Laisvės trisdešimtmetį šiemet švenčianti Lietuva ketina džiaugtis iškovota laisve namuose ir pasinerti į daugybę virtualių iniciatyvų. Akcija „Laisvės skambutis“ ragina paskambinti sausio 13-osios įvykiuose dalyvavusiems žmonėms bei jiems padėkoti už ryžtą ir drąsą, o skambučio nuotrauka ar video įrašu pasidalinti socialiniuose tinkluose. „Autentiškų liudijimų“ pasakojimai gyventojų patogumui perkeliami į internetą, o akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyviai kviečiami atminties žvakutes languose uždegti ne tik darbovietėse, bet ir savo namuose. Sporto bendruomenė kviečia jungtis prie visame pasaulyje vykdomo simbolinio bėgimo ir taip kovotojams padėkoti už laisvę, rašoma Šiaulių kultūros centro pranešime žiniasklaidai.

Šiauliečiai kviečiami atsigręžti į sausio 13-osios įvykius ir peržiūrėti autentiškus šiauliečių darytus vaizdo įrašus, kuriuos galima rasti čia. Tai tikri pasakojimai, nukelsiantys į lemtingus 1991 m. sausio įvykius. Taip pat miestiečiai raginami atverti archyvus ir pačių darytais vaizdo įrašais ar nuotraukomis dalytis savo paskyrose ar Šiaulių kultūros centro socialinio tinklo „Facebook“ įrašo komentaruose su grotažyme „#30LaisvėsMetų“.

„Šiemet Šiauliuose Laisvės gynėjų trisdešimtmetį įprasmins kitoks nei įprastai minėjimas, virtualūs renginiai ir, žinoma, kiekvienas mūsų, mintimis nusikėlęs į prieš trisdešimt metų vykusius įvykius ir prisiminęs bei pagerbęs tautiečius, savo paaukotomis gyvybėmis prisidėjusius prie visų lietuvių likimą nulėmusios istorinės pergalės“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Šiauliuose Laisvės gynėjų dienai paminėti, be virtualių iniciatyvų, planuojama sausio 11–17 d. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės įrengti Šiaulių miesto 1991 m. sausio 13-osios istorinę atmintį atspindinčių vaizdų kompoziciją. Joje bus demonstruojamos archyvinės Šiaulių „Aušros“ muziejaus fotografijos, kuriose rodomas Šiaulių miestas ir tos dienos įvykiai jame. Tai – tikrąją to laikotarpio realybę atspindintys, lietuvių drąsą ir vienybę parodantys vaizdai, kuriuos pamatę šiauliečiai ne tik prisimins, bet ir pajus emocinį ryšį su to meto įvykiais.

Skvere meninę kompoziciją papildys atminimo laužai – taip tradiciškai pagerbiamas žuvusiųjų atminimas. Garbės sargyboje prie laužų budės Lietuvos šaulių sąjungos Gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės jaunieji šauliai, Lietuvos skautijos Šiaulių skautų tunto nariai.

Laisvės gynėjų dienos trisdešimtmečiui skirtų iniciatyvų Šiauliuose programa čia.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos