Muziejaus edukacijos centras įkurtas pastate, statytame 1932 m. pagal žymaus šiauliečio architekto Vlado Bitės projektą. Pradinė pastato paskirtis buvo pradžios mokykla, o po metų šiose patalpose įsikūrė ir „Aušros“ muziejus. 1999 m. pastate įrengta pirmoji edukacinės paskirties patalpa „Senųjų amatų troba“, davusi pradžią aktyviai muziejaus edukacinei veiklai. Pastaraisiais metais dėl blogos patalpų būklės buvo uždaryta parodų salė, dalis ekspozicinių salių paverstos eksponatų saugyklomis, kurios neužtikrino kokybiškos eksponatų apsaugos, pastato teritorija nebuvo pritaikyta teikti kultūros paslaugas, buvo stokojama tinkamos infrastruktūros ir įrangos, kad lankytojai įsitrauktų į kultūrinę veiklą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gautas finansavimas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto „Aušros“ muziejui leido pradėti pastato rekonstrukciją, kurią sėkmingai įgyvendinus pastate bus įrengtos modernios interaktyvios archeologijos ir istorijos ekspozicijos, natūraliai pereinančios į atviras saugyklas-ekspozicijas. Įrengtos edukacinės zonos leis praplėsti ekspozicijas kontekstinėmis veiklomis, per kurias lankytojai geriau pajaus ir suvoks atitinkamą istorinį laikotarpį.

Archeologinė ekspozicija pasakos apie gyvenimą dabartinėje Šiaulių apskrityje nuo pirmųjų gyventojų atsiradimo šiuose kraštuose iki XVIII a. Istorinė ekspozicija apims laikotarpį nuo Šiaulių ekonomijos įkūrimo 1589 m. iki nepriklausomos Lietuvos Respublikos paskelbimo 1918 m. Ypatingas dėmesys bus skirtas Šiaulių ekonomijos istorijai, XIX a. sukilimams, Šiaulius bus siekiama parodyti, kaip lietuvių inteligentijos, iškėlusios nepriklausomos Lietuvos Respublikos idėją XIX a. pab. – XX a. pr., telkimosi centrą.

Įgyvendinus projektą, pastate bus įrengtos perspektyvios, pasaulyje jau pasiteisinusios, o Lietuvoje dar esančios naujovė atviros eksponatų saugyklos-ekspozicijos, kurios leis parodyti kur kas daugiau ir įvairesnių muziejuje saugomų archeologijos, etnokultūros, istorijos, dailės eksponatų, nei yra eksponuojama įprastoje ekspozicijoje. Patrauklaus muziejaus įvaizdį kurs ir stiprins lauko ekspozicija su didelių gabaritų eksponatais.

Kokybiškai modernizuotame Edukacijos centre bus vykdoma naujo turinio, kokybės, formos ir dydžio muziejinė ir edukacinė veikla, kurioje derės tradicinė muziejininkystė ir naujausios technologijos, mokslo ir eksperimentinės plėtros žinios, bus skatinamas lankytojų kūrybiškumas ir aktyvus dalyvavimas kultūroje.

Įgyvendinus projektą ir pasikeitus muziejaus turiniui, bus keičiamas ir pavadinimas, kuris labiau atitiktų koncepciją. Svarstoma pastatą pervadinti į Šiaulių istorijos muziejų, tačiau galimi ir kitokie variantai. „Aušros“ muziejus kviečia visuomenę siūlyti, koks galėtų būti naujasis muziejaus pavadinimas. Projektą planuojama įgyvendinti 2021 m.

Projektas „Šiaulių „Aušros“ muziejaus Edukacijos centro pastato rekonstrukcija“ finansuojamas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją