aA
Įsibėgėję ilgai laukti centrinės Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbai, kuriuos atlieka „Šilutės automobilių keliai“, – ne vieninteliai šiuo metu vykstantys Kretingoje: statybų technika visu tempu ūžia ir Savanorių, ir Teresiečių gatvėse.
Kretingoje – permainos ne tik centrinėje gatvėje: imsis judrios sankryžos, sumažės žvyrkelių
© Kretingos rajono savivaldybė

Eismas bus patogesnis

Nors Vilniaus g. rekonstrukcija, kurios metu bus įrengta nauja kelio danga, 2 žiedinės sankryžos, lietaus nuotekų tinklai, pėsčiųjų ir dviračių takai, stilizuotas apšvietimas, o rekonstruotoje dalyje – mažosios architektūros elementai, pagal sutartį su rangovu turėtų būti baigta rugsėjo viduryje, aiškėja, kad dėl įmonės „Kretingos vandenys“ vandens tiekimo ir nuotekų tinklų remonto šie darbai kelioms savaitėms nusikels.

Ypač reikšmingu objektu, kurio rekonstrukcijos sutarties vertė 587 tūkst. Eur, rajono Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis pavadino rangovo „Hidrostatyba“ tęsiamus pernai pradėtus darbus Teresiečių gatvėje. Čia bus įrengti buitinių ir lietaus nuotekų, vandentiekio tinklai, stačioje nuokalnėje padarytos atraminės sienutės, įrengtas apšvietimas, pakloti šaligatviai.

„Svarbiausia, kad, visiškai sutvarkius Teresiečių gatvę, naudą pajaus viso pietinio miesto kvartalo – Mėguvos, Laisvės, P. Vileišio, Panevėžio, Laukų ir kitų mažesnių gatvelių – gyventojai, išvažiuojant į Klaipėdos ar į Šventosios gatvę arba grįžtant iš Klaipėdos ar Palangos, nusileidus Birutės gatve, jie galės nebesukti pro miesto centrą, o tiesiai išvažiuoti į šį rajoną“, – sakė direktorės pavaduotojas.

Suremontavus Savanorių g. su Žemaitės alėja jungiančią bevardę gatvę, šiuo metu intensyviai tvarkomos prieigos prie Sporto ir sveikatingumo centro: įrengiamos automobilių ir autobusų stovėjimo vietos, klojami šaligatviai, bus apšvietimas, atsiras poilsio zonos, pastatyti suoliukai, stadiono teritorija jau aptverta nauja tvora, suvešės atsodinti medžiai.

Pagal sutartį su rajono Savivaldybe, rangovas bendrovė „Inkomsta“ pernai vasarą pradėtą šį 597,4 tūkst. Eur vertės projektą turėtų užbaigti birželio pirmomis dienomis.

Imsis judriosios sankryžos

Direktorės pavaduotojo teigimu, dar vienas laukiamų darbų – judrios Melioratorių ir Vytauto gatvių sankryžos rekonstrukcija.

„Projektą turime, Automobilių kelių direkcijos pritarimą įrengti žiedinę sankryžą esame gavę, belaukiame įgaliojimo vykdyti viešųjų pirkimų procedūras“, – sakė P. Černeckis. Jo žodžiais, ši sankryža – aktuali Kretingai, nes vairuotojams sudėtinga išvažiuoti ir įvažiuoti.

Iš žvyrkelių asfaltavimo programos lėšų praėjusiais metais pradėti darbai nuo Vytauto gatvės lygiagrečiai su Melioratorių gatve einančioje Rytų gatvėje: įrengtas apšvietimas, padarytas pagrindas asfalto dangai. Pasak P. Černeckio, asfaltuojama bus artimiausiu metu. Rytų gatvės projekto vertė 146,4tūkst. Eur, darbus, kaip ir Vilniaus gatvėje, vykdo ta pati bendrovė „Šilutės automobilių keliai“.

Iš žvyruotų kelių asfaltavimo programos šiemet bus pradėti Žaliosios gatvės Vydmantuose kapitalinio remonto darbai: 860 m ilgio gatvė bus išasfaltuota, bus sutvarkyti kelkraščiai, apšvietimas. Šiuo metu vyksta viešųjų pirkimų procedūros rangovui parinkti.

Geros žinios Padvariams ir Kartenai

Baigiamas ir Sodų gatvės Padvariuose remonto projektas, planuojama išasfaltuoti šios gatvės 480 m ruožą ir įrengti apšvietimą. Gera žinia – kad baigiamos viešųjų pirkimų procedūros ir Vilties gatve vedančiam keliui į Padvarių pensionatą išasfaltuoti. Šios sutarties skaičiuojamoji vertė per 200 tūkst. Eur.

Darbėnuose remontuojama Skuodo, o Salantų mieste – Laivių gatvės: klojami šaligatviai, įrengiamas apšvietimas. Skuodo g. projekto, prie kurio lėšomis prisideda Automobilių kelių direkcija, vertė 225 tūkst. Eur, darbai turėtų būti baigti šį rudenį, o Laivių g. projekto vertė – 322,7 Eur, darbai taip pat turėtų būti baigti šiemet.

P. Černeckis pasidžiaugė ir iš Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA), kuriai savivaldybių administracijos galėjo teikti paraiškas paramai vietiniams keliams remontuoti, gautu patvirtinimu, kad 200 tūkst. Eur bus skirta Kartenos Naujųjų Gintarų gatvei išasfaltuoti.

„Šio projekto skaičiuojamoji vertė – 428 tūkstančiai eurų, dalį lėšų prisidės Savivaldybė. Jau skelbiame ir konkursą rangos darbams pirkti“, – sakė jis.

Tiesa, prieš teikiant paraišką NMA, buvo įvertinta ne viena gatvė ir kitose rajono seniūnijose, pavyzdžiui, Vydmantų, Žalgirio, Kretingos, bet reikėjo, kad objektas pagal visus konkurso sąlygose išvardintus kriterijus surinktų kuo didesnį balų skaičių. Pasirenkant gatvę, buvo orientuotasi į pagrindinius konkurso reikalavimus: ar gyventojų skaičius toje gyvenvietėje ne didesnis kaip 1 tūkst., ar numatytas asfaltuoti kelias yra gyvenvietės ribose, kokia žvyruota jo dalis priklauso Savivaldybei, ar kelias tiesiogiai veda prie viešųjų paslaugų objektų bei toje gatvėje įkurtų konkrečių darbo vietų.

Naujųjų Gintarų gatvėje yra kaimo turizmo sodyba, registruoti 4 ūkininkų ūkiai, be to, asfaltuota gatvė pasitarnaus ir namus čia pasistačiusiems žmonėms.

Pajūrio naujienos
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
4.5000

10 įdomių faktų apie Švėkšną: nuo egiptietiškų statulėlių iki stebuklingo vandens ir unikalaus viaduko (15)

Švėkšna - Žemaitijos pakraščio miestelis Šilutės rajone, seniūnijos centras. Šiuo metu...

Kretinga planuoja naujo policijos komisariato statybas (7)

Kretingos rajono valdžia karu su Lietuvos policijos vadovybe planuoja iš centrinės miesto dalies...

Apleistame sklype Melnragėje planuojama statyti viešbučių paskirties pastatą (4)

Klaipėdoje, Žiobrių g. 1, Melnragės gyvenvietėje numatomos naujos statybos. Planuojama, kad...

Klaipėdoje baigta prekybos centro „Senukai“ rekonstrukcija (6)

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „ Kesko...

Skelbiamas konkursas Gargždų autobusų stoties statyboms

Praėjusiais metais prasidėjęs naujosios Gargždų autobusų stoties projektavimas jau baigtas ir...

Top naujienos

Šimašius skambina pavojaus varpais: situaciją regione vadina gana rimta papildyta 14:40 (170)

Vilnius jau kurį laiką aktyviai kviečia prioritetines gyventojų grupes patiems registruotis ir...

Seimas spaudžia dėl prekybos centrų, turgaviečių atvėrimo: tik konservatoriai prašo truputėlio kantrybės (137)

Dalis parduotuvių šiemet dar nebuvo atvėrusios durų – Seime dėl prekybos ribojimų vis...

Vilniuje, Konstitucijos prospekte, nugriaudėjo sprogimas – ant kojų sukelta policija ir ugniagesiai evakuojami žmonės (52)

Pirmadienį, 14.26 val., Vilniuje, Konstitucijos pr. 7A esančio daugiaaukščio apsaugos darbuotojas...

Navalnui – grasinimas pradėti priverstinį maitinimą neteko 15 kg svorio

2-ojoje pataisos kolonijoje Pokrovo mieste bado streiką paskelbusį Aleksejų Navalną iš...

Santaros klinikose miręs nepilnametis savaitgalį išgelbėjo dviejų žmonių gyvybes (22)

Vilniaus Santaros klinikos e mirus nepilnamečiui, atliktos sudėtingos organų transplantacijos,...

Ukraina: Putinas nesutinka kalbėtis su Zelenskiu JAV perspėja apie pasekmes (291)

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui kol kas nepavyko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu...

Užfiksavo pavojingą motociklo ir „Audi“ dvikovą: akistata baigėsi muštynėmis (21)

Atėjus šiltiems orams, keliuose vis dažniau gaudžia motociklų varikliai, tačiau ne visi...

Skvernelis negaili kritikos Karbauskio šešėlinei Vyriausybei: užsiima visai ne tuo, kuo turėtų (5)

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis teigia, kad jam kyla nemažai abejonių dėl Ramūno...

Šimašius: sprendimas dėl lauko kavinių atvėrimo ar aiškus jo planas turėtų būti priimtas dabar (11)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad sprendimas dėl lauko kavinių ir restoranų...