aA
Jau po savaitės – kitą šeštadienį, gegužės 18 d., Klaipėda pakvies į jūriškiausią pavasario renginį – mažąja Jūros švente tituluojamą Klaipėdos laivų paradą. Dešimtąjį kartą vyksiančio Laivų parado programoje – daugybė spalvingų renginių, kuriuos vainikuos abejingų nepaliekantis naktinis pasipuošusių laivų paradas ir renginio mecenato – Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos – dovanojami įspūdingi fejerverkai.
© D.Grikštaitės nuotr.

Prieš dešimt metų gimusi ši jūrinio miesto įvaizdį atspindinti šventė, skelbianti vasaros laivybos sezono pradžią, užaugo iki renginio, priviliojančio tūkstančius žiūrovų iš visos Lietuvos. Ir šiemet visą Laivų parado dieną mieste vyks daugybė renginių, o vakare klaipėdiečiai ir miesto svečiai tradiciškai kviečiami į Kruizinių laivų terminalą – stebėti įspūdingiausios renginio dalies.

Šiandien burlaivio „Meridianas“ denyje vykusioje spaudos konferencijoje VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys, dėkodamas bendraminčiams už dešimtmetį trunkančią draugystę, kvietė laivų ir laivelių savininkus aktyviai dalyvauti jubiliejiniame laivų parade ir drauge kurti šventę, kokios neturi joks kitas Lietuvos miestas.

Bus galima apsilankyti laivų deniuose

Ankstų šeštadienio rytą Laivų parado šventės renginius iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija Kruizinių laivų terminale pradės Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai. Šventišku rūbu pasipuoš laivus pasitinkanti ir išlydinti skulptūra „Vaikystės svajonė“. Suplazdėjus vėliavai startuos „Gero vėjo“ regata, o 12 val. iš piliavietės į dangų pakils spalvingas 80 kv. metrų „Laimės aitvaras“. Tai – specialių poreikių vaikų tapybos kūrinys, perkeltas ant audinio ir keliaujantis per Lietuvos miestus, kaip tolerancijos ir pagarbos vienas kitam socialinis projektas.

Vidurdienį denius lankytojams atvers Klaipėdos valstybinio jūrų uosto specialios paskirties laivai „Naras“ ir „Lotas“. Kruizinių laivų terminalo aikštėję įsikūrę kariškiai kvies išbandyti taiklumą tire.

Atvykusieji į senamiestį iškart pateks į šventės zoną. Čia jau nuo ryto šurmuliuos prekybininkų mugė, upėje rungtyniaus jaunieji kanojininkai ir baidarininkai, pakilią nuotaiką nuo vidurdienio kurs visoje Lietuvoje tądien vyksiančios „Gatvės muzikos dienos“ dalyviai.

Vidurdienį savo denius lankytojams atvers uosto tarnybų laivai, kurie švartuosis upės krantinėse tarp Pilies ir Biržos tiltų. Lankytojai galės apžiūrėti naujausią policijos katerį „Vytis“, Aplinkos apsaugos mokslinių tyrimų laivą „Vėjūnas“ bei Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės laivą.

Tradiciškai be dėmesio neliks ir mažiausieji šventės dalyviai. Juos kvies Karlskronos aikštėje įsikūręs „Burinuko uostas“, kur veiks dangaus laivų – aitvarų kūrybinės dirbtuvės, Laivininkų mokyklos auklėtiniai mokins jūrinių mazgų rišimo gudrybių, o „Linksmojo lagamino“ animatoriai tapys vaikams ant veidukų, darys šukuosenas, puoš apyrankėmis, lankstys balionus.

Šalia bus galima stebėti Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės tarnybinių šunų pasirodymus.

Svečiuosis „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai

14 val. lankytojus į susitikimą pakvies Karlskronos aikštėje įsikūrę LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai.

Susitikimo metu bus proga iš pačių ekspedicijos dalyvių išgirsti įdomiausius kelionių įspūdžius, sužinoti, kokia kelionė laukia šiais metais. Šalia įsikurs leidyklos „Terra Publica“ palapinė, kurioje bus galima įsigyti pagal projektą parengtą knygų seriją, rinkti ekspedicijos dalyvių autografus. Susitikime dalyvaus laivo statytojas ir kapitonas Simas Knapkis su sūnumi Uosiu, muzikos grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, istorikas, ekspedicijų laivo kapitonas Romaldas Adomavičius, ekspedicijų nariai Monika Dobrovolskytė, Ingrida Meškinytė, Vykintas Laukevičius. Aikštės krantinėje prišvartuotas ekspedicijos istorinis laivas „Vytautas Didysis“ pakvies lankytojus ant denio, o vakare šis laivas ir šaunioji jo įgula taps Laivų parado kolonos vedle Kuršių mariose.

Įspūdingiausia šventės dalis – sutemų gaubiamose Kuršių mariose

Po spalvingo muzikos dienos atidarymo 12 val. Karlskronos aikštėje, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai pakels miesto simbolio – burlaivio „Meridianas“ bures. Danės upe atplauks baidarių, vikingų valčių paradas, kurį ties Biržos tiltu pasitiks ugniagesių vandens užsklanda. Ugniagesiai pasakos lankytojams apie savo profesiją, kvies išbandyti demonstracinį „Dūmų“ konteinerį. Tuoj po parado upėje „užvirs“ varžytuvės tarp pasieniečių, policijos, ugniagesių, dragūnų bataliono savanorių bei Laivininkų mokyklos moksleivių komandų.

