„Nors teigiama paros temperatūra dar nėra nusistovėjusi, jau daugėja šiltesnių dienų, todėl šiemet kiek anksčiau pradėjome valyti gatvių važiuojamąją dalį, pėsčiųjų takus. Nuo kovo pradžios jau surinkome daugiau kaip 700 tonų smėlio. Sklandų darbą užtikrins ir naujos įmonių įsigytos elektrinės vakuuminės mašinos, kurios neišleidžia į aplinką CO2, be to, valo kruopščiau ir nesukelia dulkių“, – sako Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.

Pavasarinis miesto tvarkymas žymiai sumažina kietųjų dalelių kiekį ore. Šešios miestą tvarkančios įmonės darbus atlieka pagal numatytus maršrutus.

Šiomis dienomis mieste dirba 12 vakuuminių mašinų, 35 traktoriai, daugiau nei 80 motoblokų ir kita technika. Nusistovėjus teigiamai temperatūrai, Vilniaus mieste darbuosis dvigubai daugiau įvairios valymo technikos.

Pasak „Grindos“ specialistų, žiemą miesto gatvėse visada susikaupia smėlio sąnašų, kurios nėra barstymo rezultatas, mat centrinėje miesto dalyje smėlis barstymui beveik nenaudojamas. Didžioji smėlio dalis į gatves su krituliais „atiteka“ nuo žaliųjų zonų, kita dalis patenka iš statybviečių.

Gatvių važiuojamajai daliai valyti naudojamos vakuuminės šlavimo mašinos su drėkinimo funkcija, kad šepečiai į orą nekeltų dulkių kamuolių.

Apie nenuvalytus takus, gatvių važiuojamąją dalį prie bortų, taip pat kiemų važiuojamąsias dalis galima pranešti seniūnijoms arba trumpuoju telefono numeriu 1664.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės