Visą dieną vyksianti dviračių fiesta prie starto linijos sukvies dviračių sporto entuziastus. Skirtingose grupėse varžysis profesionalai, mėgėjai, vaikai. Pirmą kartą Šiaulių dviračių lenktynėse dalyvaus ir neįgalieji.

Šiaulių dviračių sporto istorija siekia 100 metų – tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariai dviratininkai Isakas Anolikas ir Juozas Vilpišauskas buvo šiauliečiai. O dabar Šiaulių olimpiečių tradiciją tęsia Gediminas Bagdonas. Jis ir yra šių Šiaulių dviračių lenktynių garbės dviratininkas.

Jubiliejinį, jau 10-ąjį, kartą vyksiančios Šiaulių dviračių lenktynės šiemet išskirtinės, nes sujungs visus, kurie neabejingi dviračių sportui.

Prie starto linijos – ir mėgėjai, ir profesionalai

Jubiliejinės Šiaulių dviračių lenktynės tradiciškai vyks paskutinį liepos sekmadienį – liepos 25 dieną. Pirmieji prie starto linijos išsirikiuos mažieji dviratininkai. Po jų startuos „Minkime kartu“ grupės nariai. Šiauliečiai ir miesto svečiai, užsiregistravę grupėje „Minkime kartu“, draugiškai mins 7 km simbolinį lenktynių ratą.

Mėgėjų grupėje startuos ir Šiaulių apskrities žydų bendruomenė. Savo tradicinę dviračių dieną, skirtą tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams, dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti, iki šiol rengę gegužę, šįkart jie jungiasi į miesto dviračių lenktynes. Šiaulių apskrities žydų bendruomenės nariai ne tik važiuos drauge su visomis bendruomenėmis, bet ir pakvies po varžybų atstatyti jėgas – visus dalyvius vaišins gardžia koše.

Šiaulių dviračių lenktynės (Živilės Kavaliauskienės nuotr.)

Dviračių sporto entuziastai ir profesionalai galės išbandyti savo jėgas įveikdami 35 km, 63 km ir 98 km distancijas. Elito trasą (98 km) įveiks ir olimpietis Gediminas Bagdonas, kiti profesionalūs dviratininkai.

Vyks ir Lietuvos neįgaliųjų dviračių čempionatas

Šiaulių dviračių lenktynės šiemet bus unikalios ir tuo, kad prie starto linijos stos ir neįgaliųjų grupė. Neįgaliojo vežimėliu judantys žmonės įveiks tą pačią trasą kaip ir „Minkime kartu“ grupės dviratininkai – 7 kilometrus Šiaulių gatvėmis.

Dalyvių laukia prizai

Visiems dviračių lenktynių dalyviams bus galima išmėginti savo jėgas atliekant užduotis, pratimus su dviračiais. Vaikų lauks įvairios sportinės pramogos, kurias organizuos ir ves Šiaulių sporto centro „Dubysa“ treneriai.

Šiaulių dviračių lenktynės (Živilės Kavaliauskienės nuotr.)

Visi lenktynėse išduoti numeriai dalyvaus loterijoje, kurios pagrindinis prizas – 1000 eurų. Komandos, išsiskyrusios savo apranga ir masiškumu, bus apdovanojamos rėmėjų prizais.

Registraciją ir trasų žemėlapius rasite čia: http://dviraciulenktynes.lt

PROGRAMA:
10.45 val. Vaikų startas;
11.00 val. - MINKIME KARTU grupės startas;
11.30 val. 63 km distancijos startas;
11.32 val. 35 km startas;
13.30 val. Neįgaliųjų startas 7 km.
14.00 val. Pagrindinė, elito trasa 98 km.
16.30 val. Apdovanojimai ir loterija.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos