aA
Rožyno mikrorajone, Saulės alėjoje gyvenantys panevėžiečiai prieš dešimtmetį sulaukę asfalto vietoje įvažų gavo tik pažadų dozę. Tąkart gretimoje gatvėje Savivaldybė sutvarkė ir visas įvažas į kiemus, o Saulės alėjoje taip ir paliko darbą nepabaigtą. O vėliau ir savo pažadus pamiršo, neva projekte ir buvo numatyta asfaltuoti tik pačią gatvę, be įvažų į sklypus. Saulės alėjoje gyvenantieji piktinasi, kad dar po kelerių metų vėl teks naujai kloti asfaltą, mat nesant įvažų jau nuo kraštų jis trupa.
P. Židonio nuotr.
P. Židonio nuotr.

Kaip pasakojo Saulės alėjoje gyvenantis Algis, 2010-ųjų pabaigoje jų gatvelės gyventojai pagaliau sulaukė žadėto asfalto. Tuo pat metu buvo asfaltuojamos ir gretimos Rožyno mikrorajono gatvės. Jų nuostabai, besiribojančioje Pušyno gatvėje visiems gyventojams buvo išasfaltuotos ir įvažos į kiemus.

„Mūsų gatvėje asfaltą paklojo kaip kokią dešrą, jokių įvažų nepadarė, O tuo pat metu vyko ir Pušyno gatvės asfaltavimas, tik ten padarė labai gerai – į kiekvieną kiemą buvo įrengtos įvažos. Pradėjus domėtis, kodėl tokia diskriminacija, mums paaiškino, kad per skubėjimą projektuotojas ar architektas kažko nepažymėjo. Pažadėjo tas įvažas įrengti kitąmet, kai bus vėl numatyta pinigų. Praėjo jau dešimt metų, bet niekas taip ir nepasikeitė“, – guodėsi Algis.

Skalda – kaip į šulinį

Taip ir nesulaukę sugrįžtančių kelininkų, kai kurie gyventojai patys išsiasfaltavo ar trinkelėmis išsiklojo įvažas. O tebelaukiantiems sudėtingiausia pavasariais, kai tuos kelis metrus nuo gatvės iki namo tenka bristi per purvynus. Algis irgi jau ne kartą vežėsi skaldos, tačiau jai susimaišius su žemėmis po kiek laiko net nebesimato, kad kas daryta.

„Buvome atsivežę skaldelės, bet ji susimaišė su apačioje esančiu moliu, tad praktiškai nesimato, kad jos buvo pilta. Reikėtų vėl atsivežti naujos, bet žmona barasi, kad jau du kartus po mašiną skaldos pirkau, o rezultato jokio. Dirbantiems žmonėms tai nėra labai dideli pinigai, bet gyvenu tik iš pensijos, esu priverstas skaičiuoti kiekvieną centą. Iš pensijos pirkti asfaltą ar skaldą – brangus malonumas“, – kalbėjo panevėžietis.

P. Židonio nuotr.
P. Židonio nuotr.

Laužo asfaltą

Pasak Algio, tiek jis pats, tiek kaimynas ne kartą kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę prašydami baigti tvarkyti įvažas į kiemus. Iš pradžių prasidėjo kaltųjų paieškos, o vėliau – raminimai, kad kai tik bus tam numatyta lėšų, darbai bus užbaigti.

„Kai tik paskambini į Savivaldybę – ta pati plokštelė. Šiemet nebėra pinigų, kitąmet būtinai pabaigsime darbus, bet tų pinigų kaip nėra, taip nėra“, – apgailestauja Saulės alėjos gyventojas.

Algis daugiau kaip tris dešimtmečius išdirbęs įmonėje „Panevėžio keliai“. Jis iš praktikos žino, kaip svarbu asfaltuojant gatvę sutvarkyti įvažas į kiemus. Būdavo, jeigu tais metais ir nespėdavo kai kuriose gatvėse įvažų sutvarkyti, šiuos darbus pirmiausia atlikdavo vos tik leidus oro sąlygoms. Mat nesant įvažų, asfaltas tiesiog pradeda lūžti nuo kraštų.

„Savivaldybė asfaltą nutiesė ir pamiršo. Jeigu pradėjo tvarkyti, reikėjo ir pabaigti, o tik paskui imtis kitų darbų. Asfaltuojant gatvę būtina padaryti 2–3 metrų įvažas. Kitaip automobiliai pradeda laužyti asfalto kraštus, vėliau lūžiai plečiasi, ir vėl po keleto metų iš naujo reikia asfaltuoti visą gatvę“, – tvirtino Algis.

Visame mieste, kiek teko jam matyti, asfaltuojant gatvę sutvarkomi ir įvažiavimo į kiemus takai. Tačiau, anot Algio, Saulės alėja – kažkodėl išimtis.

Pažadai išgaravo

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga teigė, kad Saulės alėjos rekonstrukcija buvo baigta 2011 metų sausį. Gatvės sutvarkymas kainavo 155 357,68 Eur. Pagal projektą šioje gatvėje ir nebuvo numatyta asfaltuoti įvažų į kiemus.

„Gatvės rekonstravimo projekte nebuvo numatytas įvažų į sklypus asfaltavimas. Kodėl tuo metu šitaip buvo suprojektuota, dabar būtų sunku atsakyti. Jeigu ir nedaromos asfaltuotos įvažos į kiemus, bet kokiu atveju gatvės ir kiemų aukščiai yra suvedami. Tikrai nepaliekama duobių ar laiptelių, kurie trukdytų įvažiuoti į kiemus. Jeigu gatvės pagrindas yra gerai parengtas, asfalto kraštai tikrai neturėtų lūžinėti“, – tvirtino D. Vadluga.

Pasak Infrastruktūros skyriaus vedėjo, Saulės alėjos gyventojams Savivaldybė nėra įsipareigojusi sutvarkyti įvažas. Ar prie ankstesnės valdžios tokių pažadų būta, jis negali atsakyti.

„Kas ir ką anksčiau žadėjo, dabar būtų galima tik spėlioti. Kitas klausimas, ar tai buvo tik žodinis pokalbis, ar gyventojai turi gautą raštą iš Savivaldybės, kuriame pažymima, kad įvažos į kiemus bus įrengtos“, – kalbėjo D. Vadluga.

Pasak vedėjo, dabar dažniausiai rekontruojant ar naujai asfaltuojant gatves įvažos į kiemus taip pat išasfaltuojamos. Tačiau nereikia tikėtis, kad Savivaldybė nuties takus iki pat namų ar garažo vartų – už mokesčių mokėtojų lėšas geriausiu atveju padaromos 1,5 – 2 metrų įvažos.

„Paprastai dabar naujai tvarkomose gatvėse yra suprojektuojamos įvažos į gyventojų kiemus, bet Savivaldybė gali padaryti geriausiu atveju siekiančias iki dviejų metrų – toliau jau patys gyventojai kažkokiais būdais turi susitvarkyt“, – teigė D. Vadluga.

„Sekundė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Panevėžiečiai nori išsaugoti svarbią istorinę vietą: čia buvo užrašyti KGB įsiutinę žodžiai „Laisvę Lietuvai“ (22)

Ne kiekvienai dėmei ant sienos lemta tapti laisvės simboliu. Tačiau būtent tokia garbė teko...

Duris atvėrė ne visos Panevėžio parduotuvės: nespėja testuoti savo darbuotojų (4)

Nuo pirmadienio darbą Lietuvoje gali atnaujinti prekybos centruose įsikūrusios iki šiol...

Panevėžyje bus atnaujintas miesto gatvių apšvietimas: prioritetas – pagrindinėms gatvėms (4)

Per porą ateinančių metų Panevėžys turėtų ne tik, vaizdžiai tariant, atnaujinti savo...

Po studijų seminarijoje ir gyvenimo Prancūzijoje, apsistojo Panevėžio r.: vidurio amžiaus krizė parodė pašaukimą (8)

Molis gali būti raudonas, baltas, geltonas – įvairių spalvų, kaip ir puodžiaus Panevėžio...

Naujas policijos pastatas Panevėžyje tampa realybe: statyboms pradėta ruošti teritorija (3)

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) naujas pastatas Beržų gatvėje...

Top naujienos

Įtampa tarp Prahos ir Maskvos auga: Čekija sulaikė 5 asmenis, įtariamus teroristine veikla Donbase Praha skelbia ultimatumą (388)

Nacionalinio kovos su organizuotu nusikalstamumu centro policijos daliniai suėmė penkis asmenis,...

Užkalnis. Ko jums reikia mokytis iš Britanijos karalių šeimos (137)

„Ko čia dar mokytis“, pasakysite jūs. „Mes, lietuviai, ir taip viską mokame.“ Žinoma, tai...

Iš pirmų lūpų – apie tikrąją situaciją Rytų Ukrainoje: turime būti pasiruošę viskam (520)

Ukrainos kariškiai fiksuoja, jog į okupuotą Donbaso dalį pastaruoju metu atgabenama daugiau...

Vytenis į Turkiją išvyko atostogauti, bet nusprendė ten apsigyventi: pasirodo, svajonės pildosi (26)

Kaune gimęs ir augęs Vytenis Jurgelevičius po mokslų išvyko gyventi į Didžiąją Britaniją,...

Didmiestis Vyriausybe nebetiki: nusipirko programą visuotiniam vakcinavimui ir paleis jau po kelių dienų (88)

Visuotiniam vakcinavimui besiruošianti Klaipėda jau įsigijo programą, per kurią galės...

Kate Middleton pademonstravo vieną elegantiškiausių pavasario tendencijų (38)

Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton apsilankymui Vestminsterio abatijoje pasirinko savo...

Mindaugas Milinis | D+

Karaliaučiaus šturmas, kuriam pasipriešinti nebuvo šansų: sustojusioje upėje susiformavo lavonų tiltas, miestas virto griuvėsiais (1)

Neseniai viešojoje erdvėje buvo prisimintas Karaliaučius , vokiškai vadintas Kenigsbergu....

Nelaimingų atsitikimų darbe prevencija: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui (4)

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų,...

Iš kailio nėręsis buvęs „raudonarmietis“ pakuteno padus maskviečiams

Be Edgaro Ulanovo, būrio kitų žaidėjų ir vyriausiojo trenerio Eurolygos ketvirtfinalio seriją...

Barai jau užversti rezervacijomis: vietą rasti bus sunku, galios tam tikros taisyklės (175)

Trečiadienį sostinės gatvėse vyksta paskutiniai pasiruošimo darbai. Po 5 mėnesių tylos pagaliau...