Jau įprastu laiku Smiltynėje prie „Albatroso“ skulptūros vyks tradiciniai „Albatroso“ apdovanojimai ir būsimųjų jūrininkų priesaika jūrai.

Visą dieną į nemokamus renginius kvies ir tarptautinės akcijos „Muziejų naktis“ dalyviai.

Naktinis laivų paradas – sutemų gaubiamose Kuršių mariose

Renginio pramogos dieną koncentruosis Danės upės krantinėse ir pačioje upėje, o vakarop persikels į Kruzinių laivų terminalą. Renginio kulminacija – vėlų vakarą Kuršių mariose rengiamas naktinis, šviečiančiomis dekoracijomis pasipuošusių, gerą nuotaiką skleidžiančių laivų paradas, kuriame kasmet dalyvauja kelios dešimtys laivų ir laivelių. Kruizinių laivų terminalo krantinėse susirinkusius žmones sveikins didingi keltai, žvilgsnius prikaustantis naujas jūrinių vilkikų šokis ir, žinoma, įspūdingi Laivų parado fejerverkai. Veiksmą marių akvatorijoje bus galima stebėti nuo Kruizinių laivų terminalo krantinių ar per didžiulį lauko ekraną terminale.

„Klaipėdos laivų paradas, dalyvaujant visoms turinčioms teisę plaukti plaukiojimo priemonėms, yra labai gražus jūrinės valstybės šypsnys Klaipėdai ir Lietuvai“, – sveikindamas artėjančio jubiliejinio Klaipėdos laivų parado proga sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Jis ragino visus aktyviai dalyvauti miesto šventėje ir nepamiršti apie saugumą.

Rinks gražiausiai apšviestus laivus

Tradiciškai bus išrinkti ir apdovanoti stilingiausiai ir išradingiausiai jubiliejiniam laivų paradui pasipuošę laivai. Jiems atiteks vertingi rėmėjų įsteigti prizai. Pagrindinio prizo steigėjas – viešbutis „Vanagupė“ – ryškiausiam parado laivui dovanos nakvynę dviem asmenims verslo klasės kambaryje, nepamirštamą laiką viešbučio „Golden SPA“ centre ir trijų patiekalų vakarienę restorane.

Prizus ryškiausiems jubiliejinio Laivų prado dalyviams taip pat įsteigė rėmėjai UAB „Šalna“, BMW atstovas Lietuvoje UAB „Krasta Auto“, AB „Vilniaus duona“.

Pretenduoti į nominacijas – jų šiemet bus net 10 – galės tik į paradą iš anksto užsiregistravę laivai. Registracijos formą užpildyti galima internete. Čia, o taip pat Klaipėdos laivų parado „Facebook“ paskyroje, skelbiama ir išsami Klaipėdos laivų parado renginių programa.

Pretendentus į apdovanojimus rinks komisija, bet ne vien ji. Žiūrovai taip pat kviečiami rinkti savo favoritus ir už juos balsuoti Laivų parado „Facebook“ paskyroje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.1818

Bėgikai nuspalvino Klaipėdą

Šiandien, gegužės 25-ąją, Klaipėdoje įvyko spalvingas ir nuotaikingas bėgimas „Nuspalvink...

Šilutės miesto šventės metu – uždarytos gatvės (1)

Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad miesto šventės metu, gegužės 24-25 dienomis,...

Klaipėdoje priėmimas į mokyklas virto chaosu: elektroninė sistema „pašėliojo“ (9)

Klaipėdoje netylant karštoms diskusijoms dėl internetu vykusio priėmimo į mokyklas liapsusų,...

Į Palangą kviečia Gintarinis savaitgalis programa

Gegužės 25 ir 26 dienomis Palanga švęs Gintarinį savaitgalį.

Prie Palangos oro uosto įrengs stebėjimo kameras (5)

Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti...

Top naujienos

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (11)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (76)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (29)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį (79)

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

„Žalgirio“ akiratyje – ryškiausios žvaigždės: kaip Romanovas prašė pasidomėti Bryanto ir Gasolio kaina (6)

Kobe Bryantas , Pau Gasolis , Kevinas Durantas , Dwightas Howardas . Ryškiausios NBA žvaigždės...

Vilniuje mylimajam amžiną meilę prisiekė žinomas modelis Justina Kazlauskytė (10)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė gyvena pakiliausiomis nuotaikomis. Šiandien ji su...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (181)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Šeštasis „Auksinis batelis“ Messi nepradžiugino: negaliu pamiršti to, kas nutiko Liverpulyje

Kylianui Mbappe baigus savo įvarčių medžioklę Prancūzijos „Ligue 1“ čempionate,...

Dešimt faktų, kurie rodo, kad jūsų vaikas – gabus (3)

Daugelis mamų ir tėčių savo atžalą laiko talentinga, tačiau dauguma vaikų – genijai tik savo...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...