aA
Būkite atsargūs vedžiodami šunis Šilutėje - kažkas galimai bando juos nunuodyti žiurkių nuodais. Mirtį nešančių miltelių gyvūnai jau paragavo Jaunimo alėjoje, Liepų gatvėje, ant Šyšos pylimo. Vieniems šeimininkams pasisekė išgelbėti savo šunelį, o kitiems gyvūnams nepadėjo net kraujo perpylimas.
Įspėja šilutiškius apie piktavalių barstomus nuodus: keli gyventojai jau neteko savo augintinių
© Šilutės naujienos

Tai jau ne pirmas kartas, kai susidoroti su niekuo dėtais gyvūnais bandoma tokiu amoraliu būdu. Beveik prieš porą metų rašėme, kad Melioratorių alėjoje šunims buvo primėtyta dešrelių su vinimis…

Pribarsto žiurkių nuodų

Prieš kelias dienas šilutiškis veterinarijos gydytojas Kęstas Petravičius šunų šeimininkus įspėjo būti budresniais. „Dėmesio! Įtariama, kad žiurkių nuodais nuodijami augintiniai. Ir tai vyksta ne atokioje vietovėje, bet Šilutėje Jaunimo kvartale. Vedžiojami augintiniai „prisiragauja“ piktavalių tyčia daugiabučių kiemuose primėtytų į maistą pridėtų žiurkių nuodų“, – žinia pasidalijo klinikos „Facebook“ paskyroje.

Įrašas sulaukė daug dėmesio, žmonėms nesuprantama, kaip šitaip galima elgtis su gyvūnais. Beje, toks šunų nuodijimas vyksta ne tik Šilutėje, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje, taip pat mažesniuose miesteliuose.

„Jeigu tau nepatinka tas šuo, aiškinkis su šeimininku, juk gyvūnas yra nekaltas“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo K. Petravičius.

Ilgametę darbo patirtį turinčiam veterinarui tokių atvejų yra tekę matyti ir anksčiau, vienus gyvūnus yra pavykę išgelbėti, su kitais šeimininkams teko atsisveikinti.

Anot K. Petravičiaus, pastebėjus, kad gyvūnas apsinuodijo ar kilus įtarimui delsti negalima – reikia suteikti pirmąją pagalbą ir augintinį skubiai vežti pas vet. gydytoją, nes pavėluota reakcija gali turėti itin skaudžių pasekmių. Jeigu kreipiamasi laiku, gyvūną dar pavyksta išgelbėti. Šunų šeimininkams jis taip pat patarė augintinius vedžioti kol lauke dar šviesu.

Internete rašoma, kad pagrindinis apsinuodijimo žiurkių nuodais požymis yra kraujavimas, kuris dažniausiai prasideda iš nosies, dantenų, sunkesniais atvejais – iš storosios žarnos. Kraujo gali atsirasti ir šlapime, taip pat būna ir poodinis kraujavimas. Toliau veikiant nuodams organizme, priklausomai nuo nuodų rūšies ir stiprumo, pastebimas augintinio silpnumas, galimas dusulys, nerimas, pastebimos pablyškusios gleivinės, prasideda traukuliai, augintinis gali netekti sąmonės, jį gali ištikti paralyžius.

Šunį ištiko penki priepuoliai

Jautriu pasakojimu populiarioje Šilutės feisbuko grupėje pasidalino Aida. Moters šuniukas suėdė žiurkių nuodų, dėl to jis patyrė daug kančių, alinančių, epilepsiją primenančių priepuolių. Praėjus mėnesiui po kraupaus įvykio, moteris džiaugiasi, kad jos Tonis atsigavo. Savo istorija, kuri sulaukė daug palaikymo, ji pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

Aida pasakojo, kad jos šuniukas niekada nėra buvęs paleistas vienas lakstyti, bet vedžiojant pylimu, matyt, kažkaip paragavo tų nuodų. Jau pirmasis epilepsiją primenantis priepuolis prasidėjo už poros valandų nuo vedžiojimo, po 6 valandų (naktį) antras, vėliau trečias, paskui ketvirtas. Priepuoliai dažnėjo, šuniukas krisdamas prarasdavo sąmonę, kratėsi, iš nasrų jam dribo putos, gyvūnas be nuovokos lakstė po namus. Nekaltas šuo išgyveno siaubingas kančias, per parą patyrė penkis tokius priepuolius.

Šeimininkė šunelį nuvežė į gydyklą, kur jam atliko kraujo tyrimus, pastatė lašinę, skyrė elektrolitų, vaistų. Dar mėnesį po šio įvykio jis buvo gydomas vaistais. Veterinarų ir rūpestingų šeimininkų dėka šuo išgyveno.

„Jei bus rastas tas „geradaris“, labai norėčiau pateikti jam sąskaitą už medicininį gydymą ir kiekvieną bejėgio gyvūno skausmo akimirką! Žmogau, susimastyk, nes žala begalinė“, – rašė moteris.
Dėl šio įvykio moteris į policiją nesikreipė, nes tuo metu rūpinosi gyvūno gelbėjimu.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais – 3 ikiteisminiai tyrimai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė Greta Kęsminaitė komentavo, kad duomenų apie pareiškimus dėl gyvūnų nuodijimo Šilutės mieste policija kol kas neturi.

Nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2020 m. lapkričio 1 d. dėl žiauraus elgesio su gyvūnais pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai, tačiau nė vienas nebuvo dėl gyvūnų nuodijimų.
2019 m. kovo 3 d. buvo gautas pranešimas dėl rastų Melioratorių al. mėsos gabaliukų su juose esančiomis vinimis. Patikslinus aplinkybes buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais atsakoma pagal LR BK 310 straipsnį, kuris nurodo, kad tas, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
3.5000

Ruošiamasi griauti Salantų užtvanką (66)

Aplinkos ministerija ruošiasi didžiausiam iki šiol Lietuvoje įgyvendinamam užtvankos...

Klaipėdos senamiestyje atsiras naujų vietų automobilių statymui (4)

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko pasitarimas dėl Vilniaus dailės...

Klaipėdoje iškils dar viena „Maxima“ parduotuvė (10)

Nauja parduotuvė turėtų artimiausiu metu iškilti sklype, esančiame adresu Laukininkų g....

Netikėta iniciatyva Rusnėje: nori paplūdimio ant Kuršių marių pakrantės (25)

Sausio 4 dieną Šilutės savivaldybėje įregistruotas bendruomenės „ Rusnės sala “ prašymas,...

Knygų namelis kretingiškius pasitinka užrakintas: spaudą palieka tiesiog ant suolo šalia jo

Per pandemiją užrakintas Topolių mikrorajone įrengtas knygų namelis. Tačiau knygomis įpratę...

Top naujienos

Vilnietė nusvilo nuo sukčių, bet jaučiasi apgauta banko: pinigus iškart blokavo, bet jų nebeatgaus

Vilnietė Rūta atsidūrė apgaulės pinklėse – skelbimų portale norėjusi įsigyti daiktą...

Ekspertas perspėja: žinių dėl veiklos atnaujinimo ir ugdymo įstaigos, ir verslas sulauks palaipsniui (71)

Gyventojams laukiant karantino ribojimų atlaisvinimo, žinių apie tolimesnę veiklą ypatingai...

Trumpo mitas pradeda griūti: apkalta tampa visiškai reali (153)

Trečiadieni Jungtinių Valstijos prezidentu inauguruotas Joe Bidenas žadėjo būti visų...

Nusipirko telefono bateriją, o gavo tikrą „bombą“: po gaisro kėdainietis nori įspėti kiekvieną (5)

Nuo kraunamo telefono akumuliatoriaus sprogimo nukentėjęs kėdainietis Bronislavas įsitikinęs, jog...

Panevėžio rajono savivaldybė jau turi tvarką ir pradėjo skiepyti senjorus: kitos savivaldybės dar nė nerenka sąrašų (70)

Pirmoji vakcinų nuo COVID-19 siunta Lietuvą pasiekė jau beveik prieš mėnesį, o gruodžio 27...

Olekas apsisprendė: bandys pakeisti dabartinį LSDP lyderį Palucką (197)

Europarlamentaras Juozas Olekas teigia, kad artėjančiuose Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP)...

Thunberg atsisveikinimas su Trumpu: linki „seneliukui“ nuostabios ateities (16)

Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg trečiadienį vėl pakurstė savo nesantaiką su...

Išsakė nuomonę dėl po skiepų mirusių Norvegijos senolių ir išvardijo šalutinius vakcinos nuo COVID-19 poveikius (235)

Vakcinacijai nuo COVID-19 ligos vis labiau įsibėgėjant ir viešojoje erdvėje pasirodžius...

Įteisinus „socialinius burbulus“ – policijos paaiškinimas: kaip bus reguliuojamas judėjimas tarp savivaldybių (406)

Vakar Vyriausybė įteisino ir vadinamuosius „socialinius burbulus“ – tai reiškia, kad vieniši...

Vos prieš 2 savaites dukros susilaukusi Karolina Meschino pasidalino, kaip dabar atrodo jos figūra: neįtikėtina, ką gali moters kūnas (45)

Bene populiariausia socialinių tinklų garsenybė Lietuvoje Karolina Meschino pastaruoju metu visą...