Kranto gatvėje gyvenantis Steponas sutinka, kad šiemet netoli jo namų įrengus požeminius šiukšlių konteinerius vaizdas išties tapo geresnis. Tačiau ir jis, ir kaimynai susidūrė su kita problema. Iki Topolių alėjos pradžioje esančių konteinerių iš Kranto gatvės pusės tenka bristi per nemenką balą arba rinktis kelią per purvynu virstančią išmintą pievą.

„Tos požeminės dėžės labai gerai, aplinka iš karto tvarkingiau atrodo. Tik bėda, kad negali prie jų prieiti. Prie tų konteinerių telkšo bala. Kad išneštum šiukšles, visą laiką reikia aulinių batų. Teko tokius iš kaimo atsivežti“, – pasakojo panevėžietis.

Pasak jo, būtų galima sukti per pievą, tačiau pavasarį šilumos trasas rekonstravę darbininkai toje vietoje kasė tranšėjas, o dabar, nors jos ir užverstos, palijus atsiranda purvynė.

„Reikia tą vietą tvarkyti. Blogiausiu atveju prieš žiemą bent skaldos ar žvyro papilti“, – svarsto Steponas.

Anot jo, balą prie konteinerių šiek tiek ištaško pravažiuojantys automobiliai, tačiau pradėjus šalti, šioji vieta greičiausiai virs čiuožykla.

Pasak Stepono, vanduo ten telkšodavo ir anksčiau. Retai kada iki konteinerių pavykdavo nueiti sausomis kojomis. Tikėtasi, kad šlapia problema bus išspręsta įrengiant požeminius, tačiau dabar tapo dar prasčiau.

Domėsis, ką galima padaryti

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga pripažino, kad apžiūrėti priėjimo prie konteinerių nuvažiavęs specialistas konstatavo, jog išties problema yra.

„Spręsime ir stengsimės sutvarkyti“, – teigė vedėjas.

Informaciją apie telkšančią balą vedėjas sako perduosiantis lietaus nuotekų tinklus prižiūrinčiai įmonei „Panevėžio gatvės“. Jos specialistai turės įvertinti, kaip nusausinti priėjimą prie konteinerių ir kiek tokie darbai kainuotų. D. Vadlugos žiniomis, šioje vietoje nėra lietaus vandens surinkimo tinklų, tad palijus iš karto kaupiasi balos.

Anot vedėjo, sutvarkyti gatvę užtruktų, jei paaiškės, kad reikalinga iš toli atvesti lietaus nuotekų surinkimo tinklus, tam bus reikalingas ir projektas, ir nemenkos lėšos. Tačiau, pasak D. Vadlugos, galbūt sprendimas gali kainuoti pigiau, jei pasirodys, kad gatvė tvinsta tik dėl to, kad kažkur užsikišusios lietaus kanalizacijos grotelės.