Prie kiekvienos stotelės vienu metu galės būti įkraunama po 2 elektromobilius. Kiekvienos įkrovimo jungties galia – iki 50 kW (stotelės – iki 100 kW). Prie kiekvienos įkrovimo stotelės bus įrengta ir atitinkamai pažymėta po 2 vietas įkraunamiems elektromobiliams ir dar po 2 rezervines vietas elektromobiliams, kurie lauks eilės prisijungti prie stotelės, rašoma savivaldybės pranešime.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis tikisi, kad naujosios įkrovimo stotelės paskatins žmones rinktis elektromobilius:

„Elektromobilių greitojo įkrovimo stotelių vietos parinktos taip, kad jos būtų netoli nuo miesto centro, o palikę įkrauti elektromobilį gyventojai ir miesto svečiai galėtų sutvarkyti savo asmeninius ar tarnybinius reikalus. Ateityje tikimės dar labiau išplėsti įkrovimo stotelių tinklą Marijampolės savivaldybėje ir taip prisidėti prie nacionalinės politikos įgyvendinimo, kuri gyventojus skatina įsigyti aplinkai draugiškus automobilius. Taip pat svarbu, kad pagal finansavimo sutartį 5 metus elektromobilius šiose stotelėse krausime nemokamai – Marijampolės savivaldybė padengs suvartotos energijos ir visas stotelių eksploatacijos išlaidas“.

Greitojo įkrovimo stotelių statyba sparčiai juda į priekį, numatytose vietose jau sumontuota įkrovimo stotelių įranga netrukus sulauks stoginių, o iki metų pabaigos elektros skirstymo operatorius ESO įrengs elektros skaitiklius.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų ir Marijampolės savivaldybės lėšų, bendra projekto vertė – 85 423,48 Eur, iš kurių 19 223,48 Eur – Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos