Skelbiama, kad naujasis pastatas suprojektuotas prie „Best Western Vilnius“ viešbučio esančiame privačiame sklype. Šiuo metu čia yra neasfaltuota automobilių aikštelė.

Pastato idėjai išrinkti buvo organizuojamas architektūrinis konkursas. Gauti šeši pasiūlymai, iš jų statytojams ir Lietuvos architektų sąjungos ekspertų komisijai labiausiai patiko britų įmonės „Rogers Stirk Harbour + Partners“ projektas. Jie 64,3 a sklype Konstitucijos pr. 14 A suprojektavo 7 aukštų, 19,2 tūkst. kv. m ploto verslo centrą su dviejų aukštų požemine automobilių aikštele.

Anot savivaldybės, po visuomenės ir specialistų pastabų pakoreguoti kai kurie projekto sprendimai. Išsaugota pagrindinė pastato idėja – lakoniški, konstruktyvūs tūriai. Tačiau pakeista pirmo aukšto tūrio konfigūracija taip, kad pastato prieigos derėtų prie rytinėje pusėje esančios teritorijos ir pastatų, pirmenybė būtų teikiama pėsčiųjų srautui iš aplinkinių teritorijų.

Taip pat pakelta trečio aukšto konsolė, kad po ja esančios lauko erdvės – tiek Konstitucijos prospekto pusėje, tiek už pastato – būtų jaukesnės ir labiau derėtų prie žmogaus mastelio.

Pirmame pastato aukšte planuojamos maitinimo, prekybos ir paslaugų vietos (kavinės, restoranai, parduotuvėlės ir nedidelis konferencijų centras). Viršutiniuose aukštuose suprojektuotos administracinės patalpos. Planuojama, kad centre dirbs apie 1500 darbuotojų.

Naujame verslo centre bus visuomenei atvirų erdvių – stikliniu stoglangiu dengtas atriumas. Pirmo aukšto viduryje planuojama didelė galerija, kuri taip pat bus atvira visuomenei. Penktame aukšte – miestiečiams prieinama lauko terasa su vaizdu į Neries upę ir Vilniaus panoramą.

Horizontalų stogą planuojama apželdinti šilokais, taip pat čia įrengti saulės baterijas, kurios aprūpintų pastatą elektros energija.

Šiuo metu sklype auga 17 įvairių rūšių medžių, tarp jų – 6 invaziniai. Deja, dėl planuojamos požeminės pastato dalies statybos projektuotojai neranda galimybės juos išsaugoti. Medžiai bus kompensuojami pagal nustatytą tvarką. Tiesa, dar turės būti išduotas savivaldybės leidimas kirsti saugotinus medžius.

Projektą įgyvendina bendrovė „Kvartalas“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės