Sporto klubo atidarymas – kaip didžiausia šventė

Nors Vyriausybė priėmė sprendimą, leidžiantį sporto klubams atnaujinti savo veiklą, visgi žalia šviesa uždegta su tam tikromis sąlygomis. Viena jų – sporto klubuose vienam žmogui, įskaitant darbuotojus, turi tekti bent 20 kv. metrų ploto. Ar esant tokiam ribojimui sporto klubų šeimininkai galėjo tikėtis lankytojų antplūdžio?

Sporto klubo „Energy gym“ šeimininkas Karolis Žilinskas sako prieš atveriant sporto klubo duris storo dulkių sluoksnio nuo treniruoklių braukti nereikėjo – patalpas tvarkė ir karantino metu, todėl laiko pasiruošti naujam startui užteko.

„Nepasakyčiau, kad pirmadienį sporto klube buvo žmonių antplūdis, kita vertus, nežinojau, kokio srauto tikėtis. Manau, kad atėjusiųjų skaičių nulėmė prasti orai – jeigu lauke būtų buvę šilta, į klubą būtų atėję kur kas mažiau žmonių“, – svarsto pašnekovas.

K. Žilinskas priduria, kad pirmadienį klube išvydo jau iš anksčiau žinomus sportininkus, jo žodžiais tariant – „užkietėjusius kultūristus“, kurie į klubą sportuoti ateidavo kasdien.

Asociatyvi nuotr.

Kad buvo sunku pranašauti, ar daug šiauliečių pirmadienį atvers sporto klubo duris, pritaria ir dar vieno Šiauliuose esančio klubo „Euro gym“ vadovas Edvardas Bliumas.

„Prieš atidarant klubą, labai daug žmonių skambino, rašė žinutes, todėl buvo sunku nuspėti, koks sportuojančiųjų srautas laukia pirmadienį. Bet viskas praėjo ramiai, o svarbiausia – tilpome į mūsų klubo kvadratūrą“, – teigia E. Bliumas.

Vyras sako, kad lankytojai sugrįžo pasiilgę sporto klubo, pasitaikė ir tokių, kurie klubo atidarymą pažymėjo dovanomis.

„Pirmadienis – smagi diena, įvyko daug susitikimų. Viena mergina atnešė dovanų ananasą, kitos norėjo atnešti balionų, klientai sakė, kad jiems klubo atsidarymas – it Naujieji metai, kaip šventė“, – pasakoja E. Bliumas.

Grėsė užsidaryti visam laikui

Beveik šeši sporto klubų nedarbo mėnesiai netruko peraugti į finansinį sąstingį. Ir nors karantino metu sporto klubai gavo paramą iš valstybės, visgi dar šių metų kovo mėnesį Lietuvos sveikatingumo klubų asociacija prašė valstybės papildomo gelbėjimosi rato, o tiksliau – 20 mln. eurų.

„Savaime aišku, kad buvo finansiškai sunku, – apie karantino metu patirtus sunkumus sako E. Bliumas. – Buvo ne tik minčių, kad reikės uždaryti klubą, bet ir atitinkamų veiksmų. Jau buvau nutraukęs patalpų nuomos sutartį, tačiau po kelių dienų persigalvojau ir nusprendžiau dar pakentėti.“

Asociatyvi nuotr.

Vyras priduria pirmojo karantino metu iš valstybės gavęs kompensaciją už patalpų nuomą, o štai antrojo metu teko mokėti iš savo kišenės.

Svarstymų apie užsidarymą visam laikui neišvengė ir klubo „Energy gym“ šeimininkas K. Žilinskas.

„Per karantiną prisikaupė daug skolų, nežinau, kada jas visas atiduosime, – sako jis. – Nuo šių metų mokesčių niekas nekompensavo, todėl minčių apie užsidarymą tikrai buvo.“

Abu šiauliečiai gali tik pasidžiaugti, kad nedarbo metu nei vienam neprireikė sumažinti darbuotojų skaičiaus.

Klubai galėjo atsidaryti anksčiau

Balandžio 12 dieną, kai sporto klubai dar negalėjo atnaujinti savo veiklos, šiauliečiai buvo pirmieji, kurie pradėjo treniruotis lauke. 600 kv. metrų teritorija buvo padalinta į keturias dalis, kiekvienoje jų galėjo treniruotis po 10 žmonių. Tokį fizinio gyvenimo suaktyvinimą galėję pradėti šiauliečiai džiūgavo, sakė sulaukę didelio susidomėjimo. Tačiau net ir po tokio atlaisvinimo kyla klausimas, ar, sporto klubų savininkų nuomone, klubai galėjo savo veiklą pradėti anksčiau?

„Žinoma. Juk jeigu žmogus blogai jaučiasi, jis tikrai neina sportuoti. Aš suprantu, kad sergantys žmonės gali eiti į parduotuvę, į vaistinę, bet tikrai ne į sporto klubą“, – tikina „Euro gym“ vadovas. Vyras priduria, kad žmonės būtų sutikę klubuose sportuoti ir su kaukėmis.

Asociatyvi nuotr.

Ar padės ribotas lankytojų skaičius atsistatyti finansiškai? „Finansiškai mes neatsigausime, nes vasara – ne sezonas. Žmonės renkasi sportuoti prie jūros, gryname ore, o ne sporto klube. Ne karantino metu vasara būdavo nepelningas metas, kai dirbdavome arba „į minusą“, arba iš tų santaupų, kurias sukaupdavome pavasarį“, – sako E. Bliumas.

K. Žilinskas, teigiantis, kad klubo atidarymas pirmadienį jau buvo virtęs gyvybės ir mirties klausimu, sako manąs, jog nemato priežasčių, kodėl sporto klubai negalėjo būti atidaryti anksčiau.

„Manau, sportuojantys žmonės rečiau serga, jų imunitetas stipresnis negu tų, kurie sėdi namuose“, – sako pašnekovas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos