„Nekilnojamojo turto vystytojai ir investuotojai ilgai laukė šio Elektrėnų sprendimo, nes tai ideali savivaldybė, esanti netoli Vilniaus ir besiribojanti su Trakais, todėl puikiai tinkanti plėtrai. NT sektoriaus senbuviai, matydami kokiu tempu ir kokia kryptimi juda Vilnius, jau prieš daugelį metų įsigijo sklypų šalia Vilniaus esančiose savivaldybėse. Tokia plėtros kryptis ir toks scenarijus buvo neišvengiami. O pandemija ir karantinas gyvenamųjų būstų paklausą gamtoje tik dar labiau padidino“, – pasakoja UAB „Žemės vystymo grupė“, valdančios 10 hektarų sklypą Elektrėnuose, vadovas Gediminas Gabrielaitis.

Nors dar nėra galutinai aišku, kurios vietovės galės tapti namų valdos plėtros zonomis, tačiau prašymus keisti sklypų paskirtį savivaldybė jau priima. Elektrėnų savivaldybė, keisdama bendrąjį planą, siekia sudaryti sąlygas darniai savivaldybės teritorijos raidai. Vienas iš tikslų – nuosekli integracijos politika, kuri kompleksiškai spręstų socialinius, ekonominius, ekologinius uždavinius.

Per pusantrų metų atnaujinamame bendrajame plane bus nustatytos gyvenamųjų vietovių, inžinerinės ir socialinės infrastruktūros, kitų savivaldybei svarbių socialinės ekonominės veiklos sričių vystymo ir įgyvendinimo gairės bei numatytos plėtrai reikalingos teritorijos.

„Šiuo metu turime pasiruošę 15 sklypų šalia Monio ežero, kurių dydis siekia nuo 50 arų iki 65 arų. Nors šiuo metu sklypai yra žemės ūkio paskirties, tačiau iki jų vedantis asfaltuotas kelias ir įvesta elektra traukia investuotojus“, – sako G. Gabrielaitis.

Pastarasis tikisi, jog 35 kilometrų atstumu nuo Vilniaus nutolusi gyvenvietė Semeliškėse bus įtraukta į bendrojo plano keitimus. Gyvenvietė yra išsidėsčiusi šalia Trakų rajono, kuris pasižymi ežerų gausa bei patogiu susisiekimu.

„Paklausą ir susidomėjimą geriausiai iliustruoja investuotojų noras investuoti į mūsų projektą „Semeliškių arfa“ ir laukti kol bus pakeistas bendrasis planas bei leidžiama gyvenamųjų namų statyba. Prašymą savivaldybei dėl žemės paskirties keitimo jau pateikėme, dabar svarstome kurti nedidelį fondą, kuris sėkmės atveju garantuotų solidžią grąžą“, – teigia G. Gabrielaitis.

Elektrėnų savivaldybė, keisdama bendrąjį planą, sieks ne tik urbanizuoti vietoves, tačiau ir sudaryti sąlygas racionaliam gamtinių, žemės gelmių ir energijos išteklių naudojimui bei atkūrimui. Be to, bus numatytas gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio savitumas, gamtos ir nekilnojamojo kultūros paveldo išsaugojimas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)