„Vilniaus 700 metų jubiliejus yra ne tik šventė Lietuvos gyventojams, sostinės svečiams ir vilniečiams, bet ir puiki proga dar kartą papasakoti apie save pasauliui. Ir tai pavyko – apie šventinius renginius, kultūrą ir atmosferą sostinėje rašė įvairių šalių žurnalistai. Jų perduodama žinia reiškia, kad toliau auga užsienio svečių skaičius, o Vilnius toliau stiprina draugiško ir atviro miesto reputaciją. Visa tai kartu reiškia ir naujas užsienio investicijas bei lengvesnį aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimą“, – Eltai perduotame komentare teigė I. Romanovskienė. Ji pridūrė, kad nemažai užsienio žurnalistų vizitus sostinėje yra suplanavę ir per kitus jubiliejinių metų renginius.

Inga Romanovskienė

Agentūros duomenimis, sausio 25 d. vykęs renginys „Laiko portalas“, kurį gyvai stebėjo virš 10 tūkst. žmonių, kainavo 200 tūkst. eurų.

„Katedros aikštė talpina daugiau nei 10 tūkst. žmonių, o renginio metu ji buvo visiškai užpildyta, todėl tikėtina, kad būtent tiek vilniečių ir miesto svečių renginį stebėjo gyvai“, – rašoma „Go Vilnius“ atstovų komentare.

Sostinės savivaldybė skaičiuoja, kad per keturias dienas Vilniaus šviesų festivalį aplankė apie 150 tūkst. žmonių. Programa ir jos įgyvendinimas kainavo apie 300 tūkst. eurų.

„Jei jame būtų lankęsi tik vilniečiai, tai reikštų, kad šviesos instaliacijas pamatė kas ketvirtas iš jų“, – pažymi agentūros ir savivaldybės atstovai.

Nors tikslus Vilniuje sausį apsilankiusių turistų skaičius dar yra vertinamas, tačiau tikėtina, kad srautas, ypač iš kaimyninių šalių (Lenkijos ir Latvijos), Vilniaus gimtadienio renginių dienomis išliko panašus kaip gruodį, kai Kalėdų laikotarpiu žmonės turi daugiau galimybių keliauti.

Vilniaus šviesų festivalis 2023

„Minios žmonių gatvėse, galybė renginių visame mieste – nuo Valdovų rūmų iki vaikų darželių, pakili nuotaika, gražūs sveikinimai ir garsas apie Vilnių, pasiekęs net tolimas šalis – 700-ojo gimtadienio šventę bus gera prisiminti ir po daugelio metų. Ir už tą šventę ačiū kiekvienam vilniečiui ir Vilniaus svečiui. Šventė – tai Jūs!“ – pasibaigus renginiams dėkojo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

ELTA primena, kad Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programa prasidėjo 2021 metais, o 2023 metai skirti ryškiausiems renginiams, projektams ir iniciatyvoms. Vilniaus šviesų festivalis vyko sausio 25–28 dienomis, o renginys „Laiko portalas“ – sausio 25 dieną. Ilgalaikį projektą „Vilnius 700“ inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, programą kuruoja Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos