Beveik visi kandidatai į Vilniaus mero kėdę atsakė į portalo užduotus klausimus: Artūras Zuokas, Valdas Benkunskas, Mykolas Majauskas, Tomas Vytautas Raskevičius, Lukas Savickas ir Rasa Budbergytė. Atsakymų nepateikė LLRA-KŠS partijos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis (lenk. Waldemar Tomaszewski).

2015 metais Vilniuje nuo Žaliojo tilto buvo nukeltos sovietinės skulptūros. Nuo to laiko gyventojai vis dar diskutuoja, ar skulptūrų nereikėtų grąžinti. Kas kelis metus ant Žaliojo tilto atsiranda skirtingos naujos instaliacijos, kurios ne visada patinka vilniečiams. Nusprendėme paklausti, ką kandidatai į Vilniaus mero kėdę darys su Žaliojo tilto postamentais.

Ar Jums tampant meru ant Žaliojo tilto vėl atsiras kažkokios naujos, vilniečiams patinkančios skulptūros?

Artūras Zuokas

Artūras Zuokas, kurio vadovavimo miestui metais, ant Žaliojo tilto vis dar stovėjimo sovietinės skulptūros, mano, kad vilniečiai turėtų padėti nuspręsti, ką nori matyti ant Žaliojo tilto. Politikas planuoja skelbti konkursą ne tik dėl tilto skulptūrų, bet ir kitų inžinerinių projektų.

„Čia reikės ir svarbių inžinerinių sprendimų, panaudojant esamas kolonas lengvojo elektrinio tramvajaus (light tram) linijoms. Neabejoju, kad atsiras puikių pasiūlymų, kad šis tiltas kalbėtų ne tik apie praeitį, bet ir liudytų Vilniaus ateitį”, – sako politikas.

Valdas Benkunskas

Dabartinis Vilniaus vicemeras skubotų sprendimų priiminėti nenori. Pirmiausia politikas žada kalbėtis apie idėjas ir jas išsigryninti ir tik tada bus priimami sprendimai.

„Tarp kitų planų istorinės atminties srityje – paminklas Lietuvos kalbininkui Jonui Jablonskiui, Lietuvos žydų gelbėtojams bei prezidentams Antanui Smetonai, Kaziui Griniui, Aleksandrui Stulginskiui”, – išvardijo V. Benkunskas.

Politikas taip pat žada parengti reglamentą dėl istorinių paminklų, atminimo lentų ir kapinėse esančių istorinių paminklų priežiūros.

Mykolas Majauskas

Mykolas Majauskas nedaugžodžiavo ir pažadėjo visais svarbiausiais miesto klausimais tartis ir į juos įtraukti vilniečius.

Tomas Vytautas Raskevičius

„Pritariu, kad nuėmus „balvonus“ Žaliojo tilto erdvė buvo palikta visuomenės refleksijai ir viešosios erdvės „permąstymui“. Ilgainiui, atsiradus patraukliai kultūrinei idėjai ar visuomenės pasiūlymui, tokios skulptūros ant Žaliojo tilto galėtų atsirasti. Kaip būsimas meras užtikrinsiu, kad skulptūros ir paminklai Vilnius mieste būtų statomi ne ideologijoms, o idėjoms ir emocijoms. Tokie objektai turi žmogų įkvėpti, o ne priversti jį jaustis menku”, – savo planus pristatė politikas.

Lukas Savickas

Lukas Savickas Žaliojo tilto skulptūrų klausimą norėtų palikti menininkams. Be to, menininkai, anot politiko, galėtų nuspręsti ir dėl kitų miesto papuošimo būdų.

„Neturiu nieko prieš tradicines meno formas, prieš skulptūrą, tačiau pasaulyje menininkai pasitelkia daug įvairių meno formų ir miestus papuošia lazeriais, įvairiomis projekcijomis, šviesos ir garso instaliacijomis. Manau pasiūlymų Vilniaus miesto viešosioms erdvėms būtų ne vienas, o vilniečiai galėtų išsirinkti labiausiai patikusį”, – sako Lukas Savickas.

Rasa Budbergytė

Rasa Budbergytė nenori, kad politikai spręstų, kokios skulptūros atsidurs Žaliajame tilte.

„Tapus mere inicijuosiu įvairius forumus, kad istorikų ir kultūros bei meno žmonių bendruomenės kartu su miestiečiais galėtų plačiai diskutuoti apie tai, kokia istorinė atmintis turi būti išsaugoma. Šiandien yra sukuriama pernelyg daug susipriešinimo, kai sprendimus dėl vienų ar kitų paminklų statymo ar jų griovimo priima vien tik politikai”, – sako politikė.

Top naujienos