Numatyta sutvarkyti aplinką, bus sukurtos trys laipiojimo medžiais trasos pietinėje Zaraso ežero pakrantėje. Trasos turės 80 kliūčių ruožą, bus sudarytos universalaus dizaino principais, su skrydžiu pirmyn ir atgal į šalia esančią Putinų salą. Be to, šalia laipynių trasų bus įrengti lauko sporto treniruokliai, vaikų žaidimo aikštelė. Labai svarbi žinia neįgaliųjų bendruomenei – dalis parko įrangos bus pritaikyti neįgaliems žmonėms, o vieną iš įrengiamų trasų bus galima pravažiuoti su neįgaliųjų vežimėliais. Įrengiant trasas ir treniruoklius konsultuojamasi su Lietuvos žmonių su negalia sąjungos atstovais – iš jų gaunama daug vertingų patarimų.

Kita svarbi projekto dalis – sveikatinimo sritis. Teritorija taps ne tik patrauklesne atvažiuojantiems turistams, miesto svečiams, bet ir Zarasų krašto gyventojams. Tokiuose parkuose yra patrauklu vystyti aktyvaus poilsio veiklą, kuri įtraukia ne tik pavienius asmenis, o yra patraukli šeimų laisvalaikio praleidimo vieta.

Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Nijolės Šukštulienės teigimu, projekto idėja gimė norint toliau vystyti Zarasų kempingo teikiamas aktyvaus poilsio paslaugas, kartu motyvuojant zarasiškius ir miesto svečius dalyvauti sportinėje veikloje. Kartu siekiama sukurti įdomią ir patrauklią bendruomenei aplinką. Panašius parkus jau įsirengė daug Lietuvos kurortų ar kurortinių teritorijų. N. Šukštulienė įsitikinusi, kad šis parkas paspartins turizmo paslaugų plėtrą, kempingo populiarumą ir Zarasų, kaip kurortinės teritorijos, patrauklumą.

Ramūno Keršio nuotr.

Sveikatingumo ir sporto parko įrengimo darbai sparčiai juda į priekį. Šiuo metu yra pasirašyta rangos sutartis su UAB „Orangutangas“, kuri laimėjo laipynių trasai įrengti atvirą viešąjį pirkimų konkursą. Kaip pasakoja Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas ir šio projekto koordinatorius Ramūnas Keršys, dabar prie kempingo ‚Zarasai“ atliekami Zaraso ežero pakrantės paruošiamieji darbai, kad UAB „Orangutangas“, kuris specializuojasi panašių laipynių parkų įrengimu, galėtų pradėti tiesti trasas. Ruošiamos vietos vaikų žaidimų aikštelei bei treniruokliams, kurių bus 15, įrengti. Darbo išties nemažai, nes bus tvarkomi net keturi Zarasų rajono savivaldybei priklausantys sklypai (įskaitant Putinų salą).

Tikimasi kad jau šių metų balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje naujasis Zarasų sveikatingumo ir sporto parkas ims veikti. Beje, Ramūnas Keršys patikino, kad tam tikrą laiką laipynių trasos funkcionuos nemokamai, tad išmėginti trasas ir treniruoklius galės visi įvairaus amžiaus ir skirtingų sportinių galimybių zarasiškiai.

Susiję straipsniai
Top naujienos