„Miestiečių saugumu reikia rūpintis visiems – kviečiame socialiai atsakingą verslą įsirengti gyventojų perspėjimui reikalingas sirenas ant savo pastatų. Taip kartu su savivaldybe išplėtus sirenų tinklą, sumažės tikimybė negauti svarbios informacijos kritiniais atvejais, vilniečiai taps saugesni“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Ši nauja tvarka atsirado siekiant paspartinti gyventojų perspėjimui skirtų sirenų tinklo plėtrą, rašoma savivaldybės pranešime. Savivaldybė taip pat jau trečius metus iš eilės skiria lėšų gyventojų perspėjimo sistemos plėtrai, ir tai reikalauja didelių miesto investicijų. Šiuo metu visame Vilniuje savivaldybės lėšomis jau įrengtos 35 sirenos, kurios pastatytos ant valstybės ar savivaldybės institucijų bei įstaigų pastatų. Įsigaliojus naujajai tvarkai, tikimasi sirenų tinklą išplėsti. Didžiųjų objektų statytojai Vilniuje kviečiami prisidėti prie miesto saugumo ir dovanoti naujas sirenas.

Sirenas kviečiami įsirengti pastatų, kurių plotas siekia 5000 kv. m ir didesnių statinių savininkai. Tokio dydžio pastatuose paprastai lankosi daugybė žmonių, arba juose vyksta veiklos, kurioms sutrikus gali kilti pavojus pastate esantiems žmonėms ar aplinkai.

Įrengtos sirenos, kartu su visomis jų funkcionalumui užtikrinti reikalingomis priemonėmis, turės būti neatlygintinai perleidžiamos savivaldybei arba turės būti suteikta teisė naudotis jomis neatlygintinai panaudos būdu.

Statytojai (rangovai) dėl sirenų įrengimo kviečiami konsultuotis tel. (8 5) 211 2217. Lietuvoje sirenas tiekia keli tiekėjai, o jų kainos svyruoja nuo 6 iki 12 tūkst. eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)