„Pirmadienį susimušė du paaugliai – penkiolikmečiai. Vienam iš jų buvo praskelta galva. Pirmąją pagalbą suteikė paplūdimyje budėję medikai, o vėliau jis greitosios pagalbos buvo išgabentas į ligoninę“, – „Vakarų ekspresui“ pasakojo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas ir gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

„Tenka juos įspėti, kad pagal Lietuvos įstatymus girtuokliauti viešose vietose negalima. Pastebime tai, kad vasaros pradžioje tokių būna daugiau, o vėliau jie informaciją savo tautiečiams praneša iš lūpų į lūpas ir įpusėjus vasarai girtuokliaujančių Lietuvoje dirbančių užsienio šalių piliečių pastebime mažiau“, – pasakojo Klaipėdos gelbėtojų vadovas.

Dar viena dažna problema ta, kad klaipėdiečiai po paplūdimio zoną vaikštinėja su naminiais gyvūnais, dažniausiai šuniukais.

„Tiesiog per žiemą pripranta vaikštinėti su gyvūnais po paplūdimį ir užsimiršta, kad to daryti negalima. Sustabdome, įspėjame, jei nereaguoja, tada tenka kreiptis į policiją“, – pabrėžė A. Siakki.

Įspėja ilgai nebūti saulėje

Jis perspėja poilsiautojus, kad vasaros pradžioje saulė būna itin aktyvi ir per ilgai pabuvus lauke galimi ir odos nudegimai.

„Vasaros pradžioje dauguma poilsiautojų būna baltos odos, o pabuvę kelias valandas pliaže gerokai įrausta. Akivaizdžiai matosi, kai per ilgai kaitinasi saulutėje. Prieiname, įspėjame, raginame geriau eiti namo, nes bus bėdų.

Kai kurie nenori reaguoti, sako: „Juk nėra taip karšta, nieko nenutiks. „Mes gi tokios patirties turime daugybę ir akivaizdžiai matome, kad žmogaus oda nudegusi nuo saulės – tiesiog visas raudonuoja“, – sakė Klaipėdos gelbėtojų vadovas.

Jis priminė ir tai, kad paaugliai iki 14 metų paplūdimyje vieni, be suaugusiųjų priežiūros, būti negali.

„Tokių atsiranda ne vienas ir ne du. Įspėjame, kad eitų namo, nes kitu atveju iškviesime policiją. Būna, kad ir skambiname tėvams, kad pasiimtų savo vaikus“, – paaiškino A. Siakki.

Budi 70 gelbėtojų

Klaipėdos gelbėtojų vadovas sakė, kad šią vasarą poilsiautojų saugumu rūpinasi 70 gelbėtojų.

„Iš jų 7 postai Melnragėje ir Giruliuose. Yra įspėjamieji ženklai, kur budi gelbėtojai. Mūsų budėjimo zona prasideda 600 metrų nuo Melnragės Molo iki buvusios „Žuvėdros„ poilsiavietės. Dar 5 gelbėtojų postai yra Smiltynėje“, – paaiškino A. Siakki.

Jis pasidžiaugė, kad tiek Pirmojoje, tiek Antrojoje Melnragėje, tiek Giruliuose ir Smiltynėje prie centrinės gelbėjimo stoties yra pastatyti dušai ir gertuvės, kur yra įrengtas geriamas vanduo.

Taip pat Neįgaliųjų paplūdimyje ir Smiltynėje prie gelbėjimo stoties yra specialus neįgaliesiems pritaikytas maudytis jūroje vežimėlis.

„Tiesiog reikia paprašyti gelbėtojų ir nemokamai suteiks šią paslaugą“, – teigė A. Siakki.

Kol kas šilčiausia oro temperatūra šią vasarą prie Baltijos jūros buvo užfiksuota pirmadienį – siekė 23 laipsnius.

A. Siakki teigimu, Baltijos jūros vandens temperatūra antradienį priešpiet jau siekė 15 laipsnių.

„Jau atsiranda ir besimaudančiųjų. Kol kas viskas vyksta tvarkingai – skendimų nefiksuota“, – pasidžiaugė Klaipėdos gelbėtojų vadas.

Top naujienos