Ukmergiškė gyvena Deltuvos gatvėje, 12-uoju numeriu pažymėtame dviejų aukštų ir keturių butų name. Ji pasakojo, kad trys butai yra žmonių nuosavi, kuriuos jie išsipirkę, o vienas, moters teigimu, – socialinis būstas. Jį, anot skaitytojos, asmuo nuomojasi, tačiau esą čia beveik niekada nebūna, kaimynai jį mato labai retai.

„Butas negyvenamas, neprižiūrimas, nekūrenamas, todėl tas žmogus mūsų namą baigia supūdyti, – bėdojo gyventoja. – Ir mes kartu su visu namu supūsim. Bent kam nors kitam tą butą išnuomotų – nieko neįleidžia.“

Pasak moters, bėdų dėl užsispyrusio kaimyno žmonės turi ir daugiau: „Norėjom nupjauti šalia augančią vynuogę, bet jis prieštaravo, sakė – tėvas užpyks, o jo tėvas tai jau miręs... Maža to, šalia yra ir eglė, kurios šaknys eina į šalis. Iškėlė namo pamatą – jis trūko. Gal savivaldybė galėtų padėti – juk tai jai priklausantis butas. Jei dabar ta pūvanti siena griūtų, visa to savivaldybės buto virtuvė „nuvažiuotų“ žemyn.“

Rajono savivaldybės Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Daiva Zimblienė informavo, kad minėtame daugiabutyje esantis vienas savivaldybei nuosavybės teise priklausantis butas iš tiesų yra išnuomotas. Teigiama, kad jame šeima nuolatos gyvena.

„Neprižiūrimas butas šiame name yra privatus, tad savivaldybė į jį nuomininko negali įleisti – nuosavybė neliečiama. Jei savininkas neprižiūri buto ir dėl to gadinamas bendras turtas, pirmiausia namo gyventojams reikėtų kreiptis į tą savininką su atitinkamais reikalavimais. Jeigu jis teisėtų reikalavimų nevykdys, kitas žingsnis turėtų būti teismas“, – aiškino specialistė.

Jos teigimu, gyventojos minėti medžiai – eglė ir vynuogė – prie šio namo auga valstybinėje žemėje: „Jei prie daugiabučio nėra nuosavos žemės, tai ši vieno iš butų savininkų pasodinta vynuogė yra visų gyventojų nuosavybė. Jie patys balsų dauguma turi spręsti, ką daryti su tuo augalu. Vadovaujantis teisės aktais, vynuogės nėra priskiriamos saugotinoms ir jos tvarkomos žemės sklypo savininko nuožiūra.“

Pasak D. Zimblienės, dėl galimybės nupjauti abu medžius gyventojai turi kreiptis į Ukmergės miesto seniūniją. Kad nebūtų konflikto, prašymą turėtų pasirašyti ne mažiau kaip 50 proc. visų butų savininkų plius 1 buto savininkas.