galaktika. Tačiau naujame tyrime apskaičiuota, kad gerokai anksčiau, po dviejų milijardų metų, Paukščių Takas greičiausiai susijungs su palydoviniu Didžiuoju Magelano...

Mokslininkai susidomėjo, kaip žiedai keičia Saturno spalvas 6 d.

Per trylika metų, kuriuos „ Cassini “ zondas praleido Saturno sistemoje, pamatėme nemažų pokyčių planetos atmosferoje: šiaurinis pusrutulis, iš pradžių buvęs mėlynas, pagelto, o galiausiai netgi parausvėjo.

Sniegas negailestingai niokoja Bavarijos miškus (1) 6 d.

Europą užklupus stiprioms pūgoms, Bavarijos miškuose medžiai lūžta ir virsta neišlaikę sunkios sniego naštos. Miškininkai jaudinasi, kad jei sinoptikų prognozės pasitvirtins, sniegas išguldys dar daug medžių.

Ar keleivių pilnas „Boeing 737“ galėtų apsiversti? Yra viena situacija, kuomet tai būtina (18) 6 d.

Akrobatiniai lėktuvų manevrai yra nepaprastai gražūs. Juos malonu stebėti, o laimingiesiems yra tekę ir pasėdėti tokius manevrus atliekančiame lėktuve.

Įdomus išradimas senovės Japonijoje pakeitęs signalizaciją (1) 7 d.

Žmonės visais laikais rūpinosi savo turto ir savo pačių saugumu . Nieko nestebina namai su įrengta signalizacija, tačiau juk kadaise šių technologijų nebuvo, o kažkaip saugotis reikėjo. Todėl senovės japonai sukūrė genialiai paprastą išradimą – tai tarsi senovinė...