Panevėžyje kalėdine egle ir šventiniais papuošimais rūpinasi Panevėžio savivaldybės skelbtą konkursą papuošti miestą Kalėdoms laimėjo bendrovė „Lumidėja“. Ji Aukštaitijos sostinę puošė ir pernai, ir 2019-aisiais.

Kalėdiniam puošimui kartu su egle iš miesto biudžeto šįmet skirta beveik 117 tūkst. eurų, į šią sumą įskaičiavus ir valstybei sumokamą 21 proc. PMV.

Skelbdama konkursą miestui puošti, šįkart Savivaldybė nebuvo nurodžiusi temos. Ją turėjo sugalvoti patys dalyviai.

Šįmet kalėdinėmis dekoracijomis bus puošiama Vilniaus gatvės atkarpa nuo J. Basanavičiaus iki Klaipėdos gatvės, Respublikos gatvės atkarpos nuo Klaipėdos iki Vasario 16-osios ir nuo jos iki P. Puzino gatvių, taip pat Elektros, Vasario 16-osios gatvės iki A. Smetonos gatvės, Savanorių aikštės dalis, Ukmergės gatvės atkarpa nuo Laisvės aikštės iki J. Basanavičiaus gatvės, pastarosios gatvės dalis, ypatingą dėmesį skiriant tiltui, taip pat Nepriklausomybės aikštė, Senvagė.

Kaip ir kasmet didžiausi akcentai teks Laisvės aikštei: eglei, fontano zonai, taip pat skverui šalia Santuokų rūmų Respublikos gatvėje.

Nors bus puošiama daugiau miesto erdvių, tačiau puošėjams reikės išsiversti su nustatyta suma, panašia į praėjusių metų.

Šventinis laikas trumpesnis

Šiųmetis šventinis laikotarpis mieste truks dviem savaitėmis trumpiau – vėliau papuošiama ir anksčiau nupuošiama. Eglės įžiebimas planuojamas gruodžio 2-ąją ir panevėžiečius džiugins iki sausio 8-osios.

Miestą puošiančios bendrovės „Lumidėja“ direktorius Karolis Balvočius pasakoja, jog numatyta puošti karkasinę eglę, sukonstruotą iš gyvų eglišakių. Puošėjams keliama sąlyga, kad eglė būtų ne žemesnė nei 18 metrų ir ne mažesnio nei 9 metrų pločio apačioje.

Pats medis bus neįprastas. Pasak K. Balvočiaus, eglė turės tarsi tris skraistes, nusidriekiančias tolyn į aikštę, ir užims iki 40 metrų plotą.

„Eglė bus klasikinė, be jokių mandrybių, tokia, kokia turėtų patikti daugumai“, – žada verslininkas. Eglę puoš labai dideli, iki 1,9 metro, rombo formos žaislai.

Pasak K. Balvočiaus, tai bus klasikinės Kalėdos.

„Jaučiame tendenciją, kad žmonės pasiilgę klasikinių, paprastų, šiltų Kalėdų. Bandysime tą išpildyti. Mieste atsiras daug lempučių, šviesų, kalėdinių atributų, žaislų, žaisliukų ir panašiai“, – sako įmonės vadovas.

Puošybos darbų grafiką rangovas dar dėlioja. Vien eglę sumontuoti užtruks 4–5 dienas. Anot jo, „Lumidėjos“ papuošimams naudoja elektrą taupančias vadinamąsias LED lemputes.

„Kartais žmonės pagalvoja, kiek daug ta eglė suvartoja elektros! Gal ir atrodo, kad šviečia ir ryja elektrą, bet iš principo daug elektros „nesuvalgo“. Visa Panevėžio eglė nesuvartos elektros daugiau negu buitinis virdulys per valandą“, – palygino K. Balvočius.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės