Atsižvelgė į gyventojų prašymus

Anykščių rajono valdžia trečiadienį apsisprendė – slidinėjimo trasos ant Kalitos kalno bus atidarytos.

Pasak Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vyr. specialistės Katerinos Paulauskienės, trečiadienį vykusio posėdžio metu toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į gyventojų prašymus.

„Pastarosiomis dienomis ir savivaldybė, ir mūsų turizmo centras sulaukė daugybės gyventojų skambučių, todėl ankstesnis sprendimas, kad trasos šį sezoną neveiks, buvo pakeistas. Dabar negalime tiksliai pasakyti, kiek laiko užtruks parengti trasas, paleisti elektroninę bilietų pirkimo sistemą. Optimistinis variantas būtų pradėti dirbti nuo ateinančio šeštadienio, jeigu nespėtume, vėliausiai pradėtume nuo kitos savaitės vidurio“, – sakė K. Paulauskienė.

Anot specialistės, dirbant ribotomis sąlygomis rizika pasiteisintų, jeigu sezoną pavyktų ištempti su minimaliais nuostoliais ir neuždaryti trasų anksčiau laiko. Parengti Kalitos kalną slidinėjimui kainuos apie 20 tūkst., darbus numatyta pradėti trečiadienio vakarą. Ant kalno veiks du keltuvai, vienu metu jais galės pakilti ne daugiau kaip 30 žmonių.

Vieną batą davė, kitą atėmė

Ignalinoje slidinėjimo trasos lankytojus priims šeštadienį nuo 10 valandos. Lietuvos žiemos sporto centro direktorius Bronius Cicėnas sako, kad ankstesniais metais nemaža dalis žiemos sporto mėgėjų atvykdavo iš aplinkinių rajonų, savaitgaliais per dieną į trasas plūstelėdavo apie 300 slidininkų. Dabar tikimasi sulaukti nors 70, o šiokiadieniais – 20 slidinėjimo mėgėjų.

„Dėl inventoriaus – jo negalėsime nuomoti. Tai vėl minusas. Vieną batą davė, o kitą atėmė, sukis kaip nori, – apie apribojimus kalba centro vadovas. – Mus labai neramina, kad tik Ignalinos savivaldybės gyventojai galės lankytis. Nors nemanau, kad visiškai nebus lankytojų iš kitų rajonų. Skambina uteniškiai, kurie turi sodybas Ignalinos rajone, sulaukėme skambučių iš klaipėdiečių, kurie planuoja važiuoti į komandiruotę, iš Kauno. Suprantama, Centras turbūt bus po policijos padidinamuoju stiklu, bet lietuviai labai išmoningi…“

Susiję straipsniai
Top naujienos