Numatyta pastatyti devynias vėjo elektrines, kurių aukštis su sparnuote sieks 230 metrų.

„Džiaugiamės galėdami imtis šio projekto ir prisidėti, kad Lietuva kuo geriau būtų aprūpinta „žaliąja“ energija, darant kuo mažesnį poveikį aplinkai. Tai jau ne pirmas bendrovės MERKO statomas jėgainių parkas, tad panaudosime visas savo žinias ir sukauptą patirtį, kad darbai būtų padaryti laiku ir laikantis aukščiausių kokybės standartų“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

UAB Merko statyba darbai šiame projekte – vėjo jėgainių pamatų įrengimas, t. y. pamatų duobės iškasimas, polių bei pamato pagrindo įrengimas ir kiti. Šiuo metu jau paruoštas vienos jėgainės pamatas, ruošiamasi betonuoti ir kitus.

Naujai pastatytas vėjo jėgainių parkas bus dar vienas „žaliosios“ energijos šaltinis, didinantis atsinaujinančių energijos išteklių dalį šalies energijos balanse. Priminsime, kad vėjo jėgainių poveikis aplinkai neabejotinai yra minimalus, nes vėjo energija – tai atsinaujinantis energijos šaltinis.

Vėjo elektrinės nedidina oro užterštumo, neišmeta jokių šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Jų užimamas žemės plotas yra minimalus, o likusi sklypo dalis gali būti naudojama kaip įprasta – žemės ūkio veiklai, gyvuliams ganyti ir panašiai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)