Švenčių startui – virtualūs kalėdiniai Kuršėnai, susitelkusi miesto visuomenė ir ypatingas prašymas

Dėl paskelbto nacionalinio karantino, tradicinė Kalėdų eglės įžiebimo šventė šiais metais negali būti organizuojama, todėl jokių įprastinių renginių Kuršėnuose nebus.

Bet šventinė nuotaika ir šviečiančios Kalėdos į Kuršėnus tikrai ateina, rašoma savivaldybės pranešime. Šiemet Kuršėnuose Kalėdų startas bus virtualus. Vaizdo siužetus apie Kalėdoms nušvitusius Kuršėnus kuria Šiaulių regione ir Lietuvoje puikiai žinoma „Getin“ profesionalų komanda – jų sukurtas šventinis siužetas bus laisvai prieinamas internetinėje erdvėje visiems bet kurioje pasaulio vietoje esantiems ir Kuršėnais besidomintiems žmonėms.

Šiemet į šviečiantį, spindintį ir skambantį Kalėdų ansamblį bus apjungtos esminės Kuršėnų miesto dominantės – išpuošta eglė Lauryno Ivinskio aikštėje, šviesų ir spalvų instaliacijos Gruževskių dvaro parke, o šiuos abu objektus, išsidėsčiusius abipus Ventos upės, sujungs šviečiantis, tik ką baigtas pastatyti pėsčiųjų tiltas per Ventos upę.

Ypatingai šioms šventėms yra susitelkusi visa miesto bendruomenė. Kuršėnų miesto seniūnija organizuoja Kalėdų eglės ir miesto puošimą, įspūdingai savo pastatus, savo miestą puošia verslo įmonės, gyventojai. Šiemet didžiosios miesto eglės puošimo stilių rinko gyventojų atstovai – seniūnaičiai. Ypatingas rūpestis tenka Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, kitų kultūros, švietimo įstaigų, veikiančių Kuršėnų mieste, bendruomenėms.

Savo mylimam miestui kurti šventinę nuotaiką, fiksuoti užburiantį miesto vaizdą iš dangaus yra susitelkęs Kuršėnų miesto jaunimas – Pavenčių mokyklos–daugiafunkcio centro kūrybinė grupė „Up we go“ bei Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centras. Vaizdo siužetus apie šviečiančius Kalėdomis Kuršėnus kurs žiniasklaida, privatūs asmenys.

Viskas, kas vyks gražiausio ir įdomiausio kalėdiniuose Kuršėnuose, bus užfiksuota iš dangaus ir nuo žemės –nieko nepraleisite. Visa vaizdo medžiaga iš besirengiančių šventėms Kuršėnų bus prieinama virtualioje erdvėje.

Be to, bus parengtas ir virtualus turas po šviečiančius kalėdinius Kuršėnus, todėl pasivaikščioti ir pasigrožėti atgimstančiu miestu, įspūdingu tiltu ir šviesomis šokančiais senojo parko medžiais bus galima iš bet kurios pasaulio vietos.

Šiaulių r. sav. nuotr.

„Turiu ypatingą prašymą: kol bus rengiami šventiniai siužetai, kol vyks pasirengimas – išlaukite šventės taip, kaip laukiate, kol galima bus išpakuoti po eglute rastą pačią brangiausią kalėdinę dovaną. Kai miestas jau švies Kalėdomis, kai bus galima pasivaikščioti prie eglutės, ant naujojo tilto, parke, prašau, nesibūriuokite, nesušalkite. Saugokite save ir kitus“, – į gyventojus ir miesto svečius kreipiasi Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Kalėdos pristatys ypatingą Kuršėnų objektą: 262 metrų šviečiantį pėsčiųjų tiltą

Šios Kuršėnų Kalėdos ypatingos dėl itin svarbios naujienos – nuo gruodžio 4-osios visuomenės lankymui bus atvertas išskirtinės konstrukcijos pėsčiųjų tiltas per Ventos upę. Naujasis tiltas dar statybų metu šalies architektų buvo vertinamas, kaip vienas gražiausių Lietuvoje pėsčiųjų tiltų, kuriame itin dera natūralios medžiagos, moderni architektūra ir puikiai sutvarkytos Ventos upės prieigos.

Naujasis pėsčiųjų tiltas per Ventos upę – tai jungtis tarp dviejų Ventos upės krantų, jungtis tarp šiandieninio miesto, modernios miesto aikštės ir miesto istorijos – Gruževskių dvaro rūmų, baigiamų rekonstruoti ir prikelti naujam gyvenimui, bei senojo dvaro parko. Tai jungtis ir tarp žmonių – vienišių ir bendruomeniškų, politikuojančių ir apolitiškų, mylinčių šiandieninį miestą ir gerbiančių jo istoriją, čia gyvenančių ir atvykstančių į svečius.

Tiltas pastatytas per metus. Visą šį laiką tiltas buvo visuomenės, architektų, žiniasklaidos dėmesio centre dėl daugelio priežasčių: tai vienas pačių ilgiausių pėsčiųjų tiltų Lietuvoje, jis yra išskirtinės konstrukcijos, su apžvalgos aikštelėmis, interaktyviomis salelėmis. Šiam tiltui parinkti neeiliniai apdailos elementai, tiltas natūraliai įsilieja į išskirtinį Ventos upės, miesto, gamtos peizažą.

Kuršėnų pėsčiųjų tiltas išskirtinis ir tuo, jog yra ypatingai apšviestas, ilgaamžis, apdaila sukurta iš itin madingos šiuolaikinėje architektūroje medžiagos – korteno.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos