Kaip vėliau paaiškėjo, miestą nusiaubė ne vandalai, o panevėžiečiai menininkai, teatralai, kultūros sektoriaus atstovai ir aktyvus jaunimas, taip norintis atkreipti dėmesį į kultūrą ir jos svarbą mūsų kasdienybei. „Kultūra negali egzistuoti tik tam tikrą valandą tik tam skirtoje vietoje.

Kultūra plačiąja prasme yra kasdien ir visur. Ši provokacija buvo skirta atkreipti dėmesį į tai, ką lyg ir matome kasdien, bet nebepastebime, nebevertiname. Norime padėti Panevėžiui dar labiau išlaisvėti bei pakviesti kiekvieną panevėžietį būti kultūros dalimi visada ir visur”, – sako vienas idėjos įgyvendintojų miesto architektas Vidminas Stankevičius.

Tokia idėja kultūros bendruomenei ir jaunimui kilo besiruošiant jau gegužės 18 d., šį šeštadienį, J. Miltinio dramos teatre vyksiančiam Panevėžio forumui, kuris kvies Aukštaitijos sostinės gyventojus ir svečius diskutuoti, kokį miesto veidą kuria patys žmonės ir kaip prie jo gali prisidėti rodant asmeninę iniciatyvą.

Panevėžio forumą organizuojanti Panevėžio alumnų asociacija jau trečius metus pakvietė gausų būrį ekspertų ir savo srities profesionalų. Jie su miestiečiais diskutuos apie kultūros svarbą didinant miesto patrauklumą, pritraukiant investicijų ir talentų.

Šiemetis forumas kvies kiekvieną pratęsti mintį #KultūraYra… ir rasti atsakymą, kas formuoja miesto kultūrą, kaip prie jos gali prisidėti kiekvienas miesto bei rajono gyventojas. Pranešėjai dalinsis patirtimi, kaip vieno žmogaus idėjos ir atkaklus darbas gali suburti bendruomenę, kurti globalius traukos centrus nebūtinai sostinėse, formuoti miesto ar miestelio kultūrinį veidą.

Su forumo dalyviais diskutuos Lietuvos bei pasaulio kultūrininkai, menininkai, visuomenininkai, kiti aktyvūs kultūros ir kitų sričių ekspertai: Ray Bartkus, Krzysztofas Czyżewskis, Jurgis Didžiulis, Farida Zaletilo, Stefanija Jokšytė, Egidijus Aleksandravičius, Donatas Puslys, Paulius Gritėnas, Daiva Gasiūnienė, Jurga Knyvienė ir kt.

Išlipti iš rėmų ir į kultūrą pažvelgti kitu kampu forumo dalyviai galės kūrybinėse dirbtuvėse, kur su ekspertais diskutuos ir kurs pamatus Panevėžio kultūros strategijai iki 2030 m. Įsitraukti į šią renginio dalį kviečiamas kiekvienas panevėžietis bei miesto svečias.

Panevėžio forumas jau greitai – gegužės 18 d. J. Miltinio dramos teatre. Renginys nemokamas, iki gegužės 16 d. būtina registruotis.