aA
Parko gatvės gyventojai jau seniai šaukiasi pagalbos, nes jų gyvenimą apkartino Klaipėdos poilsio parko lankytojų statomi automobiliai. Pagaliau praėjusią savaitę toje gatvėje apsilankė įvairių Savivaldybės skyrių atstovai, kurie pažadėjo padėti.
Vairuotojas stresą keliančioje situacijoje.
Vairuotojas stresą keliančioje situacijoje.
© Shutterstock

Gyventojai bando atkreipti dėmesį, kad dėl to, jog prie Poilsio parko nebuvo įrengta automobilių statymo aikštelė, jo lankytojai stato automobilius kur pakliuvo - ir gyventojų kiemuose, ant žolynų, į krūmelius, į parką sustumia automobilius. Apsisukdamos mašinos ne kartą yra išvertusios žmonių tvoras. Kai kurie vairuotojai laksto dideliu greičiu, nors yra pažymėta kiemo zona ir čia galima važiuoti ne greičiau kaip 20 km per valandą, niekas į tai nereaguoja.

Automobiliais būna užstatyta visa gatvė, gyventojai negali privažiuoti prie savo namų ar išvažiuoti iš savo kiemų. Į kvartalą veda tik vienas įvažiavimo kelias. Jeigu nutiktų bėda, negalėtų privažiuoti nei greitoji, nei ugniagesių automobilis.

„Negalima leisti parkuotis gatvėje, jeigu joje negali prasilenkti du automobiliai, saugumo sumetimais. Padaryta mieste lankoma vieta, viskas gerai, bet reikėjo pagalvoti ir apie automobilių statymą. Dabar parkavimosi vietos yra gyvenamojoje zonoje, todėl gyventojai patiria diskomfortą. Problema nesprendžiama jau daug metų, nuo to momento, kai įsikūrė parkas ir ji tik aštrėja, nes atsirado daugiau automobilių. Kiek jau raštų yra prirašyta...“, - guodėsi Bomelio Vitės seniūnaitis Tomas Meškinis.

Pasak jo, kadangi niekur nėra bordiūrų, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai traktuoja, kad esantys ženklai yra negaliojantys, todėl jie negali bausti ne vietoje automobilius pasistačiusių žmonių. Policininkai mano taip pat. parko lankytojai nežino, kur galima statyti automobilius, kur ne. Pasak seniūnaičio, karaliauja netvarka. Visa gatvė nesutvarkyta: šaligatviai išgriuvę, plytelės gal 40 metų senumo, sutrupėjusios. Parko prieigos nesutvarkytos.

Peržiūrės ženklus

„Automobiliai ten statomi netvarkingai. Peržiūrėsime esančius ženklus. Ten leidžiama dvi valandas stovėti nemokamai, reikia patikrinti, ar laikomasi taisyklių. Kad ir kaip būtų, parko lankytojai irgi turi kažkur statytis mašinas. Manau, į Saugumo komisiją pasikviesime seniūnaitį ir viską dar kartą apsvarstysime. Išklausėme bendruomenės žmonių nuogąstavimus, žiūrėsime, ką galime pakoreguoti eismo organizavimo ženklais. Dar viena mintis būtų įvesti rinkliavą. Kai pajūryje ir senamiestyje buvo galima statyti automobilius nemokamai, irgi buvo chaosas“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus.

Įtrauks į veiklos planus

„Mieste yra tūkstančiai kvadratinių metrų šaligatvių, kuriuos reikėtų keisti, tačiau neturime finansinių galimybių tai padaryti vienu metu. Ta šaligatvio atkarpa palei pat parką, kuri labai lankoma, iš tikrųjų yra palikta netvarkyta. Pažadėjau gyventojams, kad ją įtrauksime į savo veiklos planus ir bandysime tvarkyti kitais metais. Nemanau, kad ten užtektų tiesiog pakeisti šaligatvio dangą. Kitapus parko yra individualūs namai, kai kur iš viso šaligatvio nėra, palikta žalia veja.

