„Labai liūdna, kai vieni žmonės stengiasi papuošti miestą ir pradžiuginti panevėžiečius, o kiti ateina ir viską niokoja. Iš mūsų prakartėlės dingo kūdikėlis Jėzus. Gal kas nors matėte, gali būti, kad jis kažkur numestas. Kalėdos – stebuklų metas, tikime, kad jis bus grąžintas“, – rašoma knygyno paskyroje feisbuke.

Įrašą pakomentavę panevėžiečiai teigė Jėzaus prakartėlėje nebematę jau šeštadienio vakarą, apie 18.30 val. Į knygyno pagalbos prašymą sureagavo ir panevėžietis rašytojas Audrius Skačkauskas.

„Kad tu kitam gyvenime atgimtum asilu arba karkasu eglei“, – vagiui palinkėjo knygų autorius.

Kad žadintų viltį Vasario 16-osios gatvėje panevėžiečių akis jau antrus metus traukianti prakartėlė iškilo knygyno savininkės Karolinos Masiulytės – Paliulienės iniciatyva. Šįmet prakartėlė pastatyta dar lapkričio pabaigoje. Knygyno šeimininkė teigė sąmoningai paankstinusi Kalėdų esminio atributo – prakartėlės – įrengimą, kad šiuo sunkiu metu, kai nepritekliai ir karas temdo mintis, ji kuo ilgiau skleistų šviesą bei žadintų viltį.

Šimtamečio knygyno savininkės paprašytas, pagrindinius personažus prakartėlei pernai sukūrė iš Panevėžio krašto kilęs, šiuo metu Rokiškio rajone gyvenantis drožėjas Romualdas Kaminskas. Meistro išdrožti Marija, Juozapas, Kūdikėlis, piemuo ir trys Dievo sūnaus aplankyti atėję karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras aprengti specialiai jiems siūtais drabužiais. Karaliams pasiūti prabangūs apdarai, piemeniui ir kūdikėlio Jėzaus tėvams – kuklūs lininiai.

Šiųmetei prakartėlei meistras buvo išdrožės naują Kūdikėlį.

„Išdrožęs pernykštį Jėzulį, pamačiau, kad jis neišraiškingas. Pasistengiau sukurti kitą, tokį pat medinį, tačiau su prisukamomis rankytėmis ir kojelėmis. Šiųmetis vaikelis nebe suvystytas, o guli pridengtas vystyklu. Kai jį guldėme į ėdžias, Karolina pagailėjo, kad nesuvystytam mažyliui šalta, tačiau aš priminiau, kad mes kuriame jo gimtojo Betliejaus atvaizdą, o ten tai tikrai nešalta“, – prakartėlės kūrimo detales „Sekundei“ pasakojo R. Kaminskas.

Top naujienos