-
Vakar

7 vienos eilutės pokštai protingiems žmonėms (14) 10 val.

Gal norite pagalvoti ir nusišypsoti? Štai 7 vienos eilutės pokštai, kuriuos geriausiai supras protingi ir išsilavinę žmonės.

Mūšis dėl sunkiojo vandens Norvegijoje (17) 15 val.

Mūšis dėl sunkiojo vandens – virtinė Sąjungininkų diversijų įvykdytų Antrojo pasaulinio karo metu Norvegijoje, siekiant užkirsti nacių Vokietijos atominės energijos projektui gamintis sunkųjį vandenį, kuris buvo naudojamas branduolinio ginklo kūrimo programoje.

Dažnas keliautojų klausimas: ar kruizinius laivus labai supa? (9) 16 val.

Kruiziniais laivais dažnai keliauja pagyvenę žmonės. Ir kodėl gi ne? Taip galima pamatyti įdomių pasaulio vietų gyvenant dideliame miestą primenančiame laive. Tik kartais žmonės bijo jūros ligos – ar kruizinius laivus labai supa? Pasirodo, jie yra labai stabilūs, net jei jūra...

Kodėl krovininiai traukiniai lėtesni už keleivinius? (2) 18 val.

Gerai pažvelkite į krovininius traukinius – net nauji jie yra kampuoti, neaerodinamiški ir, tikriausiai sutiksite, negražūs. Tuo tarpu patys moderniausi greitieji keleiviniai traukiniai daro kitokį įspūdį. Jie yra labai aptakūs, atrodo futuristiškai ir lekia milžinišku greičiu....

Mokslininkai: kelionę į artimiausią egzoplanetą turėtų pradėti mažiausiai 49 poros (25) 20 val.

Jei žmonija vieną dieną nuspręstų nusiųsti erdvėlaivį į artimiausią planetą už mūsų Saulės sistemos ribų, jo įgulą turėtų sudaryti mažiausiai 49 poros, apskaičiavo du prancūzų mokslininkai. Kelionė į artimiausią žinomą egzoplanetą „Proxima Centauri b“ truktų...

Ekspertai: dabar palankiausias metas plėtoti robotizaciją Lietuvoje (1) 22 val.

„Paprastai žmonės robotą įsivaizduoja kaip humanoidą ir vis dar laukia, kada įvyks tas lūžio momentas, kai dvikojai vaikščiojantys robotai taps mūsų buities dalimi, tačiau nepastebi, jog robotizacijos procesas jau seniai prasidėjęs“, – tikina UAB „Rubedo sistemų“...

5 mitai apie išgyvenimą gamtoje, kuriais tikėti pavojinga (14) 1 d.

Būdami vaikais dažnai žiūrėjome dokumentiką apie gamtą. Joje dažnai sukosi vaizdai apie pavojingiausius pasaulio gyvūnus ir vietas. Stengėmės įsidėmėti patarimus, kaip išsigelbėti patekus į ryklio nasrus ar užpuolus lokiui, nes kažkodėl tai atrodė kaip reali tikimybė.

Išskirtinis elementas – litis (8) 1 d.

Litis atrodo esąs tik vienas iš daugybės elementų, kasdieniniame gyvenime naudojamas karščiui atsparaus stiklo ir keramikos, lubrikantų, ličio ir ličio jonų baterijų gamybai, geležies, plieno ir aliuminio apdirbimui.

liepos 19 d., 2018

Ką žmonės naudojo prieš dantų šepetėlių išradimą? (3) 1 d.

Kasdien kelis kartus valomės dantis šepetėliu. Taip stengiamės išlaikyti dantis sveikus kiek įmanoma ilgiau, kovojame su nemaloniu burnos kvapu ir tiesiog gerbiame priimtas higienos taisykles. Tačiau dantų šepetėliai paplito ne taip jau seniai, o ką žmonės darė prieš tai?

Mokslininkai atidarė milžinišką sarkofagą ir liko nusivylę (6) 1 d.

Senoviniame 30 tonų sarkofage, kurį ketvirtadienį Aleksandrijos mieste atidarė Egipto senybių reikalų specialistai, nėra nieko nepaprasto ir sensacingo.

Pasitikrinkite, ar kitą savaitę vis dar galėsite naudotis savo telefonais (75) 1 d.

Jau kitą savaitę, liepos 25 d., Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės policijos prašymu pradės blokuoti mobiliojo ryšio įrenginius, kurie buvo pavogti, pamesti ar neteisėtai įsigyti Lietuvoje arba užsienyje.

Kaip išrinkti telefoną senjorui: klaidos, kurių geriau vengti (16) 1 d.

Laikai, kai senjorai pirkdavo tik mygtukinius mobiliuosius telefonus, skirtus vien skambinti, baigiasi. Specialistai pastebi, kad vis daugiau vyresnio amžiaus klientų renkasi išmaniuosius įrenginius, tačiau jiems kelia kiek kitokius reikalavimus.

Lietuvio sukurta žvilgsnio sekimo sistema bus naudojama mokslo eksperimentams (2) 1 d.

Ne paslaptis, kad šiuolaikinius IT įrenginius galima valdyti ne tik spaudant klavišus ar pelę. Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) dėstytojai ir studentai plėtoja tyrimus apie IT sistemas, valdomas akimis.

Harvardo universiteto mokslininkai: karštis sumažina darbingumą apie 10 procentų (4) 1 d.

Harvardo universiteto mokslininkai įrodė, kad karštis sukelia mieguistumą ir sulėtina smegenų veiklą. Atlikti tyrimai atskleidė, kad didelis karštis maždaug 10 procentų sumažina darbingumą ir produktyvumą.

Mokslininkai nustatė, kad Žemės gelmėse slypi didžiulis kiekis deimantų (23) 1 d.

Žemės gelmėse slypi daugiau kaip kvadrilijonas tonų deimantų, šią savaitę paskelbė Masačusetso technologijų instituto (MIT) tyrėjai.

Sužinokite, kokius duomenis apie jus renka „Google“ ir kaip atsikratyti sekimo (46) 2 d.

„Google“ mus stebi, ir tai jau seniai nebėra paslaptis. Stebi tiek mūsų buvimo vietą, tiek visą veiklą internete. Jūs tikriausiai pastebėjote, kad pakanka paieškoti informacijos apie produktą ar perskaityti apie jį straipsnį žiniatinklyje, ir tuoj pat jus pradeda atakuoti...

Paradoksas: nelegaliai žiūrėti filmus esame priversti, nes per daug pirataujame (95) 2 d.

Nors piratavimo mastai Lietuvoje mažėja, vis dar esame trečia daugiausia vagianti šalis Europoje, todėl susidaro paradoksali situacija – vagiame, nes neturime galimybių filmus žiūrėti legaliai, tačiau bendrovės į legalias platformas nenori investuoti, nes vagiame. Taip LRT RADIJUI...

liepos 18 d., 2018

Kas nutiko „Titaniko“ tragedijos aukoms? (27) 2 d.

„Titaniko“ katastrofa įvyko prieš 106 metus. Visame pasaulyje nuskambėjusi tragedija nusinešė apie 1500 žmonių gyvybes. Daug jų tiesiog sušalo vandenyje, kiti – nuskendo su laivu. Bet kas nutiko su jų kūnais? Ar jie tebėra prie beveik visiškai išnykusio „Titaniko“?

Jaunoji mokslininkė: po didžiausiais atradimais slypi daug darbo ir nesėkmių (1) 2 d.

„Man nėra nieko įdomiau, nei suprasti, kaip veikia gamta ir mes patys. Man patinka į viską žiūrėti molekuliniu lygmeniu – tai daryti leidžia biochemija. Dirbu su tuo, ko nematome plika akimi. Labai įdomu galvoti, kaip pamatyti tai, kas nematoma, kaip iš netiesioginių duomenų...

„Google“ skiriama rekordinė bauda (23) 2 d.

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį „Google“ skyrė rekordinę 4,34 mlrd. eurų (5 mlrd. JAV dolerių) baudą už tai, kad JAV technologijų milžinė piktnaudžiavo dominuojančia savo operacinės sistemos „ Android “ padėtimi rinkoje.

Argentinoje rastos pirmojo milžiniško dinozauro fosilijos (3) 2 d.

Argentinoje buvo atrasta nauja dinozaurų rūšis – Ingentia prima (lot. „pirmasis milžinas“).

Kopgalį tyrinėjantys archeologai atkasė įspūdingų radinių 2 d.

Šalia Lietuvos jūrų muziejaus atliekami archeologiniai tyrimai paneigė teoriją, kad Kuršių nerijos gale esantis Kopgalis yra geologiškai jauniausia Lietuvos teritorija, atsiradusi tik XVII-XVIII a.

Ateities maistas – iš mėgintuvėlio? (7) 3 d.

Mėsainiai, pagaminti be mėsos, dykumoje išauginta žuvis, skinantys vaisius robotai – tokią antrąją „žaliąją“ revoliuciją piešia mokslininkai. Jie tvirtina, kad kovoja su klimato atšilimo keliamais iššūkiais ir augančia populiacija, todėl ieško naujų būdų pamaitinti...

Mokslininkai tyrė ypatinguosius Europos ledynus (5) 3 d.

Jupiterio palydovas Europa turi didžiulį popaviršinį vandenyną. Jį dengia storas ledo sluoksnis, tačiau vandenyno medžiagos paviršių vis tiek gali pasiekti dėl nuolatinių Europos potvyninių sąveikų su Jupiteriu.

liepos 17 d., 2018

Mokslininkus domina, koks bus seksas kosmose (22) 3 d.

Tikriausiai niekas apie tai per daug nesvajoja, bet žmonija ateityje kosmose tikrai užsiims seksu. Ir ne tik šiaip dėl malonumo, bet tam, kad daugintųsi. Tačiau prieš tai reikia sužinoti, kaip mūsų lytinės ląstelės elgiasi nesvarumo būsenoje.

Marse aptiktos vaiduokliškos kopos 3 d.

Prieš porą metų Žemėje aptiktos kopos-vaiduoklės – įdubos uolienoje, susiformavusios, kai senovėje egzistavusią kopą apgaubė nuosėdinės uolienos ir sustingo. Vėliau vėjai išpūtė smėlį, o uolienos liko.

Mokinių iš Alytaus sukurta verslo idėja atstovaus Lietuvai Europos čempionate (2) 3 d.

Užkariauti verslą paprastumu nusiteikę „Make IT Simple“ mokinių iš Alytaus Švento Benedikto gimnazijos sukurta bendrovė – pirmadienį, liepos 16 dieną, išskrido atstovauti Lietuvai Serbijoje vykstančiame geriausių Europos mokinių verslų čempionate.

Afrikoje pastatytas milžiniškas radijo teleskopas (2) 3 d.

Pietų Afrikos Respublikoje praeitą savaitę oficialiai atidarytas „MeerKAT“ – 64-ių antenų radijo teleskopas , jau leidęs naujai pažvelgti į mūsų Galaktikos centrą.

Seniausiai Žemės spalvai – daugiau nei milijardas metų 3 d.

Ar šviesiai rožinė yra nauja juoda? Na, ne visai, tačiau naujas tyrimas rodo, kad tai – seniausia žinoma spalva, kurią pagamino gyvas organizmas.

Mokslininkai ištyrė, ką prieš mirtį valgė Ledo žmogus (42) 3 d.

1991 metais Italijos Alpėse aptikti 5300 metų amžiaus lede sušalę ir idealiai išsilaikę Ötzio – Ledo žmogaus – palaikai. Dabar mokslininkai atliko detalią paskutinio jo valgyto maisto analizę ir išsiaiškino, kad jis buvo labai riebus.

Turtingiausias pasaulio žmogus atskleidė, kiek kainuos bilietas į kosmosą (60) 4 d.

Jeffas Bezosas yra turtingiausias žmogus pasaulyje. Jo kapitalas auga neįtikėtinu tempu ir tikriausiai artimiausiu metu šios tendencijos nesikeis. Kai pinigai neberūpi, žmonės dažniausiai žvelgia į didingesnius tikslus. Todėl Bezosas nori žmones pakviesti nukeliauti į kosmosą ir...

„Chrome“ naršyklė netrukus radikaliai pakeis savo išvaizdą (19) 4 d.

Pirmoji stabili „Chrome“ naršyklės versija buvo išleista 2008 m. gruodžio mėn. Praėjo dešimt metų, tačiau programos išvaizda nepasikeitė. Visi tie patys kampiniai skirtukai, adreso eilutė ir mygtukai įrankių juostoje. Pabodęs dizainas.

liepos 16 d., 2018

Milžiniškas ledkalnis kelia pavojų ne tik Grenlandijos gyventojams (2) 4 d.

Nedidelio Grenlandijos pakrantėje įsikūrusio kaimelio gyventojai sakė per savo gyvenimą jau matę keletą šalimais praplaukiančių ledkalnių, tačiau šis neabejotinai yra pats didžiausias.

Škotijoje iškils pirmasis kosmodromas Europos žemėje (7) 4 d.

Škotijoje iškils pirmasis kosmodromas Europos žemėje. Tai pirmadienį pranešė britų kosmoso agentūra „UK Space Agency“.

Telefonai „Nokia 3.1“ atvyko į Lietuvą (17) 4 d.

„HMD Global“, „Nokia“ telefonų namai, šiandien paskelbė, kad naująją „Nokia 3.1“ galima apžiūrėti ir įsigyti nuo liepos 16 d. telekomunikacijų operatoriaus ir geriausiose elektronikos parduotuvėse už 159 eurus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Archeologai Egipte atrado mumijų dirbtuvę (2) 4 d.

Archeologai šeštadienį paskelbė Egipto senoviniame nekropolyje, netoli garsiųjų piramidžių, atradę maždaug 2,5 tūkst. metų senumo dirbtuvę, kurioje buvo mumifikuojami mirusieji.

Kūno įdomybės: ar žinote, kam reikalinga rožinė klostė akių kamputyje? (12) 5 d.

Pažvelkite į veidrodį ir vidiniuose savo akių kampučiuose pamatysite rožines audinio klostes. Kartais šis darinys klaidingai pavadinamas ašarų liaukomis. Taip iš tiesų nėra, nors šio rožinio audinio paskirtis iš tiesų yra susijusi su ašaromis.

Mokslininkai aptiko neįtikėtinai mažą „vaiduoklišką“ dalelę, skriejusią per Antarktidos ledą (21) 5 d.

Liepos 12 dieną mokslininkai paskelbė aptikę didelės energijos, neįtikėtinai mažą „vaiduoklišką“ dalelę, neutriną, skriejusią per Antarktidos ledą ir nustatę jos kilmės vietą, konkretų blazarą.

liepos 15 d., 2018

Grenlandijoje mokslininkams pavyko užfiksuoti įspūdingą reginį (7) 5 d.

Rytų Grenlandijoje mokslininkai vaizdo įraše užfiksavo neįtikėtiną įvykį: akimirką, kai šešių kilometrų ilgio ledkalnis atsiskyrė nuo Helheimo ledyno ir nuplaukė tolyn, rašo livescience.com.

Nerimą visame pasaulyje sukėlęs dokumentas: ar sutiktumėte mokėti už kiekvieną kačiuko nuotrauką? (27) 5 d.

Toks atvejis, kai Europos Parlamento balsavimas sukelia visuotinį ir ypač ūmų socialinių tinklų naudotojų, akademikų ir technologijų kūrimo lyderių pasipiktinimą, – ypač retas reiškinys.

liepos 14 d., 2018

NASA kelionei į Marsą rengia pirmąjį žmogų – 17-metę merginą (152) 6 d.

Alyssa Carson yra 17-metė mergina iš Baton Ružo, Luizianos. NASA ją rengia būti astronaute. Merginos svajonė – tapti pirmuoju žmogumi Marse . Ji siekia dalyvauti pirmajame žmonių skrydyje į Marsą, kuris numatomas 2033-aisiais, rašo „Bored Panda“.

Mokslininkų tyrimas atskleidė, kaip į aplinką patekę teršalai atsiranda mūsų lėkštėse (7) 6 d.

Mūsų aplinkoje slepiasi patvarieji organiniai teršalai, keldami grėsmę žmogaus sveikatai tiesioginio kontakto metu, įkvepiant, o dažniausiai – valgant užterštą maistą.