Daugiausiai svečių laukiama šeštadienį, kuomet „Palangos stintos" organizatoriai pasiūlys daugiausiai atrakcijų pramogautojams, o geriausi virtuvės šefai - turtingiausią valgiaraštį, sudarytą iš žuvies patiekalų.

Prekybininkai centrinėje kurorto dalyje jau penktadienį įsirengė palapines bei išsidėliojo prekes, amatininkai jau eksponuoja savo įrangą bei dirbinius, o iš kavinių bei restoranų ir prie jų įrengtų rūkyklų jau pasklido stintų bei rūkomos žuvies kvapas.

Visą savaitgalį tautodailininkai bei geriausi kulinarinio paveldo meistrai siūlys savo gaminius. Pasirinkti yra iš ko: siūloma ir rankų darbo dirbinių, drabužių, pintinių, medinių žaislų, rankinių, vilnonių kojinių, rankų darbo muilų ir kt. Vilios ir skanaus kaimiško maisto kvapai - šventės svečiams siūloma įsigyti rūkytų mėsos gaminių, giros, naminės duonos, įvairiausių skanumynų, prieskonių, arbatų ir, be abejonės, įvairiais būdais ruoštos žuvies.

Šeštadienį šventė prasidės ant jūros tilto, kuomet azartiškiausi žvejai, susivieniję į komandas, nuo ankstyvo ryto užmes meškeres bei bandys savo sėkmę Stintų meškeriojimo varžybose.

Vidurdienį Jūratės ir Kastyčio skvere bus paskelbtas šventės „Palangos stinta" atidarymas, ir linksmybės įsibėgės. Kurorte skambės muzika, pramogauti kvies Amatų, Žemaitiško kastinio, Rusnės, Vaikų ir kiti kiemai, vyks žvejiškos atrakcijos, be kurių jau daugelį metų nebeįsivaizduojama ši šventė - inkaro laikymo, stintų valgymo ir kitos varžytuvės.

Jūratės ir Kastyčio skvere susirungs geriausi žuvies grilio meistrai - vyks Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, o drąsieji „ruoniai" panirs į Baltijos bangas.

Kaip ir kasmet šventėje „Palangos stinta" skambės smagi muzika. Šeštadienį į koncertą „Nei žvyno, nei uodegos" pakvies Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai", šokių grupė „Banguolis", folkloro ansamblis „Mėguva", Kristupas Kerulis ir kiti.

Pasak Stintų šventės organizatoriaus, Stintų ordino kanclerio Nerijaus N. Stasiulio, oras šį savaitgalį kurorte - lyg užsakytas. Pakankamai šilta, pučia nestiprus vėjelis, šventei toks oras - pats tinkamiausias.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos