Nuo kito mėnesio pradžios už keliones viešuoju miesto transportu Klaipėdos gatvėmis banko kortelėmis bus galima atsiskaityti važiuojant 8 ir 10 maršrutais kursuojančiais autobusais ir maršrutiniais taksi.

Užteks tik banko kortelę ar bet kokį su ja susietą prietaisą, pavyzdžiui, telefoną ar laikrodį, priglausti prie autobuse esančio komposterio – taip, kaip dabar tai daroma su elektroninio bilieto kortelėmis.

„Apie tai, kad autobusuose prie komposterių jau bus galima glausti banko korteles, informuos ant jų priklijuoti specialūs lipdukai.

Kituose maršrutuose toks atsiskaitymo būdas bus galimas nuo birželio mėnesio.
Ilgiausiai užtruksime šią sistemą diegdami priemiestiniais maršrutais važinėjančiame transporte, kadangi juose bilieto kaina priklauso nuo nuvažiuoto atstumo. Tačiau visas procesas turėtų būti užbaigtas iki liepos„, – sakė laikinai VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus pareigas einantis Andrius Samuilovas.

Uostamiestis taps pirmuoju miestu Lietuvoje, pristatančiu tokią galimybę savo gyventojams ir pajūrio svečiams.

„Kituose miestuose veikia tik parduotuvės tipo atsiskaitymas, kai keleivis perka popierinį bilietą iš autobuso vairuotojo ir už jį sumoka banko kortele“, – patikino A. Samuilovas.
Bilieto kaina atsiskaitant banko kortele bus tokia pati, kaip ir perkant popierinį bilietą iš vairuotojo ar spaudos kioske – lygiai 1 euras.

„Šiais metais bankine kortele bus galima atsiskaityti tik už visos kainos bilietus miesto ir priemiesčio autobusuose bei maršrutiniuose taksi.

Kol kas negalime pasakyti tikslių datų, bet ateityje tikrai plėtosime atsiskaitymo banko kortele viešajame transporte funkcionalumą“, – žadėjo A. Samuilovas.

Šiems pokyčiams jau yra pasiruošę ir keleivių bilietus tikrinantys kontrolieriai.

„Kontrolieriai turės atnaujintus įrenginius visų bilietų kontrolei, taip pat ir bankinių kortelių. Kortelė bus skenuojama ir suvedami keturi paskutiniai jos numerio skaičiai“, – teigė A. Samuilovas.

Tikimasi, kad, atsiradus galimybei už keliones uostamiesčio viešuoju transportu atsiskaityti banko kortele, palaipsniui mažės priklausomybė nuo popierinių bilietų, mažiau jų bus perkama iš autobusų vairuotojų.

„Vien Klaipėdos miesto maršrutiniuose autobusuose kasmet pažymimas apie milijonas popierinių visos kainos bilietų.

Naujas apmokėjimo būdas ir skirtas šios kategorijos keleiviams. Tiems, kas neturi Klaipėdiečio kortelės – miesto svečiams ir tiems, kas rečiau naudojasi viešuoju transportu.

Taip pat tikimasi, jog keleiviams mažiau perkant bilietų iš autobusų vairuotojų, bus taupomas visų laikas ir mažiau trikdomas eismas“, – naujosios sistemos naudą akcentavo A. Samuilovas.

Klaipėdoje už miesto ir priemiesčio keliones viešuoju transportu bankine kortele bus galima atsiskaityti ilgiau nei ketverius ateinančius metus. Šios paslaugos teikimo sutartis pasirašyta 54 mėnesiams.