Tą gatvę įtrauksime į veiklos planus, pasirengsime aprašą ir sutvarkysime. Man tik keista, kad parko lankytojai stato automobilius ten, o ne puikiausioje aikštelėje prie „Studlendo“, - aiškino Savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Ji sako suprantanti, kad žmonės nori, jog pirmiausia būtų tvarkoma prie jų namų. Daugiabučių namų kiemuose parkavimo, šaligatvių tvarkymo darbų mums reikia padaryti už maždaug 7 milijonus eurų. Gal net 50 metų į tuos kiemus niekas nelindo ir netvarkė. „Kiekvienais metais mes jau tikrai daug padarome darbų, už 1,2-1,4 mln. eurų skaičiuojant ir apšvietimą, ir šaligatvių sutvarkymą ir parkavimo vietų įrengimą. Viskas daroma po truputį. Dabar mus atakuoja Baltijos pr. gyventojai, nes pamatė vienoje vietoje sutvarkytą gabaliuką, nori kad ir pas juos būtų tvarkoma. Mes įgyvendiname projektus. Kitais metais esame nusimatę ir Baltijos pr. Mes viską darome gabaliukais. Ko gero, būtų paprasčiau sutvarkyti vieną visą kvartalą, bet tada kai kurie gyventojai turėtų jau nebepraeinamus šaligatvius. Todėl pirmiausia imame tuos, kurių būklė labai prasta, kurių projektai parengti“, - sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
2.1429

Ruošiamasi griauti Salantų užtvanką (66)

Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos...

Klaipėdos senamiestyje atsiras naujų vietų automobilių statymui (4)

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Vilniaus dailės...

Klaipėdoje iškils dar viena „Maxima“ parduotuvė (10)

Nauja parduotuvė turėtų artimiausiu metu iškilti sklype, esančiame adresu Laukininkų g....

Netikėta iniciatyva Rusnėje: nori paplūdimio ant Kuršių marių pakrantės (25)

Sausio 4 dieną Šilutės savivaldybėje įregistruotas bendruomenės „ Rusnės sala “ prašymas,...

Knygų namelis kretingiškius pasitinka užrakintas: spaudą palieka tiesiog ant suolo šalia jo

Per pandemiją užrakintas Topolių mikrorajone įrengtas knygų namelis. Tačiau knygomis įpratę...

Top naujienos

Po stingdančio šalčio – radikalios permainos: pataria būti atsargiems ir laukti kitos savaitės

Į Lietuvą plūstelėjo šiltesni orai ir bent jau Vilniuje ketvirtadienį buvo galima džiaugtis...

Vilnietė nusvilo nuo sukčių, bet jaučiasi apgauta banko: pinigus iškart blokavo, bet jų nebeatgaus (68)

Vilnietė Rūta atsidūrė apgaulės pinklėse – skelbimų portale norėjusi įsigyti daiktą...

Ekspertas perspėja: žinių dėl veiklos atnaujinimo ir ugdymo įstaigos, ir verslas sulauks palaipsniui (94)

Gyventojams laukiant karantino ribojimų atlaisvinimo, žinių apie tolimesnę veiklą ypatingai...

Nusipirko telefono bateriją, o gavo tikrą „bombą“: po gaisro kėdainietis nori įspėti kiekvieną (23)

Nuo kraunamo telefono akumuliatoriaus sprogimo nukentėjęs kėdainietis Bronislavas įsitikinęs, jog...

Pakruojo ligoninė dėl pandemijos susidūrė su netikėta problema: prašo verslo pagalbos (4)

Pakruojo ligoninė dėl sumažėjusio pacientų ir lankytojų srauto susidūrė su gana netikėta...

Trumpo mitas pradeda griūti: apkalta tampa visiškai reali (210)

Trečiadieni Jungtinių Valstijos prezidentu inauguruotas Joe Bidenas žadėjo būti visų...

NT brokeris išvardijo, jo manymu, perspektyviausių Vilniaus rajonų TOP 3 (11)

Praėję metai NT rinkai žadėjo nemažai iššūkių, tačiau daugelis pesimistinių pavasario...

Thunberg atsisveikinimas su Trumpu: linki „seneliukui“ nuostabios ateities (88)

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg trečiadienį vėl pakurstė savo nesantaiką su...

Vos prieš 2 savaites dukros susilaukusi Karolina Meschino pasidalino, kaip dabar atrodo jos figūra: neįtikėtina, ką gali moters kūnas (82)

Bene populiariausia socialinių tinklų garsenybė Lietuvoje Karolina Meschino pastaruoju metu visą...

Vaikų miegas be telefonų ir jau nuo 19 val. – misija įmanoma

Ilgą laiką buvo galvojama, kad kuo mažiau miegi, tuo sėkmingesnis esi. Šiandien šis įvaizdis...