aA
Kai karantinas sujaukė visuomeninių klubų tradicijas labdarai skirtas lėšas rinkti per renginius Vilkaviškio nevyriausybinio sektoriaus lyderiai rado įdomią išeitį.
Žilvinas Gelgota: Vilkaviškyje pastatytas skaitytuvas lėšoms rinkti
Žilvinas Gelgota: Vilkaviškyje pastatytas skaitytuvas lėšoms rinkti
© Vilkaviškio „Lions“ klubo nuotr.

Ankstesniais metais, prieš J. Basanavičiaus aikštėje įžiebiant miesto eglę, jie atvažiuodavo čia su pyragais ir kviesdavo miestiečius aukoti.

„Karantinas privertė visuomeninius klubus pasukti galvą ir kūrybingai rinkti aukas. Todėl eglučių parke, netoli pašto, pastatėme savo kalėdinę eglutę, o šalia – banko kortelių skaitytuvą, kuriame bekontakte mokėjimo kortele galima paaukoti 5 eurus“, – pasakoja Vilkaviškio „Lions“ klubo prezidentas Saulytis Kurtinaitis. Per pirmas kelias dienas Vilkaviškio gyventojai jau paaukojo 1660 eurų.

Šiemet vilkaviškiečiai kviečiami aukoti ir paremti 17-metį jaunuolį, sergantį reta liga – oligodontija. Kai jam vaikystėje iškrito pieniniai dantys, nuolatiniai nebeišdygo, nes žandikaulyje nėra jų užuomazgų. Vaikinui reikalingi ne tik dantys, bet ir žandikaulio operacija, – tai kainuoja maždaug 23 tūkst. eurų.

Tai – vienas naujausių pavyzdžių, kaip įvairiausiais būdais vilkaviškio visuomenininkai ieško būdų rinkti lėšas labdaringai veiklais.

Klubo įkūrėjas Žilvinas Gelgota pasakoja, kad visuomenininkams visais laikais reikėjo pasukti galvą, kaip pritraukti lėšų, kurių pagalba padėtų vietos bendruomenei. Jis juokauja, kad „sėkmės istorija“ iš tikrųjų reiškia „darbo istoriją“ ir dalinasi patirtimi, kokį kelią nuėjo ir kokios patirties sukaupė Vilkaviškyje, ieškodami alternatyvių finansavimo šaltinių.

Apmoko savanorius Vilkaviškyje

Šiuo metu Vilkaviškio „Lions“ klubas vykdo didžiausią savo projektą – „Savanoriauk, atjausk ir padėk“, finansuojamą iš Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės strategijos lėšų.

„Šiuo projektu skatiname savanorystę Vilkaviškio rajone, tačiau ne jaunimo, o vyresnių žmonių tarpe. Norime įtraukti daugiau žmonių. O juos įtraukus ir apmokius, kitas mūsų tikslas – savanorystės pagalba teikti socialinę pagalbą namuose socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms, pagrinde senyvo amžiaus, neįgaliųjų, gyvenančių skurde Vilkaviškio gyventojų“, – pasakoja Ž. Gelgota.

Šio projekto metu Vilkaviškyje bus apmokyti ir parengti 33 savanoriai teikti pagalbą namuose, o savanoriška pagalba namuose bus teikiama mažiausiai 118 asmenų.
„Dabar vykdome savanorišką veiklą tik Vilkaviškio miesto teritorijoje, bet norime plėstis į aplinkines teritorijas“, – apie perspektyvas kalba Ž. Gelgota.

Tapo oficialia savanorius priimančia organizacija

Neseniai Vilkaviškio „Lions“ klubas oficialiai tapo savanorius priimančia organizacija. Tai irgi stipriai prisideda prie vizijos stiprinti nevyriausybinį sektorių rajone.

„Jaunuoliai, savanoriaujantys mūsų tipo organizacijose, gali gauti 0,5 balo prie stojamųjų egzaminų. Parengėme paraišką Jaunimo reikalų departamentui, kad norime tapti tokia organizacija – aišku, reikia apsiginti, ką savanoriai veiks pas mus. Vilkaviškyje – dėkinga situacija, kad turime jau daug apmokytų savanorių ir nauji savanoriai gali eiti darbuotis su jais“, – pasakoja Ž. Gelgota.

Savivaldybės turi NVO finansavimo programas

2021 metais Ž. Gelgota pataria visiems visuomeniniams klubams pasidomėti Islandijos-Lichtenšteino-Norvegijos finansavimo programa Lietuvai, kur ypač akcentuojamos socialinių ir aplinkosauga problemų sprendimo iniciatyvos.

Projektų rengimo srityje 15 metų patirtį turintis Ž. Gelgota pataria išnaudoti ir visų savivaldybių turimas nevyriausybinių organizacijų finansavimo programas.

„Vilkaviškyje iš šios programos pernai gavome 700 eurų paramą ir J. Basanavičiaus aikštėje pastatėme Gerumo suolelį. Dažnai kiti visuomeniniai klubai tokioms idėjoms „susimeta“ pinigų, tačiau tikrai verta labiau bendradarbiauti su savivaldybėmis ir pasitelkti jų siūlomą paramą NVO“, – dalinasi Ž. Gelgota.

Šiais metais Vilkaviškio „Lions“ klubas sudalyvavo savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programoje.

„Manome, kad labai svarbu nuo mažens vaikus edukuoti apie burnos higienos svarbą, todėl šiemet kreipėmės į savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programą 500 eurų paramos ir rengėme akciją „Balti dantys – žavi šypsena“. Mūsų klubo narė, burnos higienistė Simona vykdė praktinius asmens burnos higienos mokymus vaikams, lankantiems vaiko dienos centrus“, – pasakojo Ž. Gelgota.

Ėmėsi lyderystės NVO sektoriuje

Vilkaviškio „Lions“ klubas lyderystės savo mieste ėmėsi prieš daugelį metų ir pirmą stambų projektą įgyvendino prieš 8 metus.

„Norėjosi, kad mūsų visuomeniniai klubai taptų lyderiais savo mieste, regione. Todėl ėmėmės lyderystės nevyriausybinių organizacijų sektoriuje ir jau tada kalbėjome apie tai, apie ką dabar pradeda kalbėti visa Lietuva – apie socialinį verslą“, – sako Ž. Gelgota.

Po šios iniciatyvos Vilkaviškio rajone iki šiol puikiai veikia bendruomeniniai–socialiniai verslai: Karalkrėslio kaime įsikūrusi „Karalkrėslio kepyklėlė“ ir Virbalio bendruomenės plėtojamas „Senųjų amatų centras“.

Skatina išnaudoti karantiną alternatyvių šaltinių paieškai

Pašnekovas pataria visoms visuomeninėms organizacijoms sekti socialinio verslo gaires ir dabar ruošiamą socialinio verslo įstatymą, kadangi toks verslas pilnai atitinka visuomeninių klubų idėją ir veiklos sritis.

Jis tikina, kad būtent šis pandemijos metas yra geras laikas visuomeniniams klubams išeiti iš savo komforto zonos, kai buvo įprasta rinkti lėšas anksčiau populiariais būdais – per labdaros renginius, o labiau išnaudoti kiekvieno organizacijos nario potencialą ir alternatyvių visuomeninės veiklos finansavimo šaltinių įvairovę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
4.7857

„Bolt“ paspirtukai žengia į Mažeikius bei Marijampolę, plečiasi ir „Bolt Food“ paslauga (6)

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma „ Bolt “ toliau plečia savo paslaugas...

Lankytojams atsivers Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsys (1)

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje vyksta intensyvūs remonto ir paveldo...

Kalvarijos vasarinė sinagoga apsaugota nuo sunykimo (7)

Siekiant apsaugoti žymaus Kalvarijos sinagogų komplekso vasarinę sinagogą nuo neigiamų atmosferos...

Vilkaviškyje – vandalų išpuolis: nukentėjo ir suolelis, ir tiltelis (15)

Vandalai šį kartą „pasidarbavo“ pėsčiųjų take Vilkaviškyje. Jiems kažkuo neįtiko...

Sūduva prieš 500 metų: tarp Nemuno ir prūsų plytinčių girių aidai bei pirmieji jų gyventojai (29)

Bevartant senųjų knygų puslapius radau 1932 m. publikaciją. Senojo kunigo, profesoriaus,...

Top naujienos

Pusėje Lietuvos eksponentinis atvejų augimas: ypač nerimą kelią trys plitimo vietos (137)

Darbovietės, namai ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos – tai yra trys vietos, kurios šiuo metu...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Didžiausias Klaipėdos regiono darbdavys Stončius – apie vilkiko vairuotojo patirtį, brolius versle ir norvegiškąjį detektyvą

Buvo metas, kai pievoje su dalgiais išsirikiuodavo šešetas šeimos vyrų. Priekyje – gerokai per...

Po šiltų dienų orai keisis kardinaliai: sugrįš šlapdriba, naktimis – neigiama temperatūra (1)

Artimiausią parą į Lietuvą vėl plūstelės vėsūs orai . Antradienį jau galime sulaukti...

Baisaus skausmo priežastį Laima sužinojo tik po pusės metų: įspėja dėl šių simptomų (1)

Kokia mažytė bebūtų erkė, jos platinamų ligų pasekmės – didelės ir skaudžios. Tuo...

Transliacija / Iš esmės. Šimonytės Vyriausybė – viruso spąstuose: išplauks ar nuskęs? (25)

Ingridos Šimonytės Vyriausybė atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. Augant susirgimų skaičiui,...

Papasakojo, kaip patiems namuose pasigaminti varškės sūrį: prireiks tik dviejų ingredientų, o rezultatas – stulbinantis (7)

Varškė – daug baltymų turintis rūgštus pieno produktas, gaminamas iš rūgusio pieno,...

Parduotuvių įėjimai iš lauko patinka ne visiems: gyventojai skundžiasi triukšmu (43)

Parduotuvės, negalėdamos veikti prekybos centruose ir ieškodamos išeičių dirbti, atvėrė duris...

Itin šiltą savaitgalį lietuviai užplūdo parkus – tiek veiksmo jau seniai nebuvo (54)

Karantino it nebuvę. Sulaukus beveik vasariškos šilumos žmonės nugulė ežerų pakrantes,...

Įvertino sporto klubo reklamą su Petru Gražuliu: kaip bebūtų šlykštu, mes apie tai kalbėsime (270)

Sporto klubas „Kangoo Club“ pirmadienį išplatino vaizdo klipą, kuriame pagal vulgarią dainą...

Bankrutuojanti „Baltic TS Group“ atleidžia visus darbuotojus (28)

Bankrutuojanti metalo konstrukcijų ir jų dalių gamybos bendrovė „ Baltic TS Group“ atleidžia...