Pasak Nomedos, užsisukę savo rutinoje ir kasdieniniuose rūpesčiuose dažnai pamirštame atsisukti į gamtą ir pastebėti joje slypinčias dovanas. „Mes nemokame ilsėtis, esame nuolatiniame strese ir įtampoje, o tai reiškia, kad mūsų organizmo jėgos nuolat senka. Vietoj to, kad ieškotume pagalbos gamtoje, griebiamės kraštutinių priemonių ir tikimės greito efekto. Žolinės šventė yra puiki proga atsigręžti į liaudies išmintį ir atrasti tai, kas yra natūralu, efektyvu ir sveika“, - pastebi žinoma menininkė.

Pagrindinėje kurorto arterijoje, Basanavičiaus gatvėje, greta legendinio tilto išdygusi daugiau nei toną sverianti trijų metrų aukščio širdies skulptūra iš ledo pritraukė minias lankytojų. Vieni prie jos fotografavosi, kiti bandė atsigaivinti nuo karščių ir paliesti įspūdingame lede užšaldytas lietuviškas vaistažoles, treti domėjosi naudingų augalų mišiniais, kurie stiprina širdį ir padeda išsaugoti gerą savijautą.

Virš tonos sverianti širdies skulptūra iš ledo Palangos poilsiautojams priminė saugoti širdį

Tūkstantį su puse kilogramų sveriančioje ledo širdyje užšaldyta daugiau nei 20 rūšių Lietuvoje augančių naudingų sveikatai augalų. Pagrindinės jų yra gudobelė valerijonas, sukatžolė. Ledinę gintaro širdį puošė šermukšniai, erškėtrožės, šeivamedis, apinys, šlamutis, asiūkliai, jonažolė, bitkrėslė, ežiuolė, raudonėlis, kietis, melisa, šalavijas, čiobreliai ir kiti vaistiniai augalai.

Pasak žolininkų ir fitoterapeutų, širdžiai ypatingai naudingi šimtmečius skaičiuojantys vaistažolių mišiniai, kurie gali būti alternatyva cheminiams vaistams ir puikus pasirinkimas ieškantiems natūralių gydymo priemonių.

Projekto iniciatoriai - tradicijas ir inovacijas puoselėjanti įmonė UAB „Valentis“, džiaugiasi, kad visuomenė vis dažniau renkasi natūralias sveikatinimosi priemones, o tokie pozityvūs socialiniai projektai sulaukia vis daugiau dėmesio.

Virš tonos sverianti širdies skulptūra iš ledo Palangos poilsiautojams priminė saugoti širdį

„Gyvenimas tirpsta kaip ledas, tad mokėkime juo džiaugtis ir pastebėkime jo grožį. Baltijos jūros skalaujama Lietuva ne tik gintarų, bet ir nuostabios gamtos kraštas. Sustokime ir pasisemkime įkvėpimo sielai ir jėgų širdžiai iš lietuviškųjų vaistažolių, - sako projekto veidas Nomeda Marčėnaitė

Įspūdinga Žolinių širdis iš ledo ir Nomedos Marčėnaitės pieštų vaistažolių paroda Jūratės ir Kąstyčio aikštę Palangoje puošė ir lankytojus džiugins iki pat vidurnakčio.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos