aA
Gautas oficialus ir ilgai lauktas patvirtinimas – Skuodo gatvėje bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos Mažeikių rajono savivaldybės administracijai šią savaitę atsiuntė posėdžio protokolą, kuriame patvirtina, kad sutinka su mažeikiškių pateiktu pasiūlymu ir Montuotojų, Naujosios ir Ukrinų gatvių sankryžoje bus įrengta žiedinė, o ne šviesoforinė sankryža.
Asociatyvi nuotr.
© DELFI / Tomas Vinickas

Mažeikių rajono savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vadovai ne kartą lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, dalyvavo įvairiuose pasitarimuose ir posėdžiuose vis prašydami rekonstruoti Skuodo gatvę. Jos būklė buvo itin prasta. Tik kai kur buvo įrengti pėsčiųjų takai, kuriuos, po didesnio lietaus, užliedavo vanduo ir jie tapdavo neperbrendami. Pavykus susitarti dėl galimybės šią gatvę rekonstruoti buvo pradėtas rengti projektas ir atliktos visos procedūros. Projektuojama tik viena – Algirdo ir Skuodo gatvės – žiedinė sankryža. Kai buvo rengiamas projektas, dar nebuvo žinoma, kad šalia Skuodo gatvės bus statomas naujas prekybos centras ir transporto srautas šioje gatvėje labai padidės. Atsižvelgiant į tai ir į gyventojų bei verslininkų prašymus, rugsėjo mėnesį vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta siūlymui kreiptis į aukščiausias šalies institucijas, Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos, prašant leidimo Skuodo ir Montuotojų gatvių sankryžoje įrengti žiedinę sankryžą. Savivaldybės administracija buvo gavusi įmonės, šalia šios sankryžos statančios prekybos centrą, siūlymą finansiškai prisidėti rengiant žiedinę sankryžą.

Kol buvo prieita prie sutarimo dėl žiedinės sankryžos įrengimo, buvo atlikta nemažai įvairių skaičiavimų, dalyvauta ne viename pasitarime. Viename iš susitikimų Kelių direkcijoje Savivaldybės vadovai išgirdo, kad pritariama mažeikiškių prašymui ir šią savaitę gautas oficialus šios žinios patvirtinimas.

Buvo atliekami tyrimai, kuriuose vertinamos būtent Skuodo, Montuotojų, Naujosios ir Ukrinų dvi sankryžų alternatyvos – žiedinės ir šviesoforinės. Išanalizuoti visi galimi transporto srautai ir atliktas įvertinimas pagal tris kriterijus: eismo kokybės lygį, vidutinį vieno automobilio patiriamą gaišatį sankryžoje ir didžiausią susidarančių automobilių eilių ilgį. Pagal parengtą sankryžos projektinių sprendinių vertinimą – žiedinė sankryža šitoje vietoje yra geriausias variantas. Ją įrengus, eismo kokybės lygis būtų aukščiausias A, o įrengus šviesoforinę sankryžą, lygis būtų prastesnis – B. Vieno automobilio gaišatis pervažiuojant žiedą truktų 7,6 sekundės, o per šviesoforinę sankryžą – 14,8 sekundės. Blogiausios krypties vidutinė vieno automobilio patiriama gaišatis per žiedą būtų 8,8 sekundės, o per šviesoforinę 31,1 sekundės. Įvažiuoti į žiedinę sankryžą lauktų tik vienas automobilis, o prie šviesoforo išsirikiuotų 7,6 automobilių eilė.

Įvertinta ir visa atkarpa nuo Algirdo iki pat Montuotojų gatvės. Šioje atkarpoje pirminiuose sprendiniuose ties Ašvos gatve buvo numatyta šviesoforinė sankryža. Tačiau tarp dviejų žiedų įrengus šviesoforu reguliuojama sankryžą ir paleidus didelį eismo srautą viena kryptimi, tikėtina, kad žiedinėje sankryžoje, kuria judės tas srautas, gali susidaryti spūstis. Todėl nuspręsta nerengti šviesoforinės sankryžos ties Ašvos gatve. Važiuojantys Ašvos gatve įvažiavę į Skuodo gatvę galės sukti tiek į kairę, tiek į dešinę. Atvažiuojant iš miesto pusės nebus galima pasukti į Ašvos gatvę, o atvažiuojant iš Skuodo pusės sukti į dešinę, šios gatvės link, galės. Tai nesudarys gyventojams problemų ir bus užtikrintas saugus ir greitas transporto priemonių eismas šioje atkarpoje.

Jau keletą savaičių leidžiama važiuoti rekonstruota, kone 400 metrų ilgio, Skuodo gatvės atkarpa, kurioje pakloti du asfalto sluoksniai, viduryje atsirado skiriamoji juosta. Šiuo metu darbai nevyksta, iki 2019 m. kovo 15 d. planuojama technologinė pertrauka, tačiau jei žiema nebus labai rūsti, rangovai galės atlikti kai kuriuos darbus. Tai bendras Mažeikių rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos projektas, kurio vertė be planuojamos, naujos žiedinės sankryžos yra per 5 milijonus eurų. Kelių direkcija pakeitusi projektą ir apskaičiavusi šių pakeitimų kainą kvies AB „SKV-Valda“ atstovus, statančius prekybos centrą ir įsipareigojusius finansuoti šiuos pakeitimus, pasirašyti sutarties. Tad bendra projekto vertė didės. Savivaldybės planuojamas indėlis įgyvendinant šį projektą apie 345 tūkst. eurų.

Rangos darbų konkursą laimėjusi UAB „Žemaitijos keliai“ darbus buvo numačiusi įvykdyti per kone dvejus metus. Jų metu Skuodo gatvėje bus įrengti visi reikalingi infrastruktūros elementai, pagerinantys susisiekimą ir užtikrinantys saugias ir patogias eismo sąlygas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Išleidžiamas pašto ženklas žemaičiams pagerbti (8)

Prieš 800 metų, 1219 m., Ipatijaus metraščiuose buvo aprašyta Voluinės ( Volynės ) taikos...

Platelių ežero „žydėjimas“ užfiksuotas iš kosmoso

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai Žemaitijos nacionalinio parko...

Telšių „Atiduotuvė“ persikėlė į naujas patalpas: toliau padės jaučiantiems nepriteklių, žada plėsti veiklą

Turbūt dažnas mūsų susiduria su problema: namuose metai po metų susikaupia dar gerų, tačiau...

Mažeikiuose bus įrengtos dvi žiedinės sankryžos (12)

Gautas oficialus ir ilgai lauktas patvirtinimas – Skuodo gatvėje bus įrengtos dvi žiedinės...

Atnaujins Telšių ješibotą (43)

Telšiuose ilgus amžius gyveno žydų bendruomenė, kurios istoriją mena išlikę kultūros paveldo...

Top naujienos

TV eteryje ištarta frazė Sovietų Sąjungoje sukėlė tikrą ažiotažą: gavau konkrečią užduotį (199)

1986 metų liepos 17 dieną viešbučio administratorė ir visuomeninės organizacijos „Sovietinis...

Žmonių elgesyje įžvelgia pavojingą tendenciją: ji niekur nebuvo dingus (5)

„Kam turėtų atitekti mergaitė – naujiesiems tėvams ar broliui?“ Toks vienos televizijos...

Dukart išsiskyrusi Mia išdavė ilgai slėptą paslaptį – jos gyvenime įvyko tragedija (63)

Skaudžiai meilės reikaluose nudegusi dainininkė Vilija Pilibaitytė-Mia prisipažino, kad po...

Užkalnis: kvepėkite, kaip 90-ųjų Gariūnų verslininkas

„Bogart by Jacques Bogart“. Žinoma, nieko blogo nėra turėti savo gyvenimo apraše Gariūnų...

Lietuvis siekia pakeisti prekybos rinką: derybų galią nori sugrąžinti pirkėjams (66)

Danijoje gyvenantis lietuvis įkūrė elektroninės prekybos platformą, kuria tikisi sugrąžinti...

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (107)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Po savaitgalio pasitiks nauji nemalonumai: iš sinoptikų – perspėjimas (30)

Sekmadienį per Lietuvą keliaus šaltasis atmosferos frontas. Daugelyje rajonų lankysis krituliai,...

Mokslininkai išsiaiškino, kokios poros ilgaamžiškesnės: auginančios sūnų ar dukrą? (7)

Daugelis šeimos pagausėjimo laukiančių porų, paklausti, ko labiau norėtų – berniuko, ar...

Ovacijomis Vilniuje pasitiktos sugrįžusios Dakaro komandos atnaujinta 23.24 (154)

Šeštadienio vakaras Vilniaus oro uoste ne vienam keleiviui buvo neįprastas. Kone visos Lietuvos...

Lietuviai įamžino chaotišką Indijos sostinę: jeigu ši šalis neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti (62)

„Jeigu Indija neegzistuotų, niekam neužtektų vaizduotės ją išgalvoti“, - taip sakė...