Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji centralizuoto vaikų priėmimo į mokyklas specialistė Laima Matuzevičienė teigė, kad toks pat antplūdis būna pirmąją registracijos dieną tiek į pirmąsias klases, tiek ir į devintąsias arba gimnazijų pirmąsias klases. Tik būsimų pirmokų tėvai eilėse laukia norėdami savo atžalą užrašyti pas norimą pirmąją mokytoją, o gimnazistų tėvai renkasi mokyklą. Dalis tėvų vis dar nepasitiki informacinėmis technologijomis – ne tik atsiunčia prašymą internetu, bet ir atstovi eilėje.

„Kiek pirmąją dieną sulaukėme prašymų, dar sunku atsakyti, bet iki pietų jau buvome gavę per 200 prašymų elektroniniu paštu ir šiek tiek mažiau jų užpildyta Švietimo skyriuje. Nors iš ryto eilė išties buvo didelė, apie pusę dešimtos ryto ji sutirpo“, – kalbėjo L. Matuzevičienė.

Daugiau nei šešių klasių nenori L. Matuzevičienės teigimu, skubėti nėra kur, nes prašymus galima teikti iki pat mėnesio pabaigos, vėliau – tik į tas gimnazijas, kuriose bus likę vietų. Planuojama, kad iš miesto mokyklų į gimnazijas turėtų ateiti apie 660 moksleivių. Laukiama gimnazistų ir iš rajono bei kitų savivaldybių švietimo įstaigų, taip pat V. Mikalausko menų ar K. Paltaroko gimnazijų. Anot specialistės, kiekviena gimnazija galės formuoti po šešias klases, tik humanitarinė ilgoji V. Žemkalnio gimnazija, kuri vykdo priėmimą savarankiškai – dvi. „Gimnazijose bus formuojamas maksimalus klasių skaičius.

Pačios gimnazijos daugiau kaip po šešias klases nenori priimti, o ir vaikų planai kartais keičiasi. Priėmimas vyks iki mėnesio pabaigos, nors prašymus bus galima atnešti ir vėliau. Tik po balandžio 1-osios bus galima registruotis ten, kur dar yra vietų“, – kalbėjo specialistė.

Populiariausiųjų trejetas nesikeičia

Pasak L. Matuzevičienės, nors pirmenybė teikiama pagal prašymo registravimo datą, tačiau kai pageidaujančiųjų mokytis gimnazijoje yra daugiau, nei galima priimti, moksleiviai reitinguojami pagal penkių dalykų mokymosi rezultatus: lietuvių, pirmosios užsienio kalbos, matematikos, istorijos ir pasirinktinai 1 gamtos mokslų (fizikos, chemijos ar biologijos) mokymosi pasiekimų įvertinimus. Taip pat pirmumą turi olimpiadų laimėtojai. Teikiant prašymą reikia pateikti ir pirmojo semestro rezultatus, o vėliau – ir metinius įvertinimus.

„Pagal pirmosios dienos rezultatus matome, kad populiariausios mokyklos – 5-oji ir J. Miltinio gimnazijos. J. Balčikonio gimnazija jau keleri metai nėra tarp labiausiai pageidaujamų: pernai daugiausia norinčiųjų sulaukėme į J. Miltinio, o užpernai – į 5-ąją gimnaziją. Bet antru variantu daugelis renkasi būtent J. Balčikonio gimnaziją“, – teigė L. Matuzevičienė.

Pagal praėjusių metų moksleivių mokymosi rezultatus matyti, kad gabiausiuosius susirenka būtent J. Balčikonio gimnazija. Pasak specialistės, mažiausias balų skaičius, su kuriuo buvo galima patekti į J. Balčikonio gimnaziją – 31, į J. Miltinio gimnaziją – 30, o į 5-ąją užteko 29 balų. Kai balų skaičius yra vienodas, pirmenybė teikiama pagal prašymo padavimo datą.

„Kai moksleiviai atneša aštuntos klasės baigimo pažymėjimus, balus perskaičiuojame. Būtent pagal mokymosi rezultatus susidėlioja galutinis priimtųjų į pageidaujamą mokyklą sąrašas. Tikimės, kad šiemet ateinančiųjų į pirmąsias gimnazijų klases skaičius bus panašus kaip praėjusiais metais“, – tvirtino specialistė.