Šeštadienį Juodkrantėje susirinks per 130 savanorių, kurie su šaknimis raus plačiausiai suvešėjusius šluotinius sausakrūmius (zuikiakrūmius) iš ypatingą vertę turinčio Naglių gamtinio rezervato.

„Siekiame apsaugoti biologinę įvairovę, puoselėjame Kuršių nerijos smėlynams būdingas rūšis, tačiau susiduriame su visokiausiais iššūkiais. XX amžiaus pradžioje Kuršių nerijoje buvo daromi eksperimentai ieškant būdų sutvirtinti kopas – sodinami augalai, atvežti iš kitų vietų. Kai kurie prigijo, kai kurie – ne.

Dabar klimatas keičiasi, šyla, ir per pastaruosius 10-15 metų atvežtiniai augalai pradėjo agresyviai plisti bei masiškai užgožia vietinius augalus. Tai tapo tikru iššūkiu – kaip sutramdyti invazinius augalus ir išaugoti vietines rūšis“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

Pasak vadovės, teigiamas rezultatas turi pasimatyti iš karto po šio savaitgalio didžiosios talkos, kurią suorganizavo labdaros ir paramos klubai LIONS iš visos Lietuvos.

„Manome, kad vaizdas Naglio gamtiniame rezervate pasikeis iš karto, jau šį savaitgalį, pabaigus darbus. Akivaizdžiai sumažės šluotinio sausakrūmio užkariauti plotai. Tai darysime pačiu laiku, nes krūmai netrukus nužydės ir nespės išbarstyti naujų sėklų, tad rezultatas bus ilgalaikis“, – teigiamą pokytį planuoja A. Feser.

Kaip tik šiuo metu Kuršių nerijos pakelėse galima matyti žydinčius zuikiakrūmius. „Šiems invaziniams augalams pašalinti reikia daugybės rankų. Jokia technika negali jų išrauti. Todėl ir kviečiame talkininkus, savanorius ir vietinius žmones“, – pasakoja A. Feser.

Po tvarkymosi talkos dalyviai kviečiami į maudynes.

„Organizuodami miško maudynes su profesionale gide Mila Monk kviečiame visus talkos dalyvius maksimaliai, visomis savo juslėmis pasinerti į miško atmosferą. Šią praktiką išplėtojo japonų mokslininkai per daugiau nei 30 metų vykdytus tyrimus, kurie išgrynino miško naudą žmogaus sveikatai“, – pasakoja miško maudynių iniciatorė Karolina Čiplytė.

Po talkos taip pat organizuojamas pasivaikščiojimas gamtiniu taku, Juodkrantės miškų promenadomis su Kuršių nerijos nacionalinio parko vadove Aušra Feser, kuri pasakos apie kurorto istoriją.

Šis aplinkosaugos šeštadienis praturtina Neringos, kaip 2021 metų Lietuvos kultūros sostinės, renginių sąrašą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos