Naujas greičio matuoklis dali savivaldybės kilpinio eismo pažeidėjų fiksavimo projekto. Pirmoji vaizdo fiksavimo kamera, gaudantį KET pažeidėjus anksčiau atsirado Totorių gatvėje. Dabar ir pagrindinėje Senamiesčio gatvėje – Gedimino prospekte – įsigalios griežta kilpinio eismo tvarka.

„Senamiestyje įrengtos vaizdo kameros ne tik stebės, ar vairuotojai laikosi kilpinio eismo, bet ir fiksuos kitus pažeidimus, pavyzdžiui, tikrins civilinės atsakomybės draudimo ir techninės apžiūros dokumento galiojimą, matuos vidutinį automobilių greitį. Apie stacionarius greičio matuoklius privalo įspėti kelio ženklais, todėl jie jau yra įrengti”, – pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Tiesa, kilpinio eismo kontrolės sistema dar neveikia. Šiuo metu kameros yra testuojamos. Visgi savivaldybė planuoja, kad kontrolės sistema pradės veikti artimiausiais mėnesiais. Apie pokyčius vilniečiai bus informuoti iš anksto.

Anksčiau savivaldybė minėjo, kad visoje Senamiesčio zonoje bus įrengta apie 20 vaizdo stebėjimo kamerų. Palaipsniui greičio matuokliai jau atsiranda įvairiose Senamiesčio vietose.

Kilpinis eismas mieste įsigaliojo 2020 metų vasarą. Toks eismo organizavimo būdas siekia sumažinti automobilių kiekį Senamiestyje, panaikinti tranzitinį eismą bei skatinti darnų judumą. Pirmaisiais metais prie eismo kilpų įvažiavimų ir išvažiavimų buvo įrengtos kelios eismo fiksavimo kameros.

Anot VMS, prieš dvejus metus įvestas kilpinis eismas parodė teigiamus rezultatus. Keliaujančiųjų tranzitu sumažėjo kone triskart. Visgi ne visi vairuotojai laikosi įvestų taisyklių. Būtent todėl savivaldybė ryžosi įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Top naujienos