aA
Saugios infrastruktūros kūrimas išlieka vienu iš svarbiausių Vilniaus rajono savivaldybės prioritetų. Apibendrindami 2019 metus, galima pasidžiaugti svarbias pokyčiais gerinant gyvenamąją aplinką Vilniaus rajone. Kasmet yra vykdomi kelių priežiūros ir plėtros darbai – nuolat prižiūrimi, tiesiami ir taisomi vietinės reikšmės keliai ir gatvės, klojami nauji šaligatviai, įrengiami kelio ženklai. Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą tamsiu paros metu – atnaujinamas ir kelių bei šaligatvių apšvietimas.
Vilniaus r. sav. nuotr.
Vilniaus r. sav. nuotr.

Reikėtų pabrėžti, kad Vilniaus rajono savivaldybė prižiūri virš 2,5 tūkst. km viešųjų vietinės reikšmės kelių. Tai vienas didžiausių vietinių kelių tinklas visoje šalyje. Siekiant pagerinti kelių ir gatvių būklę reikalingos nemažos lėšos. Savivaldybė deda visas pastangas, kad rajono viešoji infrastruktūra būtų saugi ir atitiktų gyventojų bei svečių poreikius ir tai daroma maksimaliai, kiek tik leidžia finansinės galimybės. Kiekvienais metais kelių priežiūros ir plėtros darbams skiriama vis daugiau lėšų iš Savivaldybės biudžeto, taip pat išnaudojamos visos galimybės gauti papildomą finansavimą iš valstybės ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų, siekiant išasfaltuoti ir atnaujinti vis daugiau Vilniaus rajono kelių ir gatvių. 2019-aisiais buvo sėkmingai užbaigti du dideli projektai pietinėje Vilniaus rajono dalyje – kelio Rudamina-Šveicarai-Daubėnai asfaltavimas ir Skaidiškių k. gatvių infrastruktūros vystymas. Eismo sąlygų pagerinimai buvo vykdomi ir Riešės, Bukiškio, Sudervės, Avižienių be Zujūnų seniūnijose, kur gyventojai sulaukė reikšmingų investicijų į gatvių infrastruktūros vystymą.

Praeitais metais sėkmingai užbaigtas kelio Rudamina-Šveicarai-Daubėnai asfaltavimas. Nuo šiol besinaudojantys šiuo keliu džiaugiasi naujai asfaltuota 6 km ilgio atkarpa. Šis kelias jungia Rudaminos gyvenvietę su keliomis netoli Šveicarų ir Daubėnų kaimais įsikūrusiomis sodų bendrijomis. Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių, ypač iš šalia esančios sostinės, kraustosi gyventi į sodų bendrijas, statomi nuolat gyventi, o ne poilsiui skirti namai, vis auga naujos individualių namų gyvenvietės – eismas šioje atkarpoje vyko vis intensyviau. Naujoji asfalto danga tapo puikia dovana vietiniams gyventojams.

Šio objekto darbai prasidėjo 2018 metais – iš valstybės Kelių priežiūros plėtros programos (KPPP) buvo panaudota 294,8 tūkst. eurų. 2019 metais darbams buvo skirta 1 296,8 tūkst. eurų iš KPPP ir 29 tūkst. eurų iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto.

Vilniaus r. sav. nuotr.
Vilniaus r. sav. nuotr.

Ne ką mažiau svarbūs darbai, pasitelkus Europos regioninės plėtros fondo lėšas, buvo vykdomi Nemėžio seniūnijoje esančiame Skaidiškių kaime. Projekto metu Kaštonų gatvės 527 m atkarpoje buvo įrengta 6 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija, 1,5 m pločio šaligatvis. Akacijų gatvės 1 220 m atkarpoje buvo įrengta 5,5-6,0 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija(1 276 m), 1,5 m pločio šaligatvis ir gatvės apšvietimas (1 390 m). Remonto darbai buvo vykdomi ir Beržų gatvėje – 674 m atkarpoje įrengta 5,5 m pločio asfaltbetonio danga, paviršinio lietaus vandens surinkimo uždara kanalizacija (793 m), 1,5 m pločio šaligatvis ir gatvės apšvietimas 750 m.

Statinio statybos rangos darbų kaina siekė beveik 1,7 mln. eurų. Iš jų virš 1,2 mln eurų sudarė Europos Sąjungos fondų lėšos, o virš 380 tūkst. eurų skyrė Vilniaus rajono savivaldybė.

2019 metais taip pat pavyko sutvarkyti labai judrią Riešės gatvę, esančią Riešės k. Paklota nauja asfalto danga, įrengtas LED gatvės apšvietimas, abiejose kelio pusėse įrengtas platus ir žmonėms su negalia pritaikytas šaligatvis, šalia mokyklos įrengta speciali trumpo sustojimo automobilių aikštelė, kad tėvai pavėžėdami vaikus į mokyklą galėtų saugiai sustoti ir juos išleisti. Naujai paklotos asfalto dangos Riešės gatvėje ilgis siekia 0,9 km. Šiai gatvei įrengti buvo skirta beveik 971 tūkst. eurų KPPP lėšų.

Bukiškio kaime buvo sutvarkyta Draugystės gatvė. Čia įrengtas 1,5 m pločio šaligatvis, paviršinio lietaus vandens surinkimas, apšvietimas. Investicija siekė beveik 83 tūkst. eurų. Bičiulių ir Šaulio gatvėse įrengti 4 autobusų sustojimai, šiems darbams atlikti buvo skirta apie 70 tūkst. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų.

Vilniaus r. sav. nuotr.
Vilniaus r. sav. nuotr.

Verta paminėti dar kelias didesnes investicijas į kelių infrastruktūrą praėjusiais metais. Riešės sen., Purnuškių k. buvo kapitališkai remontuota Purnuškių g. Remonto darbams skirta virš 318 tūkst. eurų. Sudervės sen., Rastinėnų k. atliktas kapitalinis Bubų g. remontas – darbams skirta 295 tūkst. eurų. Zujūnų seniūnijoje išasfaltuota tris kaimus jungianti Upės g. Darbams skirta beveik 300 tūkst. Eur. Šie objektai buvo tvarkomi iš Kelių priežiūros plėtros programos lėšų.

Vilniaus rajone daugėja iniciatyvių gyventojų ir atsakingų verslo įmonių, kurios imasi savo aplinką tvarkyti prisidėdami ir patys – kreipdamiesi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl dalinio finansavimo, t. y. kai 50 proc. darbų vertės padengia Savivaldybė, o likusią dalį apmoka gyventojai ar juridiniai asmenys. Iš viso 2019 metais, pasitelkus Savivaldybės paramą, buvo išasfaltuota 11,28 km naujų kelių. Bendra darbų vertė siekė 2,69 mln. eurų.

Pavyzdžiui, Avižienių seniūnijos, Bajorų kaimo gyventojams, pasinaudojus 50-50 programa buvo sutvarkytos Žemuogių ir Mėtų gatvės. Abiejų gatvių asfaltavimas Savivaldybės ir vietos bendruomenei kainavo apie 875 tūkst. eurų.

Džiaugiamės, kad pavyko sėkmingai įgyvendinti numatytus tikslus. Atliktų darbų rezultatai prisidės prie gyvenimo Vilniaus rajone gerinimo ir svarbiausia, gyventojai galės patogiai ir saugiai pasiekti savo kelionės tikslą.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.3600

Dezinfekuojamos Ukmergės gatvės (4)

Bendrovė „ Ukmergės keliai “ pradėjo Ukmergės miesto gatvių ir šaligatvių dezinfekavimą.

Sostinės Naujamiesčio laukia naujovės: planuojamas dviračių takas ir Algirdo g. pertvarkymas (3)

Dviračių takų plėtra Vilniuje tęsiasi. Nauja trasa turėtų driektis nuo Tauro kalno viršūnės,...

Atnaujintas Šv. Stepono skvero projektas: asfaltą keis želdiniai, atsiras vietos aktyvioms veikloms (2)

Šv. Stepono skvero ir gatvės rekonstrukcijos projektas keliauja pirmyn – Vilniaus savivaldybės...

Vilniuje – trumpalaikiai eismo ribojimai Dominikonų gatvėje

Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad 2020 m. kovo 31 d. dėl stogo remonto darbų bus...

Bus atnaujintas Tauro kalno parkas: derins gamtą ir architektūrą (3)

Visuomenės vertinimų laukia Tauro kalno sutvarkymo projektinių pasiūlymų rengėjai. Projektas...

Top naujienos

Lietuvoje patvirtinta dar viena mirtis nuo koronaviruso: iš viso aukų jau 8 (12)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas aštuntas mirties nuo...

Lietuva ruošiasi galimam kritiniam scenarijui: medikai mokosi, kaip reikės reaguoti mirusieji – prioritetas tyrimams (197)

Antradienį prie Seimo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pateikė...

Viešbutyje siaučia karantinuoti tautiečiai iš Norvegijos: svečius iš gatvės susikelia per balkoną ir niekur kraustytis neketina (551)

Iš užsienio į Lietuvą grįžę ir savivaldybės paskirtose patalpose karantinuoti asmenys kelia...

Veryga: mirusių asmenų tyrimai taps prioritetu (15)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad mirusių asmenų tyrimai dėl koronaviruso...

Laidoje „Sveiki! Su gydytoju Morozovu“: ar yra skiepai nuo vėžio ir kokia mylėjimosi įtaka imunitetui

Kas yra imunitetas ir ar jis gali būti geras arba blogas. O gal imuniteto gali būti tiesiog per...

Tyrimas parodė: COVID-19 mirtinai pavojingas ir vidutinio amžiaus žmonėms (52)

Ne vien vyresnio, bet ir vidutinio amžiaus žmonėms rizika mirti nuo COVID-19 arba sunkiai susirgti...

Kauno klinikinėje ligoninėje – išskirtinis koronaviruso atvejis: nustatyta sunki urologinė patologija, jokių kitų simptomų nebuvo (114)

Kauno klinikinė ligoninė pranešė apie pirmąjį atvejį, kai koronavirusas asmeniui nustatytas ne...

Epidemiologė – apie sergamumo piką: yra galimi du variantai 19 sunkių ligonių, 1 - reanimacijoje (147)

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje vyr. epidemiologė Loreta Ašoklienė pristatė...

Ligoninėse – masinės vagystės: vietoje dezinfekcinio skysčio į butelius pilamas vanduo (388)

Plečiantis COVID-19 pandemijai, apsaugos priemonių – kaukių, respiratorių bei dezinfekcinio...

Kremlius: Rusija siunčia lėktuvą į JAV (40)

Kremlius patvirtino, jog Rusijos ir JAV prezidentai Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas per...

|Maža didelių žinių kaina