Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės, organizacija 2022 m. iniciatyviai veikė ir tebeveikia teikiant visokeriopą pagalbą iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims. Praėjusiais metais Klaipėdoje buvo įkurtas ir 2,5 mėn. veikė Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Organizacija buvo pagrindinis tarpininkas ir informacijos teikėjas tarp savivaldybės, valstybinių institucijų ir ukrainiečių karo pabėgėlių, organizacijos savanoriai konsultavo ir tarpininkavo rengiant būtinus pateikti dokumentus institucijoms.

Pabėgėlių registracijos centre apsilankė 8827 ukrainiečiai, 255 iš jų buvo pasiūlyta trumpalaikio apgyvendinimo galimybė. Raudonojo Kryžiaus organizacijos savanoriai pernai karo pabėgėlius taip pat mokė lietuvių kalbos, ruošė ir dalijo higienos paketus, dalyvavo mokyklinių prekių bei miegmaišių rinkimo akcijose, teikė psichologinę paramą.

Pasak miesto mero, Raudonojo Kryžiaus organizacijos darbuotojai bei savanoriai buvo atviri visiems iššūkiams. Nors apdovanojimas yra už metų darbą, šios organizacijos veikla yra ilgametė, užsitarnavusi gerą vardą.

Pažymima, kad organizacija taip pat aktyviai veikė teikiant pagalbą COVID-19 pandemijos metu, nuolat Klaipėdoje vykdo šešias pagalbos gyventojams teikimo programas: „Šilti apsilankymai“, „Pirmosios pagalbos“ programa, „Stipri šeima“, jaunimo programa, skirta 14–29 metų jaunuoliams, pasirengimo nelaimėms programa, prieglobsčio ir migracijos programa.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos