Šalia šios sankryžos neseniai nugriautas senas medinis namas ir pradėta statyti odontologijos klinika. Daugiau nei dviejų šimtų kvadratinių metrų dviejų aukštų modernus pastatas turėtų būti baigtas kitais metais. Jo kieme numatyta įrengti nedidelę automobilių stovėjimo aikštelę su įvaža iš Ramygalos gatvės pusės. Dėl statybos darbų praėjusią savaitę buvo užtvertas šaligatvis ir net dalis gatvės, tad pėstieji šia puse žingsniavo važiuojamąja judrios Ramygalos gatvės dalimi.

„Problema, kad ten vykdoma statyba ir užtvertas ne tik šaligatvis, bet ir dalis gatvės. Pėstieji išeina į važiuojamąją dalį po automobilių ratais“, – „Sekundei“ piktinosi susirūpinęs panevėžietis.

Iškvietė policiją

Daugiau nei keturis dešimtmečius kelininku išdirbęs vyras sako puikiai žinantis tvarką – išduodant leidimą, visuomet išduodama ir saugaus darbo schema. Joje nurodoma, kaip turi būti sprendžiamas pėsčiųjų ir transporto priemonių eismas. Užtvėrus praėjimą pėstiesiems, jo įsitikinimu, nesilaikoma elementarių taisyklių.

„Žmonės nuvaromi į važiuojamąją kelio dalį“, – tvirtino panevėžietis.

Jis netgi iškvietęs policijos pareigūnus ir pasiūlęs kartu pažiūrėti, kaip žmonės nesaugiai įveikia tą atkarpą. Pasak jo, pareigūnams ši vieta irgi neatrodė saugi, tačiau pasidomėjus paaiškėjo, kad statytojas turi leidimą užtverti šaligatvį.

Neapsikentęs tokios situacijos pėsčiaisiais susirūpinęs vyras kreipėsi ir į miesto Savivaldybę.

Pasak jo, pėstieji, likę be šaligatvio, rizikuoja kulniuodami Ramygalos gatve. Buvęs kelininkas svarsto, kad galbūt kažkam pritrūko kompetencijos – būtų pakakę pėstiesiems atitverti dalį važiuojamosios kelio dalies ar sugalvoti panašų sprendimą, kad visiems būtų saugu.

Šalia – pėsčiųjų perėja

Dėl vienoje Ramygalos gatvės pusėje užtvertos šaligatvio atkarpos institucijos problemos nemato.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausiasis specialistas Tadas Martinaitis sako, kad minėtas šaligatvis užtvertas laikinai, o statybos darbai su policija buvo suderinti.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga patvirtino, jog bendrovei „JK ranga“ yra išduotas leidimas užtverti dalį šaligatvio ir gatvės, paruošta atitvėrimo schema, kuri suderinta su policija. D. Vadluga patikino, jog statytojai jau pirmadienį turi atlaisvinti šaligatvį ir pėstiesiems įrengti saugų praėjimą su stogeliu. Pasak skyriaus vedėjo, šaligatviu laikinai buvo negalima eiti dėl elektros kabelio įvado ir kanalizacijos įrengimo.

Visgi, pasak D. Vadlugos, net ir užtvėrus šaligatvį, pėstieji turėjo kur eiti – saugiai pereiti greta esančia pėsčiųjų perėja į kitą gatvės pusę.