Tarp Juodkrantės ir Preilos esančios Mirusios kopos priklauso ypatingą vertę turinčiam Naglių gamtiniam rezervatui, kur ką tik jauniklius išperėjo jūriniai ereliai ir kiti reti paukščiai. Talkininkai taip pat darbavosi aplink Juodkrantėje esančią Gintaro įlanką, kur naikino kitą suvešėjusį invazinį augalą – bitines ir smulkiažiedes spriges, bei surinko kelias priekabas statybinių atliekų.

„Šį savaitgalį didžiulę talką organizavę LIONS klubai iš visos Lietuvos su šaknimis išrovė tiek invazinių augalų, kiek mūsų darbuotojai būtų pašalinę per mėnesį. Šis darbas itin svarbus siekiant palaikyti Kuršių nerijos biologinę įvairovę, nes šylant klimatui invaziniai augalai ėmė itin agresyviai plisti ir užgožti vietines augalų rūšis. Tai didelė pagalba norint išsaugoti Kuršių nerijos unikalumą ateities kartoms, nes jeigu viskas užžels invaziniais augalais – šis gamtos kampelis nebeteks savo vertės“, – pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcijos vadovė Aušra Feser.

Pasak KNNP biologinės įvairovės skyriaus vedėjos Dalios Juškevičienės, didžiulius kiekius invazinių augalų talkininkai pašalino pačiu laiku, nes jie kaip tik dabar žydi ir nespės suformuoti savo sėklų „banko“ ir pasisėti bei pasklisti plačiau. Masinė talka vyko vos už poros kilometrų nuo Mirusių kopų pažintinio tako. Tai – saugoma teritorija, todėl jokia technika invazinių augalų rauti neišeina, tik žmonių rankomis.

„Jeigu didžiuojamės, kad Lietuvoje yra toks unikalus kampelis, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, norime ir juo rūpintis, o ne tik puikuotis juo kaip gražiu atviruku. Nors svilino 30 laipsnių karštis, daugiau kaip 200 rankų darbavosi sparčiai ir draugiškai. Vieni kasė, kiti įsitvėrę rovė sausakrūmius“, – sako talką suorganizavusios didžiausios pasaulyje klubinės humanitarinės pagalbos organizacijos LIONS gubernatorė Lietuvoje Daiva Grikšienė.

Po talkos, šeštadienio vakarą, Naglių rezervatą tvarkiusieji savanoriai dalyvavo miško maudynėse Juodkrantės sengirėje. Tai – japonų mokslininkų sukurta praktika, leidžianti visomis juslėmis pajausti maksimalią miško naudą žmogaus sveikatai.

Ši masinė talka praturtino Neringos, kaip 2021 metų Lietuvos kultūros sostinės, renginių sąrašą